MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP LocoMatt - Birds Of Paradise - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP LocoMatt - Birds Of Paradise (/temat-dubstep-locomatt-birds-of-paradise)



LocoMatt - Birds Of Paradise - Loco - 9.04.2016

[Obrazek: Ff4ReKH.jpg]

Po blisko 2 miesiącach pracy kolejny cuś. Gatunek bliżej nie określony, ale niedaleko dubstepu (chyba)




RE: LocoMatt-Birds Of Paradise - Foortic - 9.04.2016

Zadziwiasz mnie...
Dubstepem bym tego nie nazwał chociaż nie znam się więc mogę się mylić...
Na forum by się przydał nowy dział pod nazwą "Dział muzyki Loco podobnej" ponieważ Twoja muzyka jest jakaś... "wyjątkowa", wyróżniająca eie spośród reszty utworów.
Tak na poważnie to track wypasiony...
Bardzo ładne "słodkie" barwy, odpowiednio do siebie dobrane.
Fajne wariacje dźwiękami w dropie zarówno w pierwszym, jak i w drugim. :)
A to jakieś wooble, a to jakiś kawałek melodii a to coś... Daje to bardzo ładny efekt. No naprawdę aż chce się tego słuchać xD
Fajny pomysł na aranżacje i wgl całokształt.
Miks bardzo dobry jak na moje ucho ale coś jakoś ta stopa jak dla mnie troszkę mało bije... Można by ją jakoś wzmocnić Eq albo podgłośnić...
Ogółem track ma bardzo mocny power. Zasługuje na 5


RE: LocoMatt-Birds Of Paradise - Zirds - 9.04.2016

Melodia Heart.. Połączenie pięknego pianina ze smyczkami jest przecudowne i okraszone dodatkowym cyfrowym, elektronicznym brzmieniem buduje całkowicie ten utwór :)
Cieszę się, że wykorzystałeś mój tytuł utworu - w sumie tak mi się skojarzył ten tytuł z tym co usłyszałem w wersji demo. Świergot ptaków i rajskie instrumenty... 5/5


RE: LocoMatt-Birds Of Paradise - GoblinBob - 9.04.2016

Nieźle, nieźle :P!

Mam kilka małych zastrzeżeń jako słuchacz, a mianowicie:
1. Aranżacja bassu od 0:14 do 0:20 i każda jej repetycja mogła by być wzbogacona tylko i wyłącznie małym ucięciem klawisza. Nie trzymaj klawisza trzeciej nuty przez 3/4 taktu, tylko podziel go w miejcu rytmicznym (tam gdzie znajdowałby się werbel). To jest tylko i wyłącznie zabieg kosmetyczny, i jest tylko i wyłącznie moją opinią. Jesteś twórcą tej piosenki, zrobisz z tą informacją co tylko zechcesz :).

2. Moim skromnym zdaniem uważam, że przejście z budowania napięcia do dropu jest mało kontrastowe. Można zredukować niskie częstotliwości zaraz przed uderzeniem, żeby ów "uderzenie" zaistniało ;).

Ode mnie to wszystko, i jak dla mnie piosenka zasługuje 4/5.
Życzę miłego wieczoru :).


RE: LocoMatt - Birds Of Paradise - Shabboo Harper - 10.04.2016

Temperamentnie; z nader nieoczekiwanym, uwodzicielskim w swej zmysłowości Intro. Tenże jest eteryczny (pierwszorzędne smyczki... ^^), podobnie jak Drop finezyjnie "utkany z pajęczyny" subtelnych, ciepłych dźwięków. Aura Twego "... Paradise" jest specyficzna. To temat "chyży" i idylliczny; ekspresyjny, jak też "odprężony" w treści swego aranżu. Technicznie: odnoszę wrażenie, iż chwilami przeważa P kanał; 1:28 niedopieszczone przejście; 1:58 niesłyszalny wyraźnie Uplifter (jeśli takowy to jest); "przyśpieszenie"rytmu frapujące; sample "Birds'ów" zbyt powtarzalny (quasi "oczywista oczywistość"); Outro... <hmm>. LocoMatt, utwór błyskotliwy, efektowny. W pewnym sensie czuję potrzebę by "rzec": "Birds flyin' high, you know how I feel..." ;)


RE: LocoMatt - Birds Of Paradise - Loco - 10.04.2016

@Foortek
Nie podlizuj się <lejca> XD

@Zirds
No właśnie tak chyba bym nie wpadł na tytuł bez ciebie. Dzięki za świetny pomysł :)

@GoblinBob
Kolega bardzo spostrzegawczy jest :) Rzeczywiście bass tam gra przez prawie cały takt. W poprzednich wersjach miałem tam delikatne ucięcia lecz pod dorobieniu innych partii niezbyt mi pasowało i zmieniłem na obecną postać.

@Szabbo
Dziękuje za iście wyrafinowaną opinię :) Pomysł z zabiegiem zmiany tempa utworu zarzucił mi jeden ze słuchaczy i w sumie bardzo mi się on spodobał lecz jak widać każdy ma odmienne zdanie. Co do głośniej grającego prawego kanału to w pewnym stopniu prawda, musiałem coś zaniedbać przy finalnym miksie. Prawdopodobnie coś namieszało się z fazami między kanałami i jeden wydaje się bardziej "odstrojony".


RE: LocoMatt - Birds Of Paradise - barthus - 11.04.2016

Jak dla mnie to dubstep to nie jest, ale... nie o tym :D
Bardzo przyjemne intro, to niskie pianino świetnie wchodzi ! 0:28 dobry dźwięk ;)
Ciekawy aranż (głównie build up). Werbel "oklapły", nie w moim guście. Z jednej strony brakuje outra, a z drugiej doskonale rozumiem takie rozwiązanie (sam kończyłem tak nie jeden projekt) - więc takie zakończenie jak dla mnie jest "ok".
4/5 od mnie :)


RE: LocoMatt - Birds Of Paradise - Crystalline - 11.04.2016

Nie przepadam za dubstepem, ale tutaj mnie skusil tytul, hah. I dobrze, ze kliknalem, bo niesamowicie to wpada w ucho. Zwlaszcza, ze perka wygrywa w pelni i przez to mamy tu mnostwo dynamiki. Skojarzyl mi sie nieco ten utwor z KUNG - Mole, gdzie w okolicach drugiej minuty wchodzi wlasnie taka perka. Jesli juz mialbym cos zarzucic, to wlasnie brak takiej zmiany rytmu jak u KUNGa.
Generalnie - bardzo fajno, brawo.


RE: LocoMatt - Birds Of Paradise - Adamzzz - 11.04.2016

Gatunek rzeczywiście nieokreślony. Trochę dubstep ale to głównie przez rytm stopy i werbla. Gdybyś dał np jakiś beat a la drum n bass bez zmieniania niczego myślę że pasowałoby jak ulał. No, może jeszcze gdyby usunąć sidechain :)
Na moje ucho główny i jedyny problem to ten wymieniony już przez GoblinBoba czyli zbyt mały kontrast między dropem a tym co gra przed nim.
Normalnie dałbym 4/5 ale przez te wariacje na temat i brak jakiejkolwiek monotonii w kawałku spokojnie wystawiam 5 :D