MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA native fire - Motorcity (Synthwave) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA native fire - Motorcity (Synthwave) (/temat-electronica-native-fire-motorcity-synthwave)



native fire - Motorcity (Synthwave) - Equinox - 1.04.2016

Cześć! :D Z dumą przedstawiam Wam mój nowy traczek - Motorcity. Mam nadzieję, że zainteresowałem kogoś tym rodzajem muzyki oraz oczekuję na jak najwięcej opini co do kompozycji, miksu itd.. :D Jeśli komuś kawałek przypadł do gustu to w niedziele będzie można go pobrać za darmo na moich stronach (linki w opisie pod filmem albo na moim profilu forumowym). Stej tjuned!!! :D




RE: native fire - Motorcity (Synthwave) - kantos - 2.04.2016

1.27 minet to miazga i zabójcze jak dla lat synth 80 tempo.Obawiam się że wyjdę spocony z dyskoteki.Tomy zawarte w spusciznie klasyku wraz z synthowymi barwami.Kojarzy mi się to z wyrobieniem właściwym sernika po dodaniu sera i jajek.Wspaniale umieszczony side chain i zabawa filtrami.Aranżacja utworu wysoka lecz na koniec zabrakło trochę urozmaicenia.Motor city to Detroit.Cieszę się że jesteś w stanie tworzyć to co zamiera...


RE: native fire - Motorcity (Synthwave) - Quantum Spark - 2.04.2016

Czuć klimat tracków z filmu Drive.
Choć do tego poziomu ciutkę brakuje ale myślę, że szybko nadrobisz.

Trochę długo się wkręca, potem może ciut zbyt rozbudowane te motywy.
Ja wolałbym może coś bardziej minimalistycznego jednocześnie charakterystycznego.

Ogólnie fajny traczek, fajny kierunek, fajne brzmienie :).


RE: native fire - Motorcity (Synthwave) - Ikarus - 2.04.2016

1:27 - tutaj wchodzi elegancki bassline , bardzo mi się podoba i czekam co będzie dalej
2:13 - ten piskliwy dźwięk strasznie mi osobiście nie podchodzi i w zasadzie psuje mi cały utwór ;/

Ogólnie song ciekawy głównie za sprawą dobrego bassline'a ale jak pisałem wyżej ten piskliwy instrument raz że mi dokucza to szczerze mało pasuje do klimatu który zbudowałeś.

Nie mniej jednak daje 4 na zachętę ;)


RE: native fire - Motorcity (Synthwave) - aqmoolator - 3.04.2016

świetne retro wave! I uwierz mi, są tu ludzie, którym takie klimaty są nieobce :)
Bardzo przyjemny utwór. Brzmienie i aranżacja właściwie bez zarzutu. Jak koledzy pisali bas zwraca na siebie uwagę. Nieco zabrakło mi jakiegoś rozwinięcia tematu. Kończy się nagle, zanim na dobre się zacznie:) ale może to i lepiej, że zostaje niedosyt. Stopa trochę .. bije? nie wiem jak to wyrazić, ale pompuje troszkę za mocno. Mam takie nieprzyjemne uczucie z tyłu głowy :P Poza tym jest naprawdę ok. takie bardzo mocne 4/5


RE: native fire - Motorcity (Synthwave) - abyssMB - 17.04.2016

Klimacik ciekawy jak napisał aqumoolator retro wave . Ale jak dla mnie za mocno pompuje . Piskliwy instrumet o którym napisał Ikarus jest za głośno i kłuje w uszy . Całość jak najbardziej na tak - brak zakończenia . 3/5.


RE: native fire - Motorcity (Synthwave) - ak47soundsystem - 23.04.2016

ogólnie naprawdę niezłe, klimatycznie i flow jest,
synth-mysz trochę dziwna, zwłaszcza wtedy jak jest solo, trochę crazy - nie pasuje do reszty utworu
potem się można jako tako przyzwyczaić jak ją zeleją inne synthy
dla mnie zbyt pompuje ten bas - cały czas tak samo równo, trochę to schizofreniczne się robi
zakończenie słabe i zaczyna się niezbyt angażująco - spokojnie można pierwsze półtoreminuuty obciąć - jakby się zaczynało od wejścia tego basu (to najlepszy moment), to byłoby chyba lepiej


RE: native fire - Motorcity (Synthwave) - PiotreX - 30.04.2016

Baaaardzo lubię takie retro-klimaty. Podoba mi się bas i melodia. Świetna, wyrazista barwa klawiszy.


RE: native fire - Motorcity (Synthwave) - Shabboo Harper - 20.07.2016

Zgodzę się z Quantum Spark'iem co do pewnej zbieżności z klimatem sdtk.'u „Drive”. Synthwave czy też styl pokrewny Retro Electro to przewodni „pierwiastek” Twej produkcji. Aranżacyjnie projekt jest ogromnie... „rozleniwiony”, szczególnie w przydługim Intro. To nie jest zarzut jedynie spostrzeżenie z nieśmiałą podpowiedzią, iż godnym byłoby utwór ten nieco urozmaicić tak by przykuć uwagę słuchacza i skusić do pełnego „delektowania się”... wykreowaną przez Ciebie „historią”. W tej chwili jest monotematycznie... Technicznie: nie jest do końca czytelnie. Od 1:27 gdy „wkracza” przewodni motyw (ostry, „piskliwy” Synth) sporo „się dzieje”. Bassline (jednostajny) jest ciekawy, choć owy cechuje zbyt skromny „dół” wobec silnej „góry”; przez to track „cierpi” na brak Sub'a, którego „tu”, według mnie, potrzeba. Efekt „pompki” - zacny. Niestety Kick jest brzydki, cichy, bez właściwej głębi; podobnie jak Clap o identycznym Gain'ie. Danielu, sugeruję korektę w miksie i masterze. EQ, kompresja plus Side Chain na Pad'ach, jak też Bass'ie koniecznie w połączeniu ze stopą, którą winno się mocno „podbić”. Choć czuję, iż jest już post factum... ;)