MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Tektones - Overhauler - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Tektones - Overhauler (/temat-hardstyle-tektones-overhauler)



Tektones - Overhauler - Adamzzz - 2.04.2016

Morgen! Wystrugałem coś nowego! Nad tym projektem pracowałem chyba ze 3 miesiące, jak nie dłużej xD Koniec końców myślę, że wyszło całkiem na poziomie.
Zresztą, sami oceńcie ;)
Enjoy!




RE: Tektones - Overhauler - In-Tegral - 2.04.2016

No a dla mnei wrzutki na instaud.io czy zippy nie ma :E ja sie obrażam :E

Edit : Reverze miód - nawala jak trzeba, ta melodia w climaxie jest tak "crazy", że zakochałem się od pierwszego słyszenia xD. W mixie nie mam żadnych uwag. Z czystym sumieniem 5/5.


RE: Tektones - Overhauler - Raven - 2.04.2016

Średnio przepadam za tego typu hs ale wszystko gra jak trzeba ;)


RE: Tektones - Overhauler - woziu122 - 2.04.2016

No ładnie panie Adamzz, słychać że troche nad tym siedziałeś.
Aż z ciekawości pobrałem żeby popatrzeć sobie na obraz stereo i ładnie tam śmiga. Czego używasz do obrazu stereo? Melda Stereo Processor?
Fajny reverse bass, przypomina mi troche z tracka Breannan Heart and TNT - Its my Style. Melo mnie troche zaskoczyło, spodziewałem sie troche innej melodii ale słucha sie przyjemnie :D
Solidna piąteczka ode mnie leci.


RE: Tektones - Overhauler - Delize - 3.04.2016

Ależ to zajebiste, wkręca się na maxa :D


RE: Tektones - Overhauler - OProject - 3.04.2016

Do reversa bym dodał jeszcze wysokich, ew bit kraszera z 10% ;) Chyba bym go też pogłosił troszkę :)
Ale bardzo dobry ;)
Jak dla mnie jakoś za szeroko gra to wszystko, zwłaszcza woxy :P

Aż chcialo by sie większe pierdolneeencie na kicku i reverse... no ale to nie early xd
W 3:10 jakoś tak się kotłują te synthy z woksem xd
Main synth dobry, choć lekko rozmyty, jakby dać jakieś minorowe nuty to by bylo jak early :D

OOO dopiero zauważyłem ze cały trak gra na reverse xd xd no za to propsy xd
Melo dziwne ale bardzo fajne xd
Synthy też dobre, Pluck też super.
Miks jak należy.

Ogólnie Spoko Spoko, wszystko gra dobrze, ciekawie to zaaranżowałeś choć nieco dziwnie, co mi sie srednio podoba napisałem :D
Masz tu 5 bo dobry trak


RE: Tektones - Overhauler - Adamzzz - 3.04.2016

@woziu, piękne dzięki za opinię. Do samego rozszerzania stereo używam Flowskiego Stereo Shaper, głównie przez swoją prostotę xD. Serio, wystarczy tylko lekko ruszyć górną gałką odpowiedzialną za delay w lewo lub w prawo i dźwięki zmieniają się nie do poznania. Jeżeli natomiast chodzi o sprawdzanie tego potem na jakimś analyzerze to robię to bardzo rzadko. Szczerze mówiąc to prawie w ogóle. xD Opieram się na słuchu, porównywaniu z kawałkami prosów i odtwarzaniu dźwięków przez różne głośniki, a to z telefonu, przez słuchawki, z głośników w komputerze, w samochodzie. ;)

@OProject, Kurde, ja to już sam nie wiem co myśleć o tym całym "miksie". Wszystko co wg Ciebie było przesadzone w jedną stronę, wg mnie było w drugą xD Czyli np pisałeś, że wokal jest za bardzo w stereo kiedy ja się obawiałem, że ludzie będą narzekać, że jest za bardzo mono xD To samo revers. Bałem się żeby nie przesadzić z bitcrusherem i wysokimi częstotliwościami a tu mi pisze że by "dodał jeszcze wysokich" xD
A co do aranżacji to cóż. Jeżeli early hardstylowiec pisze mi że jest "nieco dziwnie" to to jest dla mnie największy komplement xD

Dzięki wszystkim za odsłuch. Trzymajta plusiki ;)


RE: Tektones - Overhauler - OProject - 3.04.2016

No kazdy lubi co innego, perfekcyjnie byc nie musi i nie moze byc ;)


RE: Tektones - Overhauler - Foortic - 4.04.2016

Oj powiem Ci ze na początku wydawało mi się że to będzie poprostu będzie to zwykły Hardstyle z reversem na początku. Ale myliłem się. xD Jak doszło do głównej części tracka to zdębiałem. Ja tu czekam jak na szpilkach aż kick pierdzielnie a tu jeb reverse. Zajebiscie pozytywne zaskoczenie. :E

Dobra to opowiedzialem Ci moją historie więc przejdźmy do konkretów.
Reverse bass... Cud miód i kurczak pieczony w piwie. Melodia tak samo. Do tego reversu pasuje jak trzeba i to wszystko naprawdę ładnie brzmi.
Voxy fajne ale przydało by się je tak trochę bardziej ściągnąć do środka, tak delikutaśnie xD
Synth a'la screech też fajny.
Pluck ładnie brzmi, tak krystalicznie. xD

Ogółem. Bardzo dobra produkcja. Mix Czysto.
Nie mam się do czego czepiać. 5/5


RE: Tektones - Overhauler - Hola Flavio - 4.04.2016

(2.04.2016, 21:38)Raven napisał(a): Średnio przepadam za tego typu hs ale wszystko gra jak trzeba ;)

Powinieneś dostać bana na ten dział. Przecież to jest ten właściwy HS. Za numer 5+, siadaj.


RE: Tektones - Overhauler - Shabboo Harper - 5.04.2016

Jest Hard; jest i Style. Wyśmienicie. Tętni "pysznie"; tempo niezbyt "psychodeliczne" - good; Screech wyważony - very good :); wszelkie defiguracje plus foniczne "smaczki" nader wyrafinowane. "-"? Trochę "przegadane"... Adamzzz, gratuluję. <takjest>


RE: Tektones - Overhauler - Distance - 10.04.2016

Wow track jak najbardziej na 5, od strony technicznej super, w zasadzie wszystko co dobre zostało już wymienione wyżej, ale od siebie dodam, że słucha się tego na 1 tchu, track zdecydowanie oryginalny i zachęcający do odsłuchania jeszcze raz. Celuj w jakiś label, żeby więcej osób go usłyszało, bo zdecydowanie ten kawałek zasługuje na wydanie.
Reverb bass pod melodią faktycznie zaskakuje, osobiście nie jestem fanem tego typu rozwiązania, ale wyszło naprawdę ciekawie i energicznie.

Powodzenia w kolejnych produkcjach! :)


RE: Tektones - Overhauler - L.G. - 17.04.2016

Kolejny świetny kawałek w tym dziale, dzięki za opcję DL.
Łap 5!
Pzdr.


RE: Tektones - Overhauler - Ixipe - 17.04.2016

ja se ściągłem... tzn ściągam.. za godzine może mi się ściągnie :D będzie przy czym zapierdalać w pracy :D


RE: Tektones - Overhauler - piral - 17.04.2016

Świetny track. Bardzo dobrze technicznie i aranżacyjnie, chciałbym to usłyszeć live. Fajny efekt w 2:34. Przypomniały mi się czasy gdy słuchałem trochę hardstyle'u (dawno temu).


RE: Tektones - Overhauler - lovetrance01 - 26.04.2016

Mega kawałek! Jest moc i energia. Technicznie wszystko bardzo dobrze, melodia przyjemna, wokal dobrze wpasowany. Kompletnie nie ma się do czego przyczepić. Pełny profesional. Tylko pogratulować.


RE: Tektones - Overhauler - BAQ - 6.05.2016

no jest moc ! reverse petarda :) dawno nie słyszałem czegoś takiego . Wszystko ładnie czysto gra... ehh nie wiem jak wy to robicie :P


RE: Tektones - Overhauler - qnebra - 8.05.2016

Dobre to, elementy które muszą być w hardstyle (konkretny bass i kick) według mnie obowiązkowo, bo bez tego będzie lipa a nie HS są tu obecne jak najbardziej. Zaś od 3:27 jest naprawdę świetnie, bo wchodzi to brzmienie jakiego zawsze szukam w HS jako takim, które to szukanie chyba jest efektem zafiksowania się kiedyś w "Power of Mind".


RE: Tektones - Overhauler - Quantum Spark - 10.05.2016

Hehe, tak się zastanawiałem gdzie znajdę kolegi dzieła no i proszę Hardstyle :)
Dość dawano nie słuchałem Qlimaxowych wałków z pod znaku Pavo czy Lady Dany :)
A widzę, że kolega prezentuje zbliżony poziom.
Dla mnie full-pro, full-wypas.
Dałbym 6 ale się nie da :)


RE: Tektones - Overhauler - Dubby Spliff - 17.05.2016

nie słucham hs zbyt często, ale Twój kawałek mnie rozjechał, jest pyszny w każdym kontekście! ten reverse gra znakomicie, miks pro, co tu dużo gadać, celuj w label :D