MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Zirds - Triangles - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Zirds - Triangles (/temat-other-zirds-triangles)

Strony: 1 2


Zirds - Triangles - Zirds - 1.04.2016

Utwór zrobiony na szybko w sumie. Cierpię na brak weny twórczej więc ratuję się małymi kompozycjami, ale także zgodziłem się w temacie Augenousa, że zrobię utwór bez wykorzystania klawiatury - samo układanie klocków za pomocą myszki bez robienia fałszów (nie umiem fałszować ;P)

ZIRDS

TRIANGLES







RE: Zirds - Triangles - OProject - 1.04.2016

Dobry ten pluck, w sumie mozna by nawet to zremixować na jakis stary hardcore :D
Piczowanie kicka niezbyt mi sie podoba, wydaje się być też trochu głośno :P
Synth/Lead jest dobry choć wydaje się być taki zwyczajny, można by go urozmaicić jakimś np. vibrato(rem) xd
Kurde dodałbym do tego bass jakis :E
Urozmaicić perkę można by ;)
No fałszów nima, choć nie wiem co ma to wspólnego z uzywaniem/nie uzywaniem myszki xd


RE: Zirds - Triangles - Zirds - 1.04.2016

Chodzi konkretnie o ten post, w sumie cytowanie Twojego cytatu ;) http://musicproducers.pl/temat-house-augenous-phoenix?pid=109821#pid109821


RE: Zirds - Triangles - DaveMilla - 1.04.2016

A ja myślałem że jak kupię extra klawisze to w moich kawałkach nie będzie fałszów :)


RE: Zirds - Triangles - Orionage - 2.04.2016

Ja bym zrobił inny beat, bo wyszło Ci "umca umca", tak technowato.


RE: Zirds - Triangles - CaffeineMC - 2.04.2016

takie sobie to przejście na 1:23, aż się prosiło by uciszyć wszystko na sekunde, ogólnie słychać, że robione na szybko, ale brzmienia dość przyjemne, dobrze dobrane ...


RE: Zirds - Triangles - sss - 2.04.2016

Jak wcześniej napisano beat tu nie pasuje, ale to moje prywatna opinia. Nagranie traci wtedy klimat sam początek sprawił, że odrazu pomyślałem o eksploracji kosmosu (do 0:05), potem jeszcze jako tako klimat się trzymał iii.... bit wszystko zabił. Wydaje mi się, że wolniejsze i bardzie pompatyczne bębny by tu pasowały. ;) <zirds>


RE: Zirds - Triangles - KBK - 2.04.2016

Widzę, że przerzuciłeś się na saw-y :) Gdyby dodać do tego odpowiedni bas to byłaby dobra łupanina. Widzę w tym zalążek do dalszego rozbudowania. Melodię wymyśliłeś dobrą, dźwięki klarowne jak zawsze, klasyczny czysty saw...


RE: Zirds - Triangles - Adamzzz - 2.04.2016

Strasznie dziwny ten kawałek xD Ma swój urok, ale tak jak pisali inni, ta stopa pasuje tam w cholere nie pasuje.
Melodia za to przyjemna. Fajnie by było gdybyś dał trochę więcej reverbu na te wszystkie sawy żeby można było już kompletnie odfrunąć od tej stopy xD
No i cóż, jak se pomyśle że robiąc ten kawałek myszką nie zrobiłeś żadnego fałszu to jestem pełen podziwu. Normalnie szacun.
Pozdrowienia i powodzenia w następnych produkcjach myszką ;)


RE: Zirds - Triangles - KBK - 2.04.2016

(2.04.2016, 19:10)Adamzzz napisał(a): No i cóż, jak se pomyśle że robiąc ten kawałek myszką nie zrobiłeś żadnego fałszu to jestem pełen podziwu. Normalnie szacun.
Pozdrowienia i powodzenia w następnych produkcjach myszką ;)
...myślę, że każdy producent na podstawowym poziomie wiedzy muzycznej powinien potrafić bez problemu zbudować bez klawiatury melodię na podstawie własnego wyczucia i słuchu, bez znajomości koła kwintowego ;)


RE: Zirds - Triangles - Zirds - 2.04.2016

(2.04.2016, 18:51)KBK napisał(a): Widzę, że przerzuciłeś się na saw-y :) Gdyby dodać do tego odpowiedni bas to byłaby dobra łupanina. Widzę w tym zalążek do dalszego rozbudowania. Melodię wymyśliłeś dobrą, dźwięki klarowne jak zawsze, klasyczny czysty saw...

Widzę, że masz tylko jeden "azymut" - SAWy.
To nie jest SAW, a PWM czyli podwójny Square znany jako Pulse poddany modulacji - Pulse With Modulation. Podobny do fali piłokształtnej (SAW), ale bardziej kwadratowy.

Tu w filmie masz to dobrze pokazane:



Reszta komentatorów: Wiem, że Kick tutaj jest bardzo dziwny, ale z drugiej czemu mam się trzymać z góry ustalonych schematów? Teraz to trzeba by było robić jeden utwór w 15 wersjach, bo każdej grupie społecznej inny rodzaj się spodoba ;)... A jednak może znajdzie się jakaś grupka, która zobaczy w tym czy w innych, nieschematycznych jakiś potencjał ;)

Dziękuję za komentarze. Nic nie będę zmieniał bo chodzi w sumie o robienie czegokolwiek, w moim przypadku (brak weny jak pisałem w pierwszym poście) niż ślęczenie nad czymś co będzie takie samo jak wszystko inne, wszystkich innych ;)

Wybaczcie za moje podejście w tym temacie, ale próbuję wyjść z twórczego dołka.



@Adamzzz - W sumie produkcja myszką to był tylko Challenge jaki zaproponował Augenous w swoim poście, którego link znajduję się parę komentarzy powyżej ;)
Chciałem tylko dowieść, że bez klawiszy, czy używania QWERTY da się w DAW zrobić muzykę, melodię z doborami tonacji etc. Wystarczy tylko chcieć. Fałszowanie jest według mnie tak samo niedorzeczne jak dyslekcja czy tam dysortografia. Dźwięki wystarczy słyszeć, a pisać to się trzeba nauczyć (zapamiętać).
Mam Klawisze, mam kontrolery, syntezatory - są mi one pomocne pod wieloma względami, ale i bez nich w dzisiejszych czasach zrobisz muzykę.


RE: Zirds - Triangles - In-Tegral - 2.04.2016

Nadalbys inny rytm i byłoby coś ekstra a taka techniawka średnio mi leży. Brzmienia dobrales dobrze i wszystko dobrze brzmi. Zostawiam mocną 4.


RE: Zirds - Triangles - aqmoolator - 3.04.2016

Znakomity arp na początku utworu, brzmieniem przypominający Tangerine Dream. Potem .. hmm
No dobra - Ty komponujesz ;) Na pewno nie jest to sztampowa kompozycja. Nie brak Ci odwagi. Warsztatowi nic nie można zarzucić. Podoba mi się to podejście do tworzenia; by wyklikać sobie myszką melodię. Choć właściwie samej melodii nie ma tu zbyt wiele :P Ale traktując to jak wyzwanie i jakiś proces twórczy, myślę, że udało Ci się osiągnąć całkiem przyzwoity efekt. Nie porywa, ale jest to na pewno ciekawa kompozycja.
No i ten potężny pluck na wstępie! BOSKI! To jakiś preset, czy sam wykręciłeś?


RE: Zirds - Triangles - Zirds - 3.04.2016

Ten Pluck, który gra od samego początku? To Wurlitzer V z kolekcji Arturii ;) Okraszony dodatkowymi elementami typu Vintage Warmer, EQ i Reverb. Zaś ten drugi co wchodzi potem na layer to czysty SAW z lekkim detunem ;)


RE: Zirds - Triangles - doublesi123 - 3.04.2016

@Adamzzz - W sumie produkcja myszką to był tylko Challenge jaki zaproponował Augenous w swoim poście, którego link znajduję się parę komentarzy powyżej ;)
Chciałem tylko dowieść, że bez klawiszy, czy używania QWERTY da się w DAW zrobić muzykę, melodię z doborami tonacji etc. Wystarczy tylko chcieć. Fałszowanie jest według mnie tak samo niedorzeczne jak dyslekcja czy tam dysortografia. Dźwięki wystarczy słyszeć, a pisać to się trzeba nauczyć (zapamiętać).
Mam Klawisze, mam kontrolery, syntezatory - są mi one pomocne pod wieloma względami, ale i bez nich w dzisiejszych czasach zrobisz muzykę.
[/quote]

Pewnie ze tak....


RE: Zirds - Triangles - qnebra - 6.04.2016

Hmm, brzmi to jak skrzyżowanie "Magic Mamalyga" z Borata i synthów tak podchodzących pod lata 80-te.


RE: Zirds - Triangles - sirKris - 7.04.2016

Już wyobraźnią chciałem lecieć w kosmos ale ta stopa mi zniszczyła mój wyimaginowany statek kosmiczny;)


RE: Zirds - Triangles - GY4 - 9.04.2016

Faktycznie.Ten kick na pierwszy rzut ucha-nie pasuje.W jakis sposob odrzuca.Ale jesli zamysl byl "kombinacja",to czemu nie.W wyniku kombinacji,cos ciekawego i oryginalnego moze sie urodzic:)


RE: Zirds - Triangles - L.G. - 10.04.2016

Bardzo podoba mi się arp , szkoda że nie rozwinąłeś bardziej tego kawałka.


RE: Zirds - Triangles - Knifeman - 11.04.2016

Wreszcie kick lepszy niż zazwyczaj. Pomysł grania na raz to chyba najlepsze w tym utworze. Reszta przyjemna ale oszczędna i zachowawcza. Średnio się bawiłem mimo że melodia jest świetna.