MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak uzyskać potężny kick? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Jak uzyskać potężny kick? (/temat-jak-uzyskac-potezny-kick)

Strony: 1 2


Jak uzyskać potężny kick? - voee - 8.04.2016

Cześć Wam!





Powiedzcie proszę jak uzyskać tak mocny kick, jest on wyraźnie słyszalny nawet kiedy kawałek leci z telefonu, z tableta.. czy to kompresor, korektor?
pozdrawiam


RE: Jak uzyskać potężny kick? - barthus - 8.04.2016

Wg mnie sam sobie odpowiedziałeś ;)


RE: Jak uzyskać potężny kick? - piral - 8.04.2016

W którymś video u BusyWorksBeats jest poruszona kwestia processingu kicka tak, aby było go słychać na "gorszych" systemach. http://www.youtube.com/user/busyworksbeats/videos Przy okazji znajdziesz tam więcej tutoriali na temat beatów, trapów etc.


RE: Jak uzyskać potężny kick? - OProject - 8.04.2016

http://musicproducers.pl/temat-jak-uzyskac-wiecej-mocy-na-stopie byl juz taki temat xd

Jaki śmieszny XD
RaNi/Works 08042016/2204



RE: Jak uzyskać potężny kick? - Deonite - 8.04.2016

Możliwe, że taki kick (nie słuchałem tych próbek) może mieć efekt kliknięcia, to pozwala usłyszeć kick na urzadzeniach ze słabszym wyposażeniem głośnika.


RE: Jak uzyskać potężny kick? - voee - 8.04.2016

trochę mi głupio to pisać, ale mój angielski leży totalnie, także nie sądzę żebym coś z jego odcinków wyniósł :(

@barthus, spytałem, bo nie jestem do końca przekonany czy to za sprawą kompresora i korektora już mogę uzyskać pożądany efekt.Cały czas w Maschine próbuję stworzyć coś podobnego do kicków, które słychać w kawałkach wyżej ale dalej nie jest to to, co chciałbym uzyskać.Obił mi się o uszy temat layering, próbuję coś więcej znaleźć na polskich stronach, niestety nie mogę sobie poradzić. Wiem, że jest to łączenie sampli, ale z pewnością nie bezsensowne nakładanie jeden na drugi, bo brzmi to beznadziejnie.


@edit
OProject, nie rozumiem, śmiech z tego, że założyłem ten temat czy co?


RE: Jak uzyskać potężny kick? - piral - 8.04.2016

Cytat:trochę mi głupio to pisać, ale mój angielski leży totalnie
polecam więc naukę angielskiego, bez niego na świecie ani rusz


RE: Jak uzyskać potężny kick? - Zirds - 8.04.2016

(8.04.2016, 21:18)piral napisał(a):
Cytat:trochę mi głupio to pisać, ale mój angielski leży totalnie
polecam więc naukę angielskiego, bez niego na świecie ani rusz

Język angielski jest międzynarodowym językiem, którym posługują się muzycy, tak i przez to wszelkie nazwy, elementy, usługi związane z branżą muzyczną są wszędzie po angielsku i ciężko jest je przetłumaczyć na język polski.


RE: Jak uzyskać potężny kick? - voee - 8.04.2016

dzięki za radę :) jak na razie mam 16 lat i cały czas szlifuję swój angielski, chciałbym żeby w końcu to co robię brzmiało tak jak chcę żeby brzmiało, nie wiem jak mam się zabrać za te kicki, dlatego proszę was o odpowiedź typu - przede wszystkim layering, kompresor i korektor.. wiem, że macie ogromną wiedzę na temat produkcji muzyki i jesteście w stanie mi pomóc, dlatego bardzo was proszę o pomoc..
każdą wolna chwilę spędzam w dawie, cały czas coś robię, mam multum pytań na które nie znam odpowiedzi ale staram się nie pytać o byle gówno, chociaż może tak to wyglądać z perspektywy kogoś kto ma za sobą lata produkcji muzyki.. dlatego proszę nie odpowiadajcie na pytanie w sposób taki jak np. OProject, bo nie wiem czy jest ze mnie beka ze zadaję pytania na które odpowiedź jest oczywista czy o co chodzi..
to co przeczytam w necie, oglądnę na yt, jakoś sobie układam w głowię i wyciągam wnioski dlatego stawiam na ten layering kompresor i korektor, ale przekonany nie jestem - dlatego zwracam się do Was


RE: Jak uzyskać potężny kick? - Zirds - 8.04.2016

Wszystko przyjdzie z czasem.
Przede wszystkim to ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze 54238 razy ćwiczyć.
Do końca życia się będziesz uczył robić brzmienia stopy, werbla czy innego instrumentu, bo chyba nie we wszystkich utworach będziesz wykorzystywał taką samą barwę stopy (kicka). Każdy utwór brzmi inaczej, każdy gatunek potrzebuje innego brzmienia.
Dojdź do perfekcji w znajomości działania programów typu korektor (EQ), kompresor, bramka, limiter, saturator czy innych programów czy urządzeń wykorzystywanych do masteringu, wyucz ucho.
Jesteś młody i długa droga przed Tobą, korzystając z YT i innych tutoriali możesz iść na skróty, ale to Twoje ucho jest pierwszym odbiornikiem, który decyduje o ostatecznym brzmieniu.


RE: Jak uzyskać potężny kick? - piral - 8.04.2016

W sporym skrócie: musisz kombinować z transientami i punchem swojego kicka. Niskich częstotliwości nie będzie słychać na głośniku z telefonu, a to one głównie tworzą trapowy kick. Jak słyszysz, na podstawie tych kicków jest efekt distortion. Buduje on harmoniczne, które będzie słychać na słabych głośnikach, ale najważniejsze to mocny transient i punch. Całość kicka poddajesz kompresji.

Sample 808 znajdziesz tutaj: http://musicproducers.pl/temat-318-sampli-808-tape
Jeśli korzystasz z FL Studio / masz Sytrusa - tutorial do wykonania własnego suba pod trapowe kicki: http://musicproducers.pl/temat-fl-studio-sytrus-sub-pod-trapowe-kicki-808-trap-kick


RE: Jak uzyskać potężny kick? - sss - 8.04.2016

Hmmm... ja osobiście jak stopa nie ma transientu bo ma za długi atak to na starcie daję jakiś snare (odpowiednio go potem przycinając, dając reverb etc.) Gdzieś nawet widziałem tutorial na ten temat, tylko kurde go nie zapisałem

Btw. co do angola ja w w podstawówce ledwo zdawałem dziś w technikum mam 6-ki, pomimo komentarzy, ze nigdy nie będę dobry z angola. Polecam grać w gry i oglądać filmy z angielskim głosem i polskimi napisami a nawet w drugą stronę. Tylko uważaj bo czasem zdarzają się kijowe tłumaczenia. np. oglądając ostatnio film z napisami "did I leave the stove on?" przetłumaczono na "czemu lecimy w zwolnionym tempie?", a powinno być "czy ja zostawiłem włączony piekarnik?" Oczywiście pomiędzy były korepetycje, gdzie pani poleciała zemną 2klasy do przodu w 2 miesiące xD


RE: Jak uzyskać potężny kick? - Foortic - 9.04.2016

Możesz uzyskać Dobry kick z mocnym uderzeniam na Bigroomkicksynth. Poprostu dajesz preset Init i kręcisz. Ja przykładowo dałem tak:

http://www21.zippyshare.com/v/R4nXPrKd/file.html

Oczywiście nie brzmi on taka jak w podanych przykładach ale chcę tylko pokazać że można uzyskać mocny punch.

edit: Takie ustawienia mogą Ci nie pasować bo ja to ustawiłem na szybko... Napewno dałoby się lepiej. Więc wiesz...


RE: Jak uzyskać potężny kick? - OProject - 9.04.2016

(8.04.2016, 21:34)voee napisał(a): każdą wolna chwilę spędzam w dawie, cały czas coś robię, mam multum pytań na które nie znam odpowiedzi ale staram się nie pytać o byle gówno, chociaż może tak to wyglądać z perspektywy kogoś kto ma za sobą lata produkcji muzyki.. dlatego proszę nie odpowiadajcie na pytanie w sposób taki jak np. OProject, bo nie wiem czy jest ze mnie beka ze zadaję pytania na które odpowiedź jest oczywista czy o co chodzi..

Czasem sie trzeba pośmiać czy potrolować kogoś ;) xd

Z kickiem jest ciężka sprawa ja od 5 lat powoli do tego dochodzilem i myślę że już jestem blisko :P
Twoje przykłady to w sumie zwykłe, pewnie podrasowane 808
Zeby kick był "mocniejszy" trzeba przedewszystkim używać distortion, Eq (podbijać dół, czasem środek, czy góre zeby uzyskać attack)
Często trzeba nakładać bardzo dużo efektów (Distortion, EQ, Kompresje, Saturacje, Warmery, Transientshapery (żeby uwydatnic attack, bardzo dobra rzecz) Excitery, Limitery)
Do tego trzeba też używać najlepiej kilku odpowiednich warstw, innych kicków, czy to szumów, reverbów, także dodaje się np. snare, ride :)

To jest kwestia nauki, praktyki i doświadczenia, wszystko tak naprawdę wychodzi na drodze eksperymentów, jednak trzeba poznać podstawy ;)

Co to jest attack, tail itp.
Kick zaczynasz od podstawy czyli używasz np. 909, 808, Drumazon, EKS-9, Micrtotonic, Drumpad, czy jak Foortic pisal Bigroomkicksynth.
Potem nadajesz efekty na przemian EQ, Dist, Transient, itp. aż uzyskasz coś dobrego... dodajesz inne warstwy, czy innego również zrobionego wcześniej kicka, możesz użyć np. w FLu w Edisonie 'Generate Sine' zeby zrobic sub ;)

Opcji jest nieskonczoność, tutaj masz tutorial o kicku "Quantize Courses Kick Drum Sound Design" kup sobie albo załatw xd
Co do distortion to żeby było ciekawiej każdy brzmi zupełnie inaczej niektóre są twardsze, inne dają więcej brudu, dlatego musisz uzywać ich wielu ;)

W tych kickach co podaleś wyraźnie słychać że to kick 808 + Dist + Eq [Podbity dół 30-90Hz 100-300Hz czy ok. 1000Hz] pewno jakas kompresja itp.
Ja ostatnio np. odkryłem fajna opcje w FL jeżeli chodzi o kick, używam trochę opcji Mule, przez co kick staje się bardziej ciężki/basowy

Nie nauczysz się tego od razu, to lata praktyki... i nikt ci tego nie powie bo każdy się uczy sam i nie raz wychodzi przez przypadek ;)


RE: Jak uzyskać potężny kick? - Foortic - 9.04.2016

(9.04.2016, 10:38)OProject napisał(a):
(8.04.2016, 21:34)voee napisał(a): każdą wolna chwilę spędzam w dawie, cały czas coś robię, mam multum pytań na które nie znam odpowiedzi ale staram się nie pytać o byle gówno, chociaż może tak to wyglądać z perspektywy kogoś kto ma za sobą lata produkcji muzyki.. dlatego proszę nie odpowiadajcie na pytanie w sposób taki jak np. OProject, bo nie wiem czy jest ze mnie beka ze zadaję pytania na które odpowiedź jest oczywista czy o co chodzi..

Czasem sie trzeba pośmiać czy potrolować kogoś ;) xd

Z kickiem jest ciężka sprawa ja od 5 lat powoli do tego dochodzilem i myślę że już jestem blisko :P
Twoje przykłady to w sumie zwykłe, pewnie podrasowane 808
Zeby kick był "mocniejszy" trzeba przedewszystkim używać distortion, Eq (podbijać dół, czasem środek, czy góre zeby uzyskać attack)
Często trzeba nakładać bardzo dużo efektów (Distortion, EQ, Kompresje, Saturacje, Warmery, Transientshapery (żeby uwydatnic attack, bardzo dobra rzecz) Excitery, Limitery)
Do tego trzeba też używać najlepiej kilku odpowiednich warstw, innych kicków, czy to szumów, reverbów, także dodaje się np. snare, ride :)

To jest kwestia nauki, praktyki i doświadczenia, wszystko tak naprawdę wychodzi na drodze eksperymentów, jednak trzeba poznać podstawy ;)

Co to jest attack, tail itp.
Kick zaczynasz od podstawy czyli używasz np. 909, 808, Drumazon, EKS-9, Micrtotonic, Drumpad, czy jak Foortic pisal Bigroomkicksynth.
Potem nadajesz efekty na przemian EQ, Dist, Transient, itp. aż uzyskasz coś dobrego... dodajesz inne warstwy, czy innego również zrobionego wcześniej kicka, możesz użyć np. w FLu w Edisonie 'Generate Sine' zeby zrobic sub ;)

Opcji jest nieskonczoność, tutaj masz tutorial o kicku "Quantize Courses Kick Drum Sound Design" kup sobie albo załatw xd
Co do distortion to żeby było ciekawiej każdy brzmi zupełnie inaczej niektóre są twardsze, inne dają więcej brudu, dlatego musisz uzywać ich wielu ;)

W tych kickach co podaleś wyraźnie słychać że to kick 808 + Dist + Eq [Podbity dół 30-90Hz 100-300Hz czy ok. 1000Hz] pewno jakas kompresja itp.
Ja ostatnio np. odkryłem fajna opcje w FL jeżeli chodzi o kick, używam trochę opcji Mule, przez co kick staje się bardziej ciężki/basowy

Nie nauczysz się tego od razu, to lata praktyki... i nikt ci tego nie powie bo każdy się uczy sam i nie raz wychodzi przez przypadek ;)

Właśnie... Tak jak Old napisał. Eksperymentuj i staraj się zapamiętać co i jak robisz... Dlaczego?
Dlatego że jak wyjdzie Ci coś dobrego, to żebyś mógł później zrobić coś na wzór tego co zaobserwowałeś. xD


RE: Jak uzyskać potężny kick? - piral - 9.04.2016

OProject wspomniał o transient shaperach. Do kontroli nad perką polecam Transient Master od Native Instruments. Tani nie jest, bo 99€, ale warto, bardzo prosty i przyjemny w obsłudze.




RE: Jak uzyskać potężny kick? - OProject - 9.04.2016

Jeszcze weź sobie jakies referencyjne kicki (zsampluj albo z jakies paczki weź) ktore bedziesz mógł porównywać podczas tworzenia/miksowania ;)


RE: Jak uzyskać potężny kick? - voee - 10.04.2016

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc, wyniosłem bardzo dużo z tego co mi napisaliście, korektor, transient master, disortion, saturator, kompresor, do tego jeszcze layering.. zacząłem tego używać i na prawdę słychać różnicę :)

załadowałem to wszystko na stope 808, pocielem Paula Kassa - Love Potion na 16 padyfikatorów i o to co wysmażyłem


to moje początki jeśli chodzi o bity, powiedzcie co o tym sądzicie

pozdrawiam!


RE: Jak uzyskać potężny kick? - Zirds - 10.04.2016

(10.04.2016, 19:09)voee napisał(a): Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc, wyniosłem bardzo dużo z tego co mi napisaliście, korektor, transient master, disortion, saturator, kompresor, do tego jeszcze layering.. zacząłem tego używać i na prawdę słychać różnicę :)

załadowałem to wszystko na stope 808, pocielem Paula Kassa - Love Potion na 16 padyfikatorów i o to co wysmażyłem


to moje początki jeśli chodzi o bity, powiedzcie co o tym sądzicie

pozdrawiam!


Dobieraj dźwięki tonacyjnie do basu. Stopa z długim ogonem zwłaszcza ta basowa z Roland TR-808 ma ten długi wybrzmiewający bas, który jednak powinien współbrzmieć z resztą utworu. W Twoim utworze melodia gra swoje, a jednolity sub bas gra swoje.


RE: Jak uzyskać potężny kick? - piral - 10.04.2016

Nie mam innego odsłuchu teraz niż głośniki z laptopa i niestety nie słyszę praktycznie w ogóle kicka.