MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) (/temat-uplifting-quillava-the-moment-we-come-alive-original-mix)



Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - Quillava - 25.03.2016

Witam wszystkich ! :)

Chciałbym Wam zaprezentować nowy utwór wydany przez wytwórnię TFb Records :)

Mam nadzieję, że się spodoba :)

Pozdrawiam !




RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) [TFB Records] - hjugo - 25.03.2016

Bardzo mi się podobają te wstawki acid'owe.
Świetny breakdown!
Reszta też na bardzo dobrym poziomie :)
5/5 zdecydowanie. Gratuluję release'u :)


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) [TFB Records] - Quillava - 25.03.2016

Dziekuje :)


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) [TFB Records] - KBK - 25.03.2016

Niezły chilout. Bardzo fajnie brzmiąca stopa. Melodia też na wysokim poziomie ;)


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) [TFB Records] - Rafau - 26.03.2016

Bassline na poziomie jak Ci napisali na fb. Bardzo fajnie zmiksowane ze stopą. Klimatyczne. Mam wrażenie jednak, że break gra głośniej niż reszta. Poza tym te sweepowe wstawki, które są jakby glitchowane no mi się osobiście nie podobają i psują trochę odbiór. Melodia mogłaby być trochę bardziej urozmaicona; wydaje mi się, że można by coś z tego jeszcze wyciągnąć. Nie mniej jednak track na duży plus.

5/5, gratulacje.


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) [TFB Records] - Quillava - 27.03.2016

Dzięki ! :D Z tym glitchem to Rafale chodzi Ci zapewne o te króciutkie fragmenty melodii wstawiane tuż przed rozpoczęciem nowych fragmentów aranżacji - mi się właśnie spodobały, coś nowego :D chociaż fakt faktem są odrobinę zbyt głośne,a w momencie kiedy wchodzi stopa po tym "glitchu" mogłem dać sidechain ,ale no wiele rzeczy zrobić mogłem, ale też wielu rzeczy robić nie musiałem no i tak już zostało :) Co do melodii to ogólnie siadłem w nocy koło 3 bo spać nie mogłem i coś mnie natchnęło na stworzenie jakiejś melodii :) no i zaczęło się od smyczków, potem dorobiłem partie pianina i na koniec melodii zabrałem się za leady. Zrobiłem ten main lead który gra przez chwile w breaku i tuż przed startem outra. Z drugimi leadami miałem problem, bo zrobiłem co miałem w głowie i musiałem dorobić jeszcze jakąś ostzrejszą melodie bo ta w zdaniu wyżej "main lead" grając przez cały utwór po prostu mi nie pasowała. I no utknąłem w błędnym kole. Nie wiedziałem jak to dalej rozplanowas, gdybym coś spróbował zmienić zaraz musiał bym zmieniac całą reszte, a tu kolejny problem to taki ,że ta "cała reszta" była zrobiona idealnie tak jak chciałem by było to zrobione... Moglo wyjść jeszcze lepiej - wiem, ale mam nadzieję, że i najgorzej wyjśc też nie wyszlo :)

Pozdrawiam !!


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) [TFB Records] - AleyOshay - 27.03.2016

Bardzo udany utwór. Rozbudowana melodia. Drażni mnie jedna rzecz... słaba jakość nagrania ! na breaku słychać najbardziej dziwne zniekształcenia. Nie wiem czy to wina SC czy label wrzuca takie. Mieliśmy tak samo z jednym utworem.
Ogólnie kawał dobrego trancu. Bez sensu wypominać jakieś małe szczegółowe błędy. Całość gra bardzo dobrze i to wystaraczy. Chciałbym to odsłuchać w lepszej jakości ;)


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - Shabboo Harper - 28.03.2016

Temat, w moim odczuciu, całkowicie „zgnieciony” przez ciężki, „ubity” Kick. Takowy „kłóci się” w pewnym stopniu z "aurą" przebijającą się przez owe "grzmoty"; choć... TFB Records lubuje się w tego typu Beat'ach. Technicznie jest poprawnie; jednakże Bass i Sub Bass okrutnie (!) przykrywają Pad'y jak też resztę atrakcyjnych dźwięków. :( Czarowne piano dopiero w Break'u „jak wyzwolony ptak” ślicznie, przy emocjonalnej gitarze, wyraża się w swym "momencie wytchnienia”. Aranż jest przekonujący; niestety "ekspresyjność stopy" odbiera sporą dawkę przyjemności w delektowaniu się Twoim utworem... ^^


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - tobik1980 - 28.03.2016

Fajny klimatyczny transik, jednak zgodzę się z przedmówcami...jedyne co mi nie pasuje to kick...nie mniej jednak gratulacje kawałek super!! Brawo!


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - Quillava - 29.03.2016

Aley te zniekształcenia są przez SC :D normalnie plik wave nie ma ich w sobie :) dzięki za opinię :)

tobik jeśli chodzi o kick to właśnie problem tu jest taki, że lubię mocne kicki i dlatego właśnie wybrałem taki a nie inny :D w sumie racja, jest troche za mocny w porównaniu do klimatu reszty, no ale cóź zrobiiłem to według własnego gustu ,a ten nie zawsze jest prawidłowy :) No teraz nic już nie zrobię ,bo utwór został skończony i wysłany do wytwórni... w każdym bądź razie cieszę się, że mimo tego "kick" uważasz że ten track jakos "leci" :D Dziękuje za opinię :D

Shabo, jeśli chodzi o ten kick to odpowiedź jest taka jak w odpowiedzi na komentarz tobika, posłużyłem się tym iz lubię wręcz uwielbiam mocne kicki i to najwidoczniej zniosło mnie na złą ścieżkę :P Postaram się w przyszłości zachować wszystkie uwagi i w następnym utworze wziąć je pod uwagę :)

Dziękuje za Wasze opinie :)


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - gregwmusic - 29.03.2016

Traczek Dobry Label tez ma juz na srednim poziomie więc moge gratulować tylko wydania
nie bierz sobie tu opinii do serca tu sa tylko pasjonaci muzyki :) leci 5


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - Zirds - 29.03.2016

Ciepły, klasycznie brzmiący Uplifting Trance. Nie ma się co przyczepić... Płynę :)

Gratuluję Releasu!

5/5


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - Quillava - 10.04.2016

Dzięki chłopaki :D


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - UF_Glomma - 16.04.2016

Anka ma racje. stopa niszczy czar numeru.
dzwiękowo to trance a z tym kickmordercą to edm
ikke bra


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - Ixipe - 17.04.2016

Ja przed przesłuchaniem juz wiem że będzie mi się podobać... :)


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - Quillava - 17.04.2016

Właśnie walcze z nowym projektem i tym razem będę starał się pomału te stopy robić słabsze :D Mam nadzieję, że osiągnę "consensus" :)

Skąd wiesz Ixipe ? :D


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - Ixipe - 17.04.2016

mam już kilka twoich wałków na telefonie i słucham je w playliście na telefonie :) po tym co w nich słyszę to tak sądzę.. i musiałbyś mieć jakiś spadek formy magiczny :D
Aczkolwiek według mojego gustu tego- Meaning Of Life (Original Mix) możesz długo nie przebić :D
Z tym kawałkiem do końca mego życia będzie się wiązać pewna historia i tak też to kojarzę słuchając tego... byłem w pracy, obsługiwałem maszyne i katowałem ten kawałek ostro... coś w nim jest takiego wzniosło nostalgicznego.. i na koniec dnia dostałem wypowiedzenie z pracy, także idealnie wpasował się w klimat dnia :D


RE: Quillava - The Moment We Come Alive (Original Mix) - lovetrance01 - 19.04.2016

Dobry kawałek, a jak na forumowe standardy nawet bardzo dobry. Po za zbyt mocną stopą nie mam więcej uwag jeśli chodzi o technikę. Melodia jest całkiem niezła choć nie zostaje w pamięci. Ogółem takich utworów jest multum, i jeśli chciałbyś osiągnąć coś więcej niż tylko release, powinieneś bardziej eksperymentować. Upliftowych producentów jest bardzo wielu i ciężko zaistnieć bez oryginalnych pomysłów.
4.5