MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Synthware - Gt4-Z-RRR - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Synthware - Gt4-Z-RRR (/temat-techno-synthware-gt4-z-rrr)



Synthware - Gt4-Z-RRR - Zirds - 14.04.2016


Synthware

Postanowiłem zrobić sobie Profil, w którym będę zamieszczał tylko te utwory, w których wykorzystuje tylko sprzęt Hardwarowy jaki posiadam (póki co to jest Roland Aira TB-3, TR-8 i Roland Boutique JX-03). Nie chciałem mieszać sobie w moim "Zirdsowaniu"...
Całość nagrana z ręki po kablu do Interfejsu i z Interfejsu nagrana w Bitwig Studio. Do obróbki brzmienia/miksu użyłem wtyczek VST, ale nie użyłem żadnego innego instrumentu :)

W sumie jest to pierwsze nagranie już z trzema instrumentami. Nie używałem żadnych zmian tonacji ponieważ nie idzie mi jeszcze dobrze układanie patternów w zewnętrznych sprzętach i zgrywanie ich ze sobą.


[Obrazek: d09c25d44baba6e9med.jpg]





RE: Synthware - Gt4-Z-RRR - GY4 - 14.04.2016

Fajnie hipnotyzuje:)Techniczna stylowka.Podoba mi sie zabawa automatyzacja.Ja osobiscie moze bym pogrzebal aby barwy tych syntow trosze dopracowac tylko..


RE: Synthware - Gt4-Z-RRR - Zirds - 14.04.2016

To nie jest tak, że włączysz Sylentha czy Serum i podpinasz automatyzację pod pokrętło czy idealnie dobierasz barwę dźwięku :) To jest nagranie Live + obróbka Miksu w postproduction. Dzięki za komentarz:)


RE: Synthware - Gt4-Z-RRR - KBK - 15.04.2016

Doceniam, że zrobione na sprzęcie, bo wiesz że zdaję sobie sprawę ile kosztuje zrobienie czegoś bez użycia kompa.
Najbardziej mimo wszystko podobają mi się te kwaśne brzmienia, nie wiem, ale to chyba z TB-3? Fajnie ułozyłeś ten motyw z tym kwasiwkiem.
Ten przewodni motyw z arpeggiem na początku trochę męczy bo dość długo trwa a jest całkowicie na wierzchu miksu.
Te brzmienia niekoniecznie mi się podobają, ale brzmienia TR-ek nadrabiają wszystko, są mega i z a j e b i ś c i e mi się podobają Heart
Gary z waveformów TR-8?

Zostawiam ci 5, jeśli to było grane Live ;)


RE: Synthware - Gt4-Z-RRR - OProject - 15.04.2016

Coś sie popsuło i nie mogłem napisac, to napisze jeszcze raz... xd
Motyw przewodni utworu: arp brzmienie i melodia spoko, jednak np. na początku fajnie by było jakby wchodził na filtrze :P
Z czasem tak jak pisal <kbk> męczy, jak dla mnie jest za głośno, ja bym mu dał więcej delay :E
Dalej ten Tom za głośno :P
Natomiast kwasny pattern brzmi najlepiej :P
Trochę też za długo trwa ten kawalek, tak mi się wydaje.

Ale ogólnie spoko, fajnie ze nagrywane live :P
Pytanie mam tylko czy nagrywales to do jednego pliku wave czy pojednyncze sciezki dla kazdego instrumentu? :P


RE: Synthware - Gt4-Z-RRR - Wasp - 15.04.2016

podoba mi się to surowe brzmienie syntha na początku, wcale nie nudzi
folownołem Cię na SC


RE: Synthware - Gt4-Z-RRR - Zirds - 16.04.2016

(15.04.2016, 19:12)KBK napisał(a): Doceniam, że zrobione na sprzęcie, bo wiesz że zdaję sobie sprawę ile kosztuje zrobienie czegoś bez użycia kompa.
Najbardziej mimo wszystko podobają mi się te kwaśne brzmienia, nie wiem, ale to chyba z TB-3? Fajnie ułozyłeś ten motyw z tym kwasiwkiem.
Ten przewodni motyw z arpeggiem na początku trochę męczy bo dość długo trwa a jest całkowicie na wierzchu miksu.
Te brzmienia niekoniecznie mi się podobają, ale brzmienia TR-ek nadrabiają wszystko, są mega i z a j e b i ś c i e mi się podobają Heart
Gary z waveformów TR-8?


Zostawiam ci 5, jeśli to było grane Live ;)


Tak, wszystko jest nagrane z zewnętrznego sprzętu. Wiem, że trochę przesadziłem z długością, ale fajnie się tak kręci i zapomina o Bożym świecie, a potem patrzę w DAW i widzę, że prawie 8 minut ;)

(15.04.2016, 19:19)OProject napisał(a): Coś sie popsuło i nie mogłem napisac, to napisze jeszcze raz... xd
Motyw przewodni utworu: arp brzmienie i melodia spoko, jednak np. na początku fajnie by było jakby wchodził na filtrze :P
Z czasem tak jak pisal <kbk> męczy, jak dla mnie jest za głośno, ja bym mu dał więcej delay :E
Dalej ten Tom za głośno :P
Natomiast kwasny pattern brzmi najlepiej :P
Trochę też za długo trwa ten kawalek, tak mi się wydaje.

Ale ogólnie spoko, fajnie ze nagrywane live :P
Pytanie mam tylko czy nagrywales to do jednego pliku wave czy pojednyncze sciezki dla kazdego instrumentu? :P

Ciągle się uczę nagrywać. Cieszę się, że napisałeś bo liczyłem na Twoje wsparcie w sprawie Acidu ;) xd
Nie dawałem delaya w ogóle na Arpeggiatorze (JX-03).
Jedyną rzeczą jakie dodawałem z DAW to odrobina EQ i parę zabiegów polepszających brzmienie.

(15.04.2016, 19:24)WaspXT napisał(a): podoba mi się to surowe brzmienie syntha na początku, wcale nie nudzi
folownołem Cię na SC

Dzięki :)


RE: Synthware - Gt4-Z-RRR - Recoil83 - 16.04.2016

Fajnie że użyłeś tylko sprzętu, ja nie mam takiej możliwości, zawsze wszystko sprowadza się do software, ode mnie 4.


RE: Synthware - Gt4-Z-RRR - CaffeineMC - 17.04.2016

podpinam się pod to, że arp męczy po chwili, to zejście filtrem, mogłeś dać znacznie wcześniej, ale jak mówisz wkeciłeś się ;] te "bębny" od 4:26 za bardzo mi się nie kleją, wiadomo, przy takim trybie pracy trzeba mieć mega skilla, żeby zrobić coś odjazdowego, parę momentów wyszło nieźle jak choćby to przejście na 6:11


RE: Synthware - Gt4-Z-RRR - Mat.Mor.Raw - 17.04.2016

Pierwsze wrażenie: 5/5 Wow, jest hardware i klasyczne instrumenty elektroniczne!

Kompozycja: 2/5 Nawet jak na minimal techno, chyba trochę zbyt monotonnie. Zwłaszcza ten snare z długim wybrzmiewaniem, zwraca uwagę swoją powtarzalnością i na dłuższą metę męczy.

Brzmienie: 5/5 Stopy, Basy i tomy z głębokim dołem, filtry kwaśne że twarz wykręca, leady tłuste jak dobrze nastrojony akordeon ;)

Mix: 4/5 stopy, basy, tomy, hihaty, kwaśne filtry, leady... wszystko brzmi tu selektywnie, przestrzennie, bez przesterowań. Ale z drugiej strony mogło być trochę bardziej stereofonicznie

Ocena: 4/5 Następnym razem pamiętaj: "Need more cowbell" <lejca> ;)


RE: Synthware - Gt4-Z-RRR - Shabboo Harper - 30.07.2016

Zirds Zirdiculous'ie aka Synthware ;), wpierw to co nie podoba mi się: temat zdecydowanie jest przewlekły (uciążliwe Arpeggio). Naturalnie "live" wciąga; niejednokrotnie możliwym jest "zatracenie się" w kreowanej melodii ad hoc; jednakże w tym przypadku przydługie odcinki pomiędzy przejściami kreują poczucie znużenia/"zniecierpliwienia". Aranż arcyskromny. Niektóre dźwięki frapujące (np. "bębny" od 4:20, zbyt donośny Snare/Clap) względem raczej syntetycznej aury Twego projektu.
"+": Hardware (!). Gratuluję. :) Przy "wstrzemięźliwym" w swej "śmiałości" "Juzku" proponujesz bogatszy utwór w klimacie Minimal Electro z dyskretnym pierwiastkiem w stylu Psy. "Kwasisz" przyjemnie. Wszelkie "tętniące-pulsujące" tony zacne. Don't You stop...


RE: Synthware - Gt4-Z-RRR - QREK - 15.09.2016

Nie mój klimat, troszkę podobne do słynnego polskiego zespołu Ventylator - On off. Daję 3 punkty.