MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP Ixipe - Back To The Past - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DEEP Ixipe - Back To The Past (/temat-deep-ixipe-back-to-the-past)



Ixipe - Back To The Past - Ixipe - 17.03.2016

1- Jest to mój pierwszy twór z gatunku house więc proszę o wyrozumiałość.
2- Mój laptop do tego stopnia zwariował, że w trakcie pracy nad projektem usuwał mi efekty, lub dźwięki z mixera, tak więc nie byłem w stanie zrobić tego "bardziej". Nawet jak zgrałem pojedynczą ścieżkę do wav. i otwierałem w nowym projekcie to cięło się tak że bez sensu było cokolwiek grzebać :( już wszystko w nim zamula :(
3- Na tyle na ile mi lapek pozwolił, tyle zrobiłem
4- W 3:03 minucie w lewym kanale wkradł mi się jakiś bubel
5- Chciałem tymi smyczkami pociągnąć melodie w drugiej części i właśnie nie mogłem z przyczyn o których wspomniałem wyżej
6- Ale gdybym miał sam sobie ocenę wystawić, było by to 5 na 4 :D



RE: Ixipe - Back To The Past - Alex fat - 18.03.2016

Znajoma perka i bas ? ;>, smieje sie , jasne ze mogles te elementy uzyc. Co do utworu to wydaje mi sie ze gdzies uciekla tu spojnosc niektorych elementow , ale jak na pierwszy dep to przyzwoicie wyszlo , basik naprawde fajnie buja v:D , odemnie masz 3 ,80 pkt. Pozdrawiam


RE: Ixipe - Back To The Past - Recoil83 - 18.03.2016

Witam, jak na pierwszy utwór to całkiem dobrze brzmi, ode mnie 4, laptopa wystarczy że przeskanujesz https://toolslib.net/downloads/finish/1/ i powinien ożyć. Pozdrawiam <gorolwito>


RE: Ixipe - Back To The Past - DavidTot - 18.03.2016

Kurde, jakbym kiedyś już to słyszał. Albo już to kiedyś wrzucałeś albo ktoś wcześniej zrobił coś identycznego...


RE: Ixipe - Back To The Past - Deonite - 18.03.2016

Na początek wkrada się psychodelia, ciekawy klimat. Rzeczywiście, basik jest interesujący, dodaje żywszego rytmu. Ten.. mhm.. fx, który wkracza w okolicach 1:10 jest nieco zbyt głośny. Przycisz go, a w pełni skomponuje się ze wcześneijszym padem. Utwór raczej aranżyacyjnie ciekawy nie jest, taki bardziej czilujący, ale jak na pierwszy deep jest całkiem nieźle. ;)


RE: Ixipe - Back To The Past - Shabboo Harper - 19.03.2016

Pulsuje nader przekonująco. Przewlekły dźwięk a'la piano trochę "kaleczy" Beat; podobnie jak metaliczny ton (od 1:36), który przeważa w L kanale; również dodatkowe w dalekim tle Hi Hat'y (?) od 0:49 bardziej słyszalne "nie grają" do rytmu. Kolejne od 4:01 zbyt donośne, z przewagą w P kanale. Synth (2:33) krztynę zbyt "syntetyczny" w palecie głębokich, matowych brzmień, które w swej progresji dorodnie wypełniają przestrzeń utworu. ;) W warstwie dynamicznej jest chwytliwie acz jednolicie, zaś Breakdown prezentuje się... kiepsko, bezbarwnie. Ot, jest i już. ^^ Fx'y wokalne, jak zawsze, trafione. Mateusz, Twój "Back To The Past" prezentuje się ogromnie obiecująco. Doszlifuj separację, głośność ścieżek, podrasuj "przerywnik" (od 3:00) i będzie... splendidamente (!). Naturalnie to tylko skromna sugestia Lady...


RE: Ixipe - Back To The Past - Ixipe - 19.03.2016

nie, nie... postanowiłem projekt w 2 minucie uciąć, schowam go do folderu "do zrobienia" gdzie znajdują się inne projekty warte dokończenia. I powrócę do niego jak już sobie sprawię nowy sprzęt :) (być może już nie długo, bo znalazłem sobie dobrą aczkolwiek ciężką pracę) :)


RE: Ixipe - Back To The Past - Alex fat - 19.03.2016

Zapomnialem dopisac , zawsze pisz w temacie jak uzywasz czyis zeczy w utwoze, bo ludzie przecierz otym niewiedza.


RE: Ixipe - Back To The Past - Brisk Bullet - 20.03.2016

Mnie tez kiedys denerwowalo to, ze mialem slaby komp i mi lagowalo. To jest najgorsze kiedy czujesz, ze musisz wejsc poziom wyzej, a niemozesz bo cos cie zatrzymuje. Nigdy tak naprawde bez tego niedokonczysz utworu w taki sposob jaki bys chcial.
Przede wszystkim zainwestuj w procesor u mnie 7 rdzeni 2.7hz doskonale i niemusze oszczedzac na efektach. Do tego 16gb ramu i dzwiekowka ''focusrite 2i4 scarlett'' robi robote.

Minusem jest drop i wyjscie po nim z powrotem w melodie. Ot taki przeskok niesygnalizujacy przejscia.
Pomysl dobry i warty dokonczenia. Z pewnoscia jest to deep house, a nie cos tylko tak nazwane...<hmm>


RE: Ixipe - Back To The Past - Recoil83 - 20.03.2016

Brisk Bullet i7 4 rdzenie 8 wątków powinno załatwić sprawę, lub odpowiednik od AMD, wbrew pozorom ilość wątków robi różnicę, jak ktoś potrafi wykorzystać wszystkie.


RE: Ixipe - Back To The Past - D-evolve - 20.03.2016

przesłuchałem utwór do końca z myślą o solidnym dropie, okazało się że całość jest tak jednolita że nawet nie zauważam kiedy ten kawałek hamuje, w 3:45 brakuje mi build up'u co by to wszystko jakoś rozkręcił. przyjemny kick z bassem i ciekawe fxy w tle. leci 4/5 ode mnie :)


RE: Ixipe - Back To The Past - Ixipe - 21.03.2016

okej Alexie Fat :D


RE: Ixipe - Back To The Past - Cholewix - 31.03.2016

Świetna robota słuchając kawałka można odczuć przyjemny trans i czillowy klimat , mix bardzo dobry aranż ciekawy po przez wiele dźwięków co dodaje przestrzeni ;) , btw mam to samo z moim laptopem rozumiem cię doskonale haha ! ;)


RE: Ixipe - Back To The Past - conkiofficial - 19.06.2016

Całkiem dobra robota,mix całkiem na + aranż tez całkiem niezły całkiem fajnie się słucha pzodro