MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Eimear - Spring Ray Of Sunshine - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Eimear - Spring Ray Of Sunshine (/temat-other-eimear-spring-ray-of-sunshine)



Eimear - Spring Ray Of Sunshine - eimear - 15.04.2016

Witam, ostatnio przeglądając YT zauważyłem, że ktoś wrzucił mój niedokończony projekt.
Przeszukałem projekty i dokończyłem go.
Utwór zacząłem ponad rok temu i szkoda, że o nim zapomniałem :)
Można sobie ściągnąć na komputer jak ktoś chce :)
Taki lajtowy kawałek z elementami house :)
Pozdrawiam




RE: Eimear - Spring Ray Of Sunshine - Distance - 15.04.2016

Ciekawy kawałek, przyjemnie się słucha, ma fajny klimat.
Jeśli miałbym się czepiać, to nie do końca pasuje mi dźwięk tego pianina. coś bym z nim zrobił, + może jakiś większy delay na niego dał. Od 4 minuty bardzo fajny moment, ten reverb brzmi świetnie, podoba mi się. :)


RE: Eimear - Spring Ray Of Sunshine - L.G. - 16.04.2016

Bardzo przyjemny kawałek, dzięki za opcję DL.


RE: Eimear - Spring Ray Of Sunshine - Drumaholic - 16.04.2016

Praca sajdczajna na plucku mi strasznie nie pasi, za głęboki jest i za mocno go dławi. Perka jest trochę zbyt surowa i sucha, crashw 4 minucie kryje wszystko :) Natomiast jeśli chodzi o klimat i ogólny zamysł, to jest bardzo dobrze. Wiesz, że od zawsze Ci kibicuję :D


RE: Eimear - Spring Ray Of Sunshine - abyssMB - 18.04.2016

Bardzo fajny klimat i fajny kawałek. Może pod koniec ciut z głośne te wysokie dźwieki, ale całość piękna =5


RE: Eimear - Spring Ray Of Sunshine - Zirds - 18.04.2016

Bardzo przyjemna i ciepła kompozycja. Taki wiosenny, ciepły poranek.. kiedy nie muszę iść do pracy :)

Nie wiem czemu, utwór wydaje mi się bardzo głucho brzmieć, jakby side-chain ucinał górne częstotliwości i nie dawał wybrzmieć szumom, przez co utwór według mnie brzmi jakby się dusił mimo dobrze zachowanych proporcji i rozmieszczenia dźwięków...

4/5


RE: Eimear - Spring Ray Of Sunshine - Shabboo Harper - 19.04.2016

Wstęp zdecydowanie w klimacie Ambient; naturalistycznie, miękko, krystalicznie. Krztynę przewlekły zważywszy, iż "za chwilę" serwujesz rasowy; taki jak lubię "zamszowy" ^^; zitensyfikowany głębią Bassline. Gdzieś "drzemie" w tych nutkach "odległy" Tropical House; jest przyjemny feeling ukryty w melodii, lekko stentorowej lecz... całości brakuje wyrafinowanego rozwinięcia. Przy ślicznej panoramie; czystych dźwiękach utwór wzbogacony fx'ami; jakimś wokalnym efektem; zniekształconym Breakdown'em nawiązującym do Intro byłby "smakowitym kąskiem". Nie podoba mi się brzmienie Hi Hat'ów (Shaker'ów) od 3:00; zaś od 4:02 Lead (w świetnej wariacji) nieco "przykrywa" Beat. Wykończenie tematu... mizerne.:( Łukaszu, Twój "Spring Ray Of Sunshine", przy większym szlifie miksu i upiększeniu finału będzie "iskrzył"... :)


RE: Eimear - Spring Ray Of Sunshine - lovetrance01 - 21.04.2016

Fajny relaksujący kawałek. Można popłynąć myślami gdzieś dalej. Technicznie prawie wszystko bardzo dobrze. Mam tylko dwie uwagi: intro za długie i/lub za ciche; całość utworu trochę zmulona, jak jeden kolega wyżej zauważył. Poza tym solidny track.


RE: Eimear - Spring Ray Of Sunshine - chafer - 22.04.2016

Wszystko już zostało powiedziane więc dodam tylko, że utwór ma naprawdę duży potencjał - skróć intro, daj instrumentom nieco oddechu (faktycznie utwór jakby się dławił) i będzie utwór na piątkę. Na razie 4/5 :)


RE: Eimear - Spring Ray Of Sunshine - ak47soundsystem - 23.04.2016

przyjemne brzmienia i klimat, ale zadziwiająco długo się rozkręca. Przyznam szczerze że kilknąłem od razu gdzieś na 2:00 bo wydaje się że wcześniej to bardzo długie intro.
ten motywik z 3:30 jest mocny i szkoda że tak szybko znika i że go nie wykorzystałeś bardziej - dużo by pociągnął
ogólnie trochę stojący kawałek - mało emo - klimat stoi. To co na 4;34 powinno być zwrotką a to z 3:30 refrenem i byłby treściwszy. Tak jest trochę rozwodniony i nieesencjonalny


RE: Eimear - Spring Ray Of Sunshine - Abigail Noises - 24.04.2016

Mówi się, że jak utwór nie przyciągnie w pierwszych dziesięciu sekundach trwania to jest zły. To tak a'propos tego przydługiego intro....ale kij ze standardami – właśnie to nietypowe, mozolne rozkręcanie się tracka ma coś w sobie relaksującego. Problemem może być to, że duża część dźwięków brzmi jakby była zmonofonizowana – na pewno cała perka. W połączeniu z dość ostrym leadem dziwnie to brzmi. Za całość 4/5