MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Brian Eno cover - By This River (Nar) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Brian Eno cover - By This River (Nar) (/temat-ambient-brian-eno-cover-by-this-river-nar)



Brian Eno cover - By This River (Nar) - NAR - 18.03.2016

Hejo, porywam się z motyką na słońce, mam nadzieję, że nie przypali mnie za bardzo ;)

Wziąłem na tapetę absolutny klasyk Eno i dość gruntownie go przerobiłem. Całość podryfowała w... bo ja wiem rejony Sigur Ros? (oczywiście z zachowaniem wszelkich proporcji)



Link do oryginału, jakby ktoś chciał porównać:
https://www.youtube.com/watch?v=SrZYP8SzlN8


RE: Brian Eno cover - By This River (Nar) - Shabboo Harper - 18.03.2016

Z pewnością drzemie w "tym wszystkim" duch fenomenalnej twórczości Brian'a; obok "By This River" czuję (w Intro) aurę "An Ending". ^^ Jest idyllicznie, harmonijnie; jest niepokojąco, groźnie. Przy końcu "Twoja" rzeka jest "wzburzona" (6:11-7:30). Czy słusznie? Hmmm... i tu mam zagwozdkę. Myślę, iż przy tak licznych fx'ach plus fragmentarycznym wokalu itp. itd. dochodzi do przesytu; ten "odcinek" jest niepotrzebnie tak przerysowany. NAR, Cover w większej swej części jest ujmujący. <takjest>

PS. Oooops nie ten dział. ;)


RE: Brian Eno cover - By This River (Nar) - ak47soundsystem - 19.03.2016

Posłuchałem oryginału. Nie znałem. Przyjemny. Ok. To posłucham remiksu, bo też w tym robię. Co? 8:44. A co tam, pewnie się autorowi klimat spodobał i się rozbujał. Dobra. Słucham. Łyk winka....
Idzie. Zaczyna się dobrze.
ale...
na 2:00 coś się rytmicznie wali potem
wali się harmonia j.but (ok. 2:30).
2:50 pojawia mi się pierwsza myśl "eh, chyba autor nie miał żadnego pomysłu".
3:15 ooo! wokal!... ale znikł
3:28 Nieprzyjemne zgrzyty - różne instrumenty w różnych tonacjach
3:44 perka od czapy nic nie wnosi, pyka jak paznokciem po stole
3:55 zgrzyty, rzężenia, (znowu harmonia - człowieku - to fałszuje)
4:10 uff jakaś zmiana - mimo że to gongi
5:11 zamiatają mi w głowie metalową miotłą
5:20 bulgoty narastają, coś nadłazi i wlecze za sobą łańcuch
5:40 melodia nieistnieje, a tu już dobijają się do moich drzwi
6:03 jakieś świdry - wiercą w mózgu
6:16 O Boże! Zbliżają się
Dalej jest strasznie. Straszne brzmienie (wczesne 4AD) ale gorsze
7:11 Ojoj, tu gdzieś prawie ci się udaje grać w tonacji
7:29 skończyło się, bo zaczynało się robić patetycznie
7:42 pogrzeb

To jest słabe. Słucha się tego strasznie ciężko, ale na pocieszenie powiem, że ważne że masz zajawkę i że ciebie to kręci. Pracuj ciężko, ucz się na początek o tonacjach i harmonii, zainwestuj w lepsze słuchawki albo w monitory (brzmienie u ciebie nie istnieje). Jak jeszcze nie znasz, to ucz się angielskiego, żeby oglądać tutoriale na youtubie i nie odpuszczaj, nie odpuszczaj. Dasz radę! Będziesz zwycięzcą! Teraz nie dałeś, ale każdy kiedyś od czegoś takiego zaczynał i takie popełniał, więc się bardzo nie przejmuj. Ale trochę sobie weź do serca moją zj.bkę. Pielęgnuj swoją zajawkę rozwijaj i staraj się robić za każdym razem lepiej. Tylko uzbrój się w cierpliwość, bo to potrwa trochę


RE: Brian Eno cover - By This River (Nar) - NAR - 19.03.2016

Co masz na myśli pisząc "brzmienie"?


RE: Brian Eno cover - By This River (Nar) - ak47soundsystem - 19.03.2016

Ogólnie, to brzmi lołfajowo, trochę jakby z metalowej rury się wydobywało, reverb na talerzach albo sampel talrzy są mega ponure i industrialne,
Podstawowy błąd to wpuszczenie basu do reverbu: od dołu do 200 Hz jest kompletny muł ze śladową stopą
Cała treść siedzi tak od 500 do 4-5khz i dlatego to brzmi lołfajowo (bo to pasmo prawie telefoniczne)
góra powyżej 2 kgh to już tylko szum z tego industrialnego reverbu i talerza
Skrzypków / chórów, które są w tym kawałku najładniejsze praktycznie nie słychać


RE: Brian Eno cover - By This River (Nar) - Zirds - 19.03.2016

AK47, zamiast podnosić na duchu to dołujesz człowieka, który naprawdę ma potencjał twórczy.

Co to znaczy "lołfajlowo"? To już żyjemy w takich czasach, że musimy spolszczać wszystko jak leci?


RE: Brian Eno cover - By This River (Nar) - Xorbolanid - 19.03.2016

Niezłe, ale nie podoba mi się reverb jaki użyłeś.
Smyczki któe na końcu dajesz są za cicho, może spróbuj je dac na cały utwór albo od połowy?