MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Rotip Klap - Funky Ghost - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Rotip Klap - Funky Ghost (/temat-other-rotip-klap-funky-ghost)



Rotip Klap - Funky Ghost - Izaak16 - 13.03.2016

Mój drugi utwór w życiu. Ciężkie początki, Ableton i mnóstwo zarwanych nocy - będę wdzięczny za ocenę :)



Źle założyłeś temat... Nie dodałeś znacznika do linku... Na razie upomnienie i oczywiście - poprawiam.
RaNi/Works 13032016/1548


RaNi zapomniałeś o playerze xD
Wstawiam.
T-Sted



RE: Rotip Klap - Funky Ghost - Recoil83 - 13.03.2016

Witam ciekawe, można się poczuć jak na jakieś tropikalnej wyspie, ode mnie 4 za oryginalność.


RE: Rotip Klap - Funky Ghost - Izaak16 - 13.03.2016

Dziękuję! :) Miło to słyszeć


RE: Rotip Klap - Funky Ghost - tks21 - 13.03.2016

Fajny projekcik. Podchodzi mi pod jakieś lata 80 czy mam racje?(nie znam się na tym gatunku muzyki więc nie wypowiem się dalej bo nie wiedziałbym co napisać) :) Super!


RE: Rotip Klap - Funky Ghost - Shabboo Harper - 14.03.2016

"Funky" to z pewnością nie jest... Ghost? "Duszek" ukryty w sympatycznym, nader melodyjnym temacie, w którym większość dźwięków "dotknięta" jest solidnym Reverb'em i "przygnięciona" beznamiętnym werblem. :( Bassline uroczy acz zbyt cichy; Synth'y syczą wszechobecnie; Outro ot tak sobie "wchodzi". Rotip Klap/Izaak16, lubisz takie "foniczne" klimaty (pokrewny "Chain Saw" z SC). To nie zarzut lecz skromna sugestia: złagodź aranż o jakieś zniekształcenie, chwilę "zawieszenia" by odetchnąć, by nie zniechęcić się przez jednolitość Beat'u. Niewykluczone, iż fragment 1:28- 1:50 temu służy, jednakże jest zbyt "oczywisty", prosty... Projekt obiecujący. Trzymaj się cieplutko. :)


RE: Rotip Klap - Funky Ghost - Zirds - 14.03.2016

Początek niczym zagrany na CS-80... Pomysłowy utwór. Fajnie ten basik sobie plumka. Perkusja też sympatycznie brzmi. Minusem dla mnie jest ten gate/sidechain na barwach padu oraz brzydkie, ucięte zakończenie.

4/5


RE: Rotip Klap - Funky Ghost - ak47soundsystem - 14.03.2016

Mi też podchodzi pode 80s. Ale oni wtedy używali mniej efektów, bardziej Dry wszystko było. Gdybyś spróbował taki sound uzyskać + do tego wokal z prostą melodyją, to by ci wyszło retro-neo-OMD.
Co do utworu, to jest sam bit - sam klimat - nie ma tematu - żadnego leada, melodii, opowieści która by to pociągła. Ale nice try


RE: Rotip Klap - Funky Ghost - Abigail Noises - 14.03.2016

Utwór znacznie lepiej by brzmiał jakbyś powyciągał ''sok'' z dźwięków – na części z nich sporo można by dołożyć góry... Efekty trochę za cicho. Całość dziwna... niby lata 80te a pod koniec nieśmiało pojawiły się transowe elementy – no i wtedy, kiedy zaczynało być ciekawie to skończył się track... 3/5


RE: Rotip Klap - Funky Ghost - patorecydywa - 14.03.2016

Kawałek brzmi jak niemiecki pop z dawnych lat (lub jego echa w latach 2000'ych). Do zamknięcia konwencji brakuje już tylko jakiegoś śmiesznego, damskiego wokalu. Ciekawe.

W 2:25 fałszują mi te takie wokoderowe wstawki.


RE: Rotip Klap - Funky Ghost - Izaak16 - 16.03.2016

Wszystkim Wam bardzo dziękuję za ocenę. Nie jestem w stanie z Wami polemizować, bo z pewnością nie mam takiej wiedzy, ale mogę obiecać, że postaram się wdrożyć Wasze uwagi. Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas!!!