MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Pierwsze kroki w robieniu muzyki. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Pierwsze kroki w robieniu muzyki. (/temat-pierwsze-kroki-w-robieniu-muzyki)



Pierwsze kroki w robieniu muzyki. - Arci300 - 7.04.2016

Cześć na samym początku chciał bym się przedstawić jestem nowy na tym forum i mam nadzieje ze będziecie dla mnie wyrozumiali ;). Muzyka jest dla mnie nr 1 i do tej pory tylko jej słuchałem a teraz chciał bym coś zacząć tworzyć ( mam parę pomysłów) i głownie chciał bym się skupić na Hip Hopie. I tu pytanie do was co polecacie mi jaki program na początek i jaki laptop?? Dużo oglądałem i czytałem o programie FL Studio, dość sporo osób poleca go na początek co wy o tym sądzicie?? A laptopa mam sony vaio SVE1513C5E, myślę o innym np Mac ale nie wiem czy to jest dobry wybór .Z góry dziękuje za pomoc.


RE: Pierwsze kroki w robieniu muzyki. - Wasp - 7.04.2016

cześć
tak, fl jest dobry, sam go używam
obsługuje instrumenty vst, ma też slicex dzięki któremu można łatwo ciąć sample do rapowych bitów


RE: Pierwsze kroki w robieniu muzyki. - Arci300 - 7.04.2016

A powiedz mi mi jakom wersie masz triala czy kupiłeś? ja mysle kupic tylko w necie jest tyle tych wersji jedne drosze inne tansze jaką byś polecał?


RE: Pierwsze kroki w robieniu muzyki. - piral - 7.04.2016

Jeśli myślisz o Mac i FLu to lepiej trochę poczekać, bo FL na Maca nadal jest we wczesnym stadium i nie jest skończony, sprawia nadal sporo problemów. Na początkowe zabawy na pewno starczy ci zwykły laptop z DAW, bo na pewno nie będziesz szaleć z użytymi instrumentami i efektami. Spis DAWów oraz ich opisy znajdziesz tutaj, w komentarzach na pewno znajdziesz jak komu pasuje workflow, stabilność i inne rzeczy.


RE: Pierwsze kroki w robieniu muzyki. - Wasp - 7.04.2016

tu masz różnice


RE: Pierwsze kroki w robieniu muzyki. - Zirds - 7.04.2016

Na Mac jak i Pc polecam Bitwig Studio przerzuciłem się na niego z długoletniej przygody z FL Studio i za żadne skarby nie powróciłbym do FLa. Im wcześniej ogarniesz dany DAW (program do tworzenia, komponowania muzyki) tym ciężej będzie się przenieść na inny. Na początek proponuję wypróbować wersje demo różnych programów tego typu, sprawdź sobie Studio one, ableton, Bitwig, Reaper, Sonar, Cubase... Lub zajrzyj do Forumowego działu Spis DAWów, tam znajdziesz większość popularnych programów tego typu wraz z opisami i linkami.


RE: Pierwsze kroki w robieniu muzyki. - KBK - 7.04.2016

Pewnie poleci na mnie fala hejtu, ale jesli myślisz o MAC-u to polecam Tobie chociaż poczytać i obejrzeć filmiki o Logic Studio Pro X. Program naprawdę fajny, ma masę wbudowanych fajnych wtyczek i jest stosunkowo przyjazny w obsłudze dla początkujących - posiada tryb dla początkujących i zaawansowanych, jego cena nie jest też wysoka a możliwości naprawdę ogromne i fajnie się pracuje na mniejszych ekranach.