MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Orionage - Azure Waterfall - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Orionage - Azure Waterfall (/temat-chill-out-orionage-azure-waterfall)



Orionage - Azure Waterfall - Orionage - 14.03.2016

Cześć, pracowałem w wolnych chwilach nad chilloutowym projektem i w końcu udało mi się go ukończyć. Enjoy the music.




RE: Orionage - Azure Waterfall - ak47soundsystem - 14.03.2016

Jak na taki chill to trochę za bardzo mechaniczne, za mało organiczne. Brzmienia są okej. Ale brakuje mi tu human feel
Podstawowe zastrzeżenie, jak dla mnie za słabo zmienia się perka i klimat z części na część. Refren na tym arpeggio chyba jest za słaby. No i te instrumenty moim zdaniem zamiast dawać po jednym na zwrotkę, powinieneś dać razem. Przecież się nie gryzą. Klawisze, saks i gitarka mogłyby ze sobą "gadać". Gitarka dobrym nadaje się na hook - ale powinieneś ją strategicznie rozłożyć po całości. I mniej reverbu


RE: Orionage - Azure Waterfall - Abigail Noises - 14.03.2016

Przychylam się do powyższej wypowiedzi. Dodatkowo w chill wszystkie instrumenty powinny wchodzić delikatnie lub z pewnym zamysłem, który wiąże się z ''pływającą'' melodią. Niestety ten shaker burzy już na wstępie – brak mu feelingu i wcina się w melodię za ostro. Nad padami można było popracować w EQ bo zalewają resztę (dziwne wybrzmiewanie, które rezonuje). Ogólnie większość instrumentów ładnie dobrałeś ale słaby miks. Potencjał jest spory. 3/5


RE: Orionage - Azure Waterfall - Orionage - 15.03.2016

Dzięki za wskazówki. Spróbuję wyregulować ten kawałek zgodnie z waszymi instrukcjami. Na pewno sprawdziłem, czy da się pojechać ze wszystkim na raz i niestety nie da się. Dźwięki nie współgrają w każdym momencie i potrzebna będzie modyfikacja melodii, ale spoko, da radę. Perkusję chyba w ogóle zrobię na świeżo na nowym kanale bez korzystania z kopiowania ścieżki, bo to stąd wziął się właśnie automatyzm utworu.


RE: Orionage - Azure Waterfall - shadowfinder - 16.03.2016

Mi przede wszystkim brakuje dynamiki, i nie mowie tutaj o akcji, bo wiadomo ze w takiej muzyce nie chodzi o to. Po prostu wszystko jest zbyt statyczne. Chyba przedmowcy to tez mieli na mysli. Na pewno sa ciekawe elementy, saks nie jest zly i arpeggio z poczatku jest bardzo ladne (pod koniec z ptakami sie ladnie komponuje, sfiltrowane)....ale jakos mnie nie bierze...;-)


RE: Orionage - Azure Waterfall - Shabboo Harper - 16.03.2016

Nieoczekiwane "przeobrażenie". Po mrocznym "Hall" czy energetycznym "Silent Stroke" [Matmorph] raczysz przyjemnym Chill Out'em. Temat zacny acz krztynę jednolity w Backgroundzie. Perkusjonalia zbyt donośne; reszta instrumentów w swych wariacjach przekonująca. Motyw przewodni (Synth/Pad) niepotrzebnie tak powtarzalny. Wszystkie ścieżki "powściągliwie" potraktowane w panoramie, bez większego polotu. Fx'y natury, w moim odczuciu, częściowo trafione: ptaki "cudaczne", dźwięk wody (odnośnie tytułu) zbyt skromnie użyty. Orionage, Twój "Azure Waterfall" to ogromnie wdzięczny, melodyjny projekt. Spory potencjał drzemie w tych "mokrych nutach"...
;)


RE: Orionage - Azure Waterfall - CaffeineMC - 17.03.2016

dodaj crashe, czy cokolwiek, ustaw na nich delikatne efekty (nawet na ślepo), taka drobna rzecz już Ci da podstawy do zabawy perkusją, dodatkowo w lewym uchu jak wchodzi pad (końcowy) delikatnie trzeszczy, chyba że to specjalnie ;]


RE: Orionage - Azure Waterfall - Orionage - 18.03.2016

Oj, nie czuję tego. Te poprawki będą na siłę. Wracam do mrocznych klimatów : D Już na tym samym projekcie zacząłem tworzyć jakieś tajemnicze "wersety" i już to brzmi ciekawie :)


RE: Orionage - Azure Waterfall - Recoil83 - 18.03.2016

Moim zdaniem brzmi to dobrze, saksofon i gitara są na swoim miejscu, synth naprawdę hipnotyzujący, ode mnie 4.