MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Recoil83 - #43Melancholy Man - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Recoil83 - #43Melancholy Man (/temat-other-recoil83-43melancholy-man)



Recoil83 - #43Melancholy Man - Recoil83 - 10.03.2016

Tak sobie coś tam tworzę, trochę w filmowym klimacie.




RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - CaffeineMC - 10.03.2016

no podoba mi się, czuć lekko klimaty Massive Attack, snare chodzi tak jak trzeba, szczególnie w momentach gdzie go dobrze słychać, całość brzmi jednak na dość zduszoną, co nie zmienia mojego pozytywnego odbioru 4+/5


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - NAR - 11.03.2016

Świetny klimat, ale wybitnie brakuje mi tutaj wokalu ;) Idealnie by się jakieś wokalizy wpasowały.


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - Recoil83 - 11.03.2016

CaffeineMC starałem się odseparować poszczególne częstotliwości, ale nie mam monitorów, tak że mogę tylko spekulować jak brzmi finałowy miks, na słuchawkach to nie to samo a kolumny mam HI-FI + wzmacniacz. ;)
NAR właśnie się zastanawiam nad wokalem, bo mogłem zastosować sampler, ale mi to nie pasowało, ale to sobie przemyślę i jeszcze podłubię w miksie. <ojtam>
Dzięki za odsłuch. Pozdrawiam <bubu>


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - shadowfinder - 11.03.2016

Klimat specyficzny i wciagajacy. Faktycznie mozna by bylo porownac do Massive Attack. Ale przejscie na 2:24 jak z nikad i mi sie totalnie nie podoba. Rowniez mam wrazenie ze tutaj po prostu mamy kilka loopow lecacych obok siebie a malo inwencji osobistej. Chociaz wszystko jest ladnie ulozone. Dalbym 3/5, wedlug mnie to jeszcze WIP gdzie mozna by bylo duzo dodac, ale watek glowny dulcimera jest bardzo ladny!


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - Zirds - 11.03.2016

Fajny Trip-Hop. Trochę gitara odstaje od reszty (lekko fałszuje co do basu) i to mi się trochę nie podoba. Reszta całkiem fajnie płynie. Perkusja trochę mało ma góry, a sam werbel gra jakby bardzo po środku.

4/5


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - Recoil83 - 11.03.2016

Dzięki za odsłuch, faktycznie mam jeszcze problem z częstotliwościami, po prostu nie słyszę wszystkiego bo nie mam prawdziwych monitorów, postanowiłem stworzyć tą ścieżkę używając tylko samplera Kontakt, dużo zabawy, ustawienie odpowiednio BPM osobno dla każdego instrumentu żeby zachować synchronizację z resztą, sampli jako takich tam nie ma, wszystko przechodzi przez Kontakt. ;)


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - Abigail Noises - 12.03.2016

Cały miks zamulony ale jak piszesz to wina odsłuchu. Track ciekawy, nawet bardzo bo ładnie rozłożyłeś panoramę. Trochę kuleje separacja – pracuj nad wyciąganiem instrumentów w EQ i wycinaniem niepotrzebnych częstotliwości. Perka to najsłabsze ogniwo w utworze. Klimat bardzo ładny, mogłeś bardziej ''polecieć'' z tymi wokalizami/szeptami w tle... Nie patrząc na zamulenie daję 4/5


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - Orionage - 12.03.2016

Że tak swobodnie sobie to zinterpretuję - dla mnie klimat kawałka ma coś z sennego, amerykańskiego, prawie wyludnionego miasteczka, położonego na pustyni, gdzieś na obszarze Arizony, o którym nikt nie mówi, ale chodzą szepty, że znikają tam ludzie...
Lekki fałsz basu - który, jak piszesz, nie był zamierzony - można odebrać jako elementu niepokoju - taki ozdobnik, ale spoko.


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - abyssMB - 13.03.2016

Brzmienia -super, klimat przecudny, ale nie podoba mi się ustawienie perki w panoramie - wszystkie inne instrumenty pieknie oddychaja maja przestrzeń , a perka jak dla mnie stłamszona na środku , wydaje się stłumiona i odstaje od reszty, to o czym napisał Adam.


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - Recoil83 - 13.03.2016

Dzięki, chyba jednak moją następną inwestycją będą w końcu porządne monitory. <gorolwito>


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - shadowfinder - 13.03.2016

Polecam Tannoy - na prawde dobry sprzet


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - Shabboo Harper - 14.03.2016

Dziś ode mnie bez technicznych, poważniejszych szczegółów; tych "doświadczyłeś" już wyżej... Jedynie krztynę jeszcze "rozjaśnij" niektóre barwy w miksie. Podoba mi się stworzona przez Ciebie aura. To taka "gniewna" melancholia; o regularnym (lekko nużącym) Beacie i "zmyślnej" gitarze. Więcej fx'ów, jakaś defiguracja w aranżu plus enigmatyczny "szept" i będzie very okey. :)


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - Recoil83 - 14.03.2016

Dziękuje za komentarz Aniu, postarał bym się o więcej FXów, ale nie wiem czy jeszcze powrócę do tego miksu, bo na horyzoncie jest już nowy. Pozdrawiam


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - ak47soundsystem - 14.03.2016

klimacik niezły, brzmienia fajne i dobrane z wrażliwością, to prejście na 2-cośtam faktycznie zbyt gwałtowne.
Mi tradycyjnie brakuje leada - melodii. Sample lub wokaln bardzo by pomogły, albo jakiś monofoniczny instrument (trąbka, sax, solo na git. el - może poszukaj kolaboranta jakiegoś). Kawałek powinien albo mieć jakąś melodię-opowieść albo - jeżeli nie ma tego skąd wziać - w jakiś sposób bawić się ze słuchaczem, podpuszczać go i sprowadzać na manowce. Ta gitarka z początku byłaby dobra do takiej zabawy - gdybś jej wystąpienia spermutował. Najpierw zapodaj pattern, a potem podprowadzaj pod niego ale zawsze coś zmieniaj - im bardziej zaskakujące to będzie - tym lepiej, a na koniec zepnij klamrę dając pattern znowu w całości. Ja bym to jakoś tak próbował rozegrać...
Tego pomruka też można by wykorzystać - mógłbyś go np. zgateować. Gdyby gadały ze sobą poszczególne ścieżki - tzn. nawiązywały do siebie - co jakiś czas - to było by ciekawie.


RE: Recoil83 - #43Melancholy Man - chafer - 16.03.2016

Jasne, że są niedociągnięcia techniczne, ale najważniejsze jest to, że jest klimat. Utwór mi się podoba tak do drugiej minuty. Potem jest ciut za monotonnie. Więcej kombinuj i jeszcze więcej eksperymentuj! :)