MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ALTERNATIVE Hangover - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ALTERNATIVE Hangover (/temat-alternative-hangover)



Hangover - Honey_A - 28.03.2016

Witajcie!
Od jakiegoś czasu robię sobie takie coś, z dość dużymi przerwami, bo nie wiedziałam jak kompozycyjnie to wszystko dopracować. Usłyszałam od znajomego że "brzmi jak walenie rurą o płot, a w tle szum strumyka". Pragnę poznać waszą opinię, bo krytycyzmu mi nie brakuje, a nie uważam, że jest tak tragiczny. No i zdaję sobie sprawę, że wiele jeszcze do poprawy.




RE: Hangover - Kveon - 28.03.2016

Cześć Aniu!
Pierwsze co słychać to za głośna perka w pierwszy sekundach utworu, ciut ściszyć i będzie dobrze :)
Brakuje utworowi, fxów, upfilterów, downfilterów.
Cenna rada - Jak dajesz fxy i kick to fx musi posiadać sidechain a tutaj słychać, że nie posiadają
Melodia ciekawa, wokal też. Pianinie trochę dołu przydałoby się uciąć i będzie raczej dobrze <takjest>


post się zdublował, poprawiam

Wystawiono 00:30:03, dnia 30.03.2016, przez Knifeman



RE: Hangover - Recoil83 - 28.03.2016

Witam, mi się podoba manipulacja wokalem i sam wolak, nadrabia brak innych FXów. Pozdrawiam :)


RE: Hangover - Shabboo Harper - 26.06.2016

Hey Honey. W generalnym odczuciu koncept plus klimat podoba mi się. Wszelako jeśli pozwolisz to sugeruję: "dopieść" Intro i Outro; wokal z początkowego odcinka (jeszcze w takowym "spokojnym rozbiegu") brzmi intrygująco. "Przedłużyłabym" nieco ten "mood" by później łagodniej "wkroczyć" w efektowną wokalizę. Chórek jest bdb choć krztynę "przykryty" przez perkę i partię piano; trochę "walczy" o byt w miksie. Barwa głosu sympatyczna. :) Lubię taki wokal "od niechcenia". Jeżeli to Twój - gratuluję... Aranż, według mnie, trafiony, lecz nie do końca w pełni wyrażony (nieczytelna separacja). Przy tak krótkim fragmencie "sporo się dzieje"... Technicznie: niektórym dźwiękom brakuje soczystości. "Dołożyłabym" w większości ścieżek w ok. 6-8 kHz ("górki'); całości tematu zaś więcej "powietrza" 5-10 kHz. Jednakże minimalnie, tak by nie utracić tego zmyślnego feeling'u analogowego, który stworzyłaś. Spróbuj także "podciąć" Pad'y w EQ tak by nie "dusiły" stopy jak w tej chwili. Tejże Sub "nie przeszkodzi" w solidnej ekspresji. Bass przyjemnie głęboki; piano obok lekko nieokrzesanych Synth'ów jest "ciemne", zbyt ciężkie. Fx'y - prima acz niesłyszalne w stopniu właściwym. Track obiecujący; z przyjemnym Flow (!). Aniu, keeep goin' Lady. <takjest>


RE: Hangover - ak47soundsystem - 27.06.2016

Fajne! Dobre, z wyczuciem dobrane brzmienia. Przyjemny wokal. Miks ogarnięty prawie że całkiem, ale momentami są nieczytelności (za dużo rzeczy na raz się dzieje i miesza).
Co do "walenia rurą" - to chyba znajomemu chodziło o jedno brzmienie (słychać wyraźnie od 0:20) i ono faktycznie ma trochę zbyt surowy charakter, za dużo ma też reverbu, takiego dość brzydkiego.
Tu i tam musisz też jakoś miks "przeczesać", bo chyba jest ogólnie za dużo reverbów momentami dość długich i się czasami wszystko się miesza za bardzo. To rozmywa zwłaszcza te rzeczy, które powinny pozostać rytmiczne. Wokal często tonie w tych wszystkich sosach. Bas mi się też wydaje że jest za cicho, a on z perką przecież głównego drajwa daje. Drive ważny jest i np na 1:03 ten "przytup" trochę burzy flow - w sumie nie wiadomo po co tam jest.
Ale idzie w dobrą stronę. Zrób cały kawałek, rozplanuj go na wzór jakiegoś hita z tego gatunku i wyjdzie rasowo, bo szkoda że tylko 2 min. Ja robię tak, że biorę kawałek, który mi się podoba wstawiam go do projektu, dopasowuje tempo, dodaję ścieżkę MIDI w której rysuje sobie kolorowymi bloczkami strukturę kawałka wzorcowego (intro, zwrotka, ref, bridge) itp. Potem wychodząc od takiej struktury łatwiej jest ogarnąć całość kompozycyjnie. Oczywiście często struktura się zmienia, ale dobre jest to żeby z 2 minut zrobić cały kawałek.