MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Dymek - Bit#08 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Dymek - Bit#08 (/temat-hip-hop-dymek-bit-08)



Dymek - Bit#08 - Dymek - 7.04.2016

Jest Wena!!!:D


Ps. Nie wiem czy z dolnymi Hz nie przesadziłem.


RE: Dymek - Bit#08 - JVCKØB - 7.04.2016

Co za zawrotne tempo! Fajne cykacze, jaram się, elo, mocne 4. Ale mam wrażenie jak gdyby czegoś brakowało, może jakiś dodatkowy synth/led byłby mile widziany. :) Czekam na więcej.


RE: Dymek - Bit#08 - Dymek - 7.04.2016

Nie chciałem nic więcej pchać bo liczę na to żeby wokal dołożyć do tego ;) Pozdrawiam.


RE: Dymek - Bit#08 - tks21 - 7.04.2016

Magiczne jak dla mnie! :) Pozdro :)


RE: Dymek - Bit#08 - Maciek - 8.04.2016

Bardzo ciekawa rzecz - lubię wszelkiego rodzaju wariacje z werblem! Reszta dźwięków tez mi się bardzo podoba, lecz ja bym proponował ciut więcej wariacji dodać bo za długo nic się nie dzieje


RE: Dymek - Bit#08 - Shabboo Harper - 10.04.2016

Cytat:"Jest Wena!!!".

Owszem jest... lecz w przypadku tego Beat'u wszystko brzmi już trochę wtórnie. ^^Daman, cechuje Cię "skill" w niesamowicie celnym doborze dźwięków przez co kreujesz konkretne track'i o chwytliwym wydźwięku; czasem "przytulnym", czasem nostalgicznym. #8 jest przyzwoity, zwłaszcza z misternie podkreśloną partią instrumentów smyczkowych, aczkolwiek podstawowe wrażenie, które kreuje to... znużenie. Niewykluczone, iż wokal (temperamentny; z dobrym vibem ) zagwarantuje całości owy brakujący faktor... ;)


RE: Dymek - Bit#08 - Dymek - 10.04.2016

Do skilla to mi jeszcze bardzo daleko ;) Właśnie o to chodzi, że bity nie mają być na maksa wypełnione, bo chce podjąć współpracę z jakimś raperem i wypełnić tą pustkę. Ogólnie to przysłuchując się różnym utworom to zauważyłem, że bity pod rapsy są przeważnie monotonne żeby zrobić klimat pod dobry tekst;) jak tutaj:



Moim zdaniem bit jest monotonny ale z klimatem i ten tekst uzupełnia wszysto...
Pozdrawiam.


RE: Dymek - Bit#08 - GY4 - 10.04.2016

No Szad tutaj genialnie pojechal.On lubi pod takie klasyczne bity nawijac.Props za odwolanie sie do tego utworu,bo jest wg mnie najlepszym raperem w tym kraju:)Czekam na plyte z niecierpliwoscia:)


RE: Dymek - Bit#08 - Shabboo Harper - 11.04.2016

Daman, chodzi mi o "skill w doborze dźwięków" czyli... będąc jakby "malarzem Twego obrazu" świetnie wybierasz "kolory". W tak minimalistycznej formie (Beat) jest to, według mnie, ogromnie istotne. Temat przede wszystkim poprzez swe brzmienie (Sound
Design
) przyciąga uwaga, hipnotyzuje, uwodzi lub też zniechęca... Technika to "rzecz" odmienna :D.
Cytat:"Właśnie o to chodzi, że bity nie mają być na maksa wypełnione..."

Naturalnie, że tak. W każdym utworze z wokalem musi być "przestrzeń" dedykowana takowemu...

Cytat:"...chce podjąć współpracę z jakimś raperem i wypełnić tą pustkę."

I w tym ambaras. Niepospolity tekst (trafiony temat) plus raper ("fachowy"; z talentem do chwytliwej interpretacji liryki) to już osobny (trudny) wątek; ciąg dalszy Twej twórczej misji... Oby satysfakcjonujący (Ciebie). Good luck.
PS. Również pozdrawiam. :)


RE: Dymek - Bit#08 - Faded - 17.04.2016

Kozak. hihat kozak