MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Ikarus - Galactic Adventure - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Ikarus - Galactic Adventure (/temat-other-ikarus-galactic-adventure)



Ikarus - Galactic Adventure - Ikarus - 12.04.2016

Witam, tak spojrzałem że w końcu stuknęło mi okrągłe 10 postów to pomyślałem że też się pochwalę swoimi wypocinami xP. Utwór jest bodajże w stylu spacesynth? taki miałem bynajmniej zamiar ;P. Jakby co moment w 1:45 to mój mały błąd który zauważyłem dopiero po udostępnieniu ;/

Może chociaż jednej osobie przypadnie do gustu ;)



P.S. Szczególnie liczę że wypowie się Shabboo Harper bo od początku jak tu jestem na forum zadziwiasz mnie swoimi wręcz poetyckimi recenzjami <v> (nawet jakby opinia miała być mega negatywna ^^)


RE: Ikarus - Galactic Adventure - Shabboo Harper - 13.04.2016

Hmmm... "poetyckimi"? Ikarusie, especially for You. ^^

Gdzieś w górze
W głębinie okrutnych ciemności
W tajemnym sanktuarium
Duszy śmielszej od lęku
Nieskończenie jesteś wolny
Niedościgniony
Jakież cele osiągniesz przekorny
Kiedyż spełnisz swe żądze
Niepokorny...



PS. Technicznie: pełnokrwisty powrót do 80's w stylu J.M. Jarre'a... Intro nieszczególnie urodziwe; w zbyt "porywistym wzlocie" częstotliwości ścieżek. Pady mosiężne; Snare żarliwy w swej ekspresji; Hi Hat'y surowe (niepotrzebnie tak wszechobecne; przeważają w L kanale). Motyw przewodni (melodia) nader przekonujący. Twój "Galactic Adventure" cechuje namiętność nut w odcieniu "spacesynth", wyrażona w lekko patetycznym; intensywnym tonie...


RE: Ikarus - Galactic Adventure - Quantum Spark - 13.04.2016

Fajny klimat.
Jednak aranż wydaje się, że kręci się w kółko.
Jakoś nie czuć przemyślanej struktury.
Mam takie odczucie przypadkowego brnięcia do przodu.
No i traczek jest zdecydowanie za długi.
Proponowałbym skrócenie go o około połowę.


RE: Ikarus - Galactic Adventure - Ikarus - 14.04.2016

Dzięki za opinie ^^


RE: Ikarus - Galactic Adventure - Recoil83 - 16.04.2016

Prawdziwy spece synth, podoba mi się, kojarzy mi się z Homeworld, czyli walki w kosmosie, ode mnie 4.


RE: Ikarus - Galactic Adventure - abyssMB - 17.04.2016

Klimat space na 5, melodia mi sie podoba , czuć kosmos. Brzmienia jak poetycko napisała Ania lata osiemdziesiąte.
/zazdroszcze Ci tego poematu w recenzji od Ani/
Co do aranżacji długo, za długo część końcowa skrócona mogła by być breakiem, jakbyś uwolnił ja od syntha przewodniego, który wykorzystany na maksa męczy . Perkusja brzmienie wspomnianych lat 80-tych za monotonna za mało sie dzieje za jednostajnie. Klimat jest fajny, taki lubię i ten kawałek przypadł mi do gustu, ale można z niego wyciągnąć wiecej.


RE: Ikarus - Galactic Adventure - Zirds - 17.04.2016

Utwór prześlicznie syntetyczny. Trochę drażni mnie przesterowane brzmienie tych brassów czy też po polsku mówiąc dźwięków syntetycznych instrumentów dętych jak i próbujący się przez wszystko wybić talerz typu hihat.
Utwór byłby przecudowny gdybyś nie dał tak dużo kompresji. Wszystko się próbuje wybić na zewnątrz ponad te "trąby" przez co tworzy się bardzo nieprzyjemny distortion.
Pomysł jest rewelacyjny, melodia genialna, dobór barw świetny, aranżacyjnie bardzo ładnie wykonane.. Minusem jest sam miks dlatego moja ostateczna ocena to 4/5


RE: Ikarus - Galactic Adventure - Ikarus - 19.04.2016

(16.04.2016, 23:11)Recoil83 napisał(a): Prawdziwy spece synth, podoba mi się, kojarzy mi się z Homeworld, czyli walki w kosmosie, ode mnie 4.

Dzięki ,pobrałem kiedyś tą grę ale wydawało mi się że zbyt dużo muszę ogarnąć żeby się aby się w tej produkcji odnaleźć więc sobie darowałem ;P


(17.04.2016, 21:39)abyssMB napisał(a): Klimat space na 5, melodia mi sie podoba , czuć kosmos. Brzmienia jak poetycko napisała Ania lata osiemdziesiąte.
/zazdroszcze Ci tego poematu w recenzji od Ani/
Co do aranżacji długo, za długo część końcowa skrócona mogła by być breakiem, jakbyś uwolnił ja od syntha przewodniego, który wykorzystany na maksa męczy . Perkusja brzmienie wspomnianych lat 80-tych za monotonna za mało sie dzieje za jednostajnie. Klimat jest fajny, taki lubię i ten kawałek przypadł mi do gustu, ale można z niego wyciągnąć wiecej.

No jest monotonnie ale to dlatego że przy tworzeniu udziela mi się słuchanie mnóstwa równie nudnych i smutnych ambientów przez które monotonnie tą zwyczajnie polubiłem. Dla mnie jak coś brzmi spoko to może trwać i trwać ;P. Z perkusją narazie jakoś nie pajacuje bo ciężko mi dopasować ją (dla mnie dobra perkusja jest trudniejsza od wymyślenia melodii).

Tak Pani Ania jest istnym Pudzianem w świecie recenzentów muzycznych i do tego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości ^^


(17.04.2016, 21:58)Zirds napisał(a): Utwór prześlicznie syntetyczny. Trochę drażni mnie przesterowane brzmienie tych brassów czy też po polsku mówiąc dźwięków syntetycznych instrumentów dętych jak i próbujący się przez wszystko wybić talerz typu hihat.
Utwór byłby przecudowny gdybyś nie dał tak dużo kompresji. Wszystko się próbuje wybić na zewnątrz ponad te "trąby" przez co tworzy się bardzo nieprzyjemny distortion.
Pomysł jest rewelacyjny, melodia genialna, dobór barw świetny, aranżacyjnie bardzo ładnie wykonane.. Minusem jest sam miks dlatego moja ostateczna ocena to 4/5

Dzięki wielkie ! miks zaraz po układaniu perkusji to moja największa bolączka ale z czasem sam zaczynam się go uczyć i z utworu na utwór dostrzegam że powolutku coraz lepiej mi to idzie :)


RE: Ikarus - Galactic Adventure - ak47soundsystem - 23.04.2016

synthy i cały pad-owy sos - okej, poprawnie, choć pompatycznie bardzo i w połowie traci sens i zaczyna błądzić
Perkusja z basem faktycznie bardzo słaba - Jeśli nie masz pomysłu jak te elementy pchnąć / rozwinąć, to spróbuj posłuchać kawałków artystów którzy cię inspirują pod kątem tych elementów, to napewno dużo poprawisz.


RE: Ikarus - Galactic Adventure - Knifeman - 5.07.2016

Całość strasznie zgnieciona bez przestrzeni. Synthy piękne ale jakoś się tam tłamszą. Długość mi nie przeszkadzała mimo że taka ciąguta przez 6 minut.

4/5