MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Głośny utwór po renderingu + zniekształcona stopa , bass. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Głośny utwór po renderingu + zniekształcona stopa , bass. (/temat-fl-studio-fl-studio-glosny-utwor-po-renderingu-znieksztalcona-stopa-bass)



FL Studio: Głośny utwór po renderingu + zniekształcona stopa , bass. - kosamusic - 9.04.2016

Witam , mam problem z jakością zrenderowanego projektu do formatu mp3 . Po wyeksportowaniu odtwarzam utwór w windows media player , i jest on za głośny lecz po wejsciu bassu staje sie mniej donosny . Chcę wiedziec w czym może leżeć problem . Jakie są wasze spostrzezenia bądz uwagi . Przy renderze ustawienia mam optymalne . Z góry dziękuje za odpowiedzi.


Poprawiam nazwę tematu

Wystawiono 16:24:06, dnia 20.04.2016, przez Knifeman



RE: Głośny utwór po renderingu + zniekształcona stopa , bass. - Zirds - 9.04.2016

Limiter na masterze w FL Studio? Jak tak to go zdejmij bo zamiast limitować to kompresuje i tworzy clipping przy innych wtyczkach.


RE: Głośny utwór po renderingu + zniekształcona stopa , bass. - Foortic - 9.04.2016

Przyczyną może być nie tylko limiter. Ja zawsze miałem kanał Master nie dotykany na którym zawsze siedział limiter i nie było takich problemów.
Skoro mówisz że ustawienia przy renderingu masz optymalne to moim zdaniem rozwiązanie jest jedno... Źle wykonany miks.
Bass może mieć zbyt duży poziom głośności i gdy wchodzi zagarnia całe miejsce, przez co mniej słychać resztę...
Chyba o to chodzi... xD


RE: Głośny utwór po renderingu + zniekształcona stopa , bass. - Loco - 9.04.2016

Tak może trochę odbiegnę od tematu, ale korzystanie z WMP jako playera do odsłuchu utworów jest złym pomysłem. Jeśli liczysz na rzeczywisty odsłuch w dobrej jakości korzystaj z Aimpa/Foobara.
Wracając do tematu, to jak koledzy wyżej mówią, sprawdź czy nie ma limitera na kanale master.


RE: Głośny utwór po renderingu + zniekształcona stopa , bass. - Foortic - 9.04.2016

(9.04.2016, 21:23)Loco napisał(a): Tak może trochę odbiegnę od tematu, ale korzystanie z WMP jako playera do odsłuchu utworów jest złym pomysłem. Jeśli liczysz na rzeczywisty odsłuch w dobrej jakości korzystaj z Aimpa/Foobara.
Wracając do tematu, to jak koledzy wyżej mówią, sprawdź czy nie ma limitera na kanale master.

Zawsze można skorzystać z innych odtwarzaczy... Nie tylko w komputerze... Np sprawdzić jak gra przez odtwarzacz w smartfonie, przez radio samochodowe czy przez cokolwiek innego nie ograniczając się do jednego sposobu odtwarzania. ;)


RE: Głośny utwór po renderingu + zniekształcona stopa , bass. - Wizzardius - 9.04.2016

Prawodpodobnie masz za dużo suba/bass w kawałku, więc jak wchodzi - reszta wydaje sie być cichsza, mniej donośna.

Kiedyś taki fajny obrazek widziałem w jakichś masteringowyh tipach, COŚ PODOBNEGO skleiłem Ci tutaj..

PS. Sam nie wiem, czy dobrej terminologii użyłem, ale idea jest IMHO poprawna ;d

Obszar wyfiltrowany w teorii "zabiera najwięcej głośności"
[Obrazek: thcVx3Y.png]

Co więcej:
[Obrazek: n3fjR.png]

<zirds>


RE: Głośny utwór po renderingu + zniekształcona stopa , bass. - kosamusic - 9.04.2016

Dziękuje za porady i spostrzeżenia , będę kombinował . Z Fartem