MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) (/temat-house-the-fly-kveon-trumpet-bigroom)



The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - Fly - 21.03.2016

Jak w tytule,trumpet+ bigroom w collabie z Kveonem :D


Zapraszam do oceniania i komentowania mocnych i słabych stron ;)


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - Wizzardius - 21.03.2016

Aż wszedłem na soundclouda, żeby obadać czy to ten sam Kveon od "I'm sorry". Miks fajny.
Polecam w big roomie stosować taki trik, że kopiujesz warstwe(warstwy) z głównym leadem, ładujesz na to tony reverbu (ale w granicach rozsadku), i miażdzysz to kompresorem. Uzyskasz tym sposobem tą przestrzeń tak piękną i potężna i charakterystyczną dla big roomu.
Jedyne do czego się przyczepie, to troche brak tu oryginalności i mimo to, że drop ma moc i gra fajnie to np w breaku ja na leada jeszcze nałożyłbym jakąś warstwe (która uzupełniła by góre).
Daje 4.


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - Kveon - 21.03.2016

(21.03.2016, 19:42)Wizzardius napisał(a): Aż wszedłem na soundclouda, żeby obadać czy to ten sam Kveon od "I'm sorry". Miks fajny.
Polecam w big roomie stosować taki trik, że kopiujesz warstwe(warstwy) z głównym leadem, ładujesz na to tony reverbu (ale w granicach rozsadku), i miażdzysz to kompresorem. Uzyskasz tym sposobem tą przestrzeń tak piękną i potężna i charakterystyczną dla big roomu.
Jedyne do czego się przyczepie, to troche brak tu oryginalności i mimo to, że drop ma moc i gra fajnie to np w breaku ja na leada jeszcze nałożyłbym jakąś warstwe (która uzupełniła by góre).
Daje 4.

Tak, to ten sam Kveon. Aż takie zdziwienie Wizzardius ☺ ?
W breaku próbowałem nalozyc cos jeszcze na ten chór ale niestety nic nie pasowało. Dziękujemy za ocenę


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - Wizzardius - 21.03.2016

Nie zdziwienie, tylko pozytywne zaskoczenie, że z tropicalu na big room ;d
Pasowałoby, pasowało. Weź jakikolwiek lead, nawet preset, nałóż odpowiednią korekcje(eq), ustaw odpowiedni poziom głośności i tyle. Jako, że to miałaby być wyższa warstwa, mógłbyś to troche nawet w stereo rozrzucić ;d


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - Fly - 21.03.2016

Bo prawda jest taka,że drop zrobiłem ja a Kveon break :P

@Wizzardius,chodzi Ci o kompresję nowojorską ? xD


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - Wizzardius - 21.03.2016

Chyba tak to się nazywa ;d Nie ważne jak sie nazywa, ważne jak brzmi :D


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - Brisk Bullet - 21.03.2016

Do zludzenia przypomina to:



Break naprawde pierwsza klasa, a to przejscie z powrotem do refrenu naprawde profesjonalnie. Technicznie mi tu nic nieprzeszkadza, ale ta trabka w refrenie malo kreatywna.
Moglbys postarac sie o cos swojego, wykrecic jakis mega dzwiek, ktory bedzie charakterystyczny dla twojej produkcji. Bez tego ten utwor traci to cos co czyni go wyjatkowym na tle innych...:(


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - Z3KE - 21.03.2016

Intro trochę suche ale nie ma tragedii. Buildup w porządku - choć jest trochę zbyt duża różnica poziomu głośności pomiędzy nim a dropem. Drop prosty ale dość chwytliwy (Timmy Trumpet style). Co do main syntha w dropie to moim zdaniem powinien dostać zdecydowanie więcej wysokich częstotliwości i więcej dużego mięsistego pogłosu. Kick i perkusja są w porządku - dobrze współgrają w mixie. Fajnie byłoby usłyszeć też trochę więcej efektów :) Break ma ciekawą melodię jest dobrze zaaranżowany ale przymula w nim bass moim zdaniem. Ciekawa propozycja - na pewno zadziałałoby w klubie aczkolwiek to nie moje klimaty - wole mniej wpadający w uszy styl :D


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - DavidTot - 21.03.2016

Fajne, trochę za bardzo kojarzy się z wspomnianym wcześniej Timmy Trumpet, miks dobry, fajne jest to latanie po panoramie momentami, uczciwie bez naciągania 4/5 :)


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - In-Tegral - 21.03.2016

Pominę fakt podobizny, samo w sobie ma to ręce i nogi. Poprawilbym mixdown i w niektórych miejscach dodał więcej góry. Zastanawia mnie jedno, dlaczego w takim gatunku jak ten ludzie nie są kreatywni... Tutaj tak można zaszaleć... 4/5


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - Shabboo Harper - 24.03.2016

M., Wojtku, krótko: PPP; Przejrzyście, Przystępnie, Porządnie. "-"? Chwilami odnoszę wrażenie, iż brak mocy tj. Power'u. Jednakże to minimalny "szczegół". ;) Gratuluję Wam kolejnego collab'u. <takjest>


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - 2to2 - 30.03.2016

Brzmi znajomo aczkolwiek pewnie rozniesie nie jedną dyskotekę w podstawówce.
Sympatyczny kawałek wpadający w ucho.
Nucąc melodię można wzbić się na wyżyne harmonii.
Trumpet robi robotę nie ma co.


RE: The Fly & Kveon - Trumpet (bigroom) - Patsky - 1.04.2016

Fajne fajne, ale brakuje profesjonalnego wykonczenia moim zdaniem :)