MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA L.G. - Puszka Pandory (part. 2) (/temat-electronica-l-g-puszka-pandory-part-2)



L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - L.G. - 16.04.2016

Pucha w nieco innej odsłonie, szkoda było nie dokończyć, w sumie to miała być wersja pierwotna.
Zapraszam do odsłuchu.




RE: L.G. - Puszka Pandory part.2 - OProject - 16.04.2016

Dobre jak zawsze, nawet chyba lepsze niż jedynka ;)
Mogłeś już tylko dać fade out na koniec :P


RE: L.G. - Puszka Pandory part.2 - Quantum Spark - 16.04.2016

Ogólnie zajebiste.
Świetny klimat jest chillout.
Może brakuje trochę urozmaiceń aranżacyjnych.
Żeby tak czasem jakiś element główny przestał grać i znowu się pojawił itp.
4.5


RE: L.G. - Puszka Pandory part.2 - Oszir - 16.04.2016

Utwór aranżacyjnie prosty zgadzam się z Quantum Sparkiem, zastanawia mnie pewny efekt słyszalny np. w 45s - czy to chwilowe przyspieszenie czy specjalnie dobrane akordy lub coś jeszcze innego? Powtarza się to co określony czas, przypomina mi to trochę wkręcającą się taśmę, można uzyskać taki efekt stopniowo przyspieszając tempo.
Dźwięki przyjemnie i z łatwością można się zawiesić :)


RE: L.G. - Puszka Pandory part.2 - In-Tegral - 16.04.2016

Włączyłem sobie to i wróciłem na forum i tak mnie to odcięło, że błądziłem po forum bez celu - SZOK. Pasuje to idealnie do jakiegoś filmu akcji. Nie mam się do czego przyczepić. Daje zasłużone 5.


RE: L.G. - Puszka Pandory part.2 - Shutara - 16.04.2016

Oszir - mi się wydaje, że to jest po prostu glide synth'a, któremu stopniowo się zwiększa częstotliwość na filtrze ;) Słychać go później znacznie lepiej zresztą.
Cały utwór bardzo dobry - technicznie nie widzę bubli, do tego aranżacja bez zarzutu. Wszystko do siebie pasuje; mimo braku większych uniesień i zaskakujących momentów jest zachowany klimat.
Jedyne, co mi średnio podeszło w tym utworze to snare, jakiś taki zbyt rozlazły i szumiący, jak na mój osobisty gust.
Niemniej jednak ode mnie pięć ;)


RE: L.G. - Puszka Pandory part.2 - L.G. - 17.04.2016

@OProject Dzięki za osłuch i komentarz, niestety można to już było zakończyć tylko poprzez fade out xD

@Quantum Spark Dzięki za odsłuch i komentarz, zbytnio nie chciałem tego rozwijać, bo znów bym miał dwa inne kawałki zaczęte i nie skończone ;) , a ostatnio staram się jak najmniej siedzieć przy DAWach.

@Oszir Dzięki za odsłuch i komentarz, te przyspieszenie to już wyjaśnił Zathura :)

@In-Tegral Dzięki za odsłuch i komentarz :)

@Zathura Dzięki za odsłuch i komentarz :)

Pzdr.


RE: L.G. - Puszka Pandory part.2 - Abigail Noises - 17.04.2016

Kawał dobrej roboty – faktycznie lepsze niż jedynka. Zgadzam się, że kawałek ma swój klimat i można odpłynąć . Od A do Z track jest skończony i daje zasłużone 5


RE: L.G. - Puszka Pandory part.2 - Zirds - 17.04.2016

Kontynuacja jak należycie na najwyższym poziomie. Wiedziałem, że zrobisz to w formie Half-stepu, świetnie to brzmi. Chociaż sama stopa i linia perkusyjna mogłaby być trochę głośniejsza, a sam werbel bardziej pociągnięty i pogłosowany.

5/5


RE: L.G. - Puszka Pandory part.2 - chafer - 17.04.2016

Technicznie - brak uwag. Jest super.
Aranżacyjnie jest za to tylko OK, ale nie będę się rozwodził - taki był Twój zamysł i kropka.
Dwie rzeczy, które bym zrobił inaczej - zrobiłbym nieco bardziej mięsistego kicka oraz zmniejszył liczbę tych samych przejść w linii basu (chodzi o "pitchbend" taki jak w 46 sekundzie).
Ode mnie 4/5.


RE: L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - Shabboo Harper - 19.04.2016

Hey Lucek. Cóż Ci "powiem"? Do 1:40 urzekło mnie stopniowanie natężenia. Nieśpiesznie, "metodycznie": utwór "prze" do przodu; astralne dźwięki kontrastujące ze sobą tworzą wyrazisty, wysublimowany klimat. Delikatność Pad'ów; ostrość, z nutą lekkiej "nerwowości", Synth'ów a'la '90 plus spokojna (krzytnę "rozmyta") perca. Całość ładnie zaaranżowana. <takjest>


RE: L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - lovetrance01 - 19.04.2016

Kolejny świetny utwór. Wszystko na swoim miejscu. Bardzo lubię połączenie trance'u z elektroniką. Jeśli zaś chodzi o porównanie do pierwszej części, to jedynka była lepsza, gdyż była genialna:)


RE: L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - Zirds - 21.04.2016

Chciałbym lekko offtopić ;)
Shabbo, czemu piszesz słowo "perca"? Co ma ryba do brzmienia utworu?


RE: L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - gregwmusic - 21.04.2016

Uwilbiam to! klimat rodem starych filmow o kosmosie Discovery chanel

Klimat jest idealny mi strasznie podoba ten arpowy lead czy jak to sie zwie :) :D
a tak to tylko ten kick tak jak piszą inni :) ale i tak dam 5 !


RE: L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - Burning Car - 5.05.2016

W komentarzu na SC wszystko napisałem. A tutaj daję 5-tkę by podnieść średnia ocen, bo średnia za taki kawałek tylko 4,6 to jest jakiś żarta- powinno być co najmniej 5,1 .


RE: L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - qnebra - 8.05.2016

Świetny arp w tle, konkretnie brzmiące elektroniczne instrumentarium perkusyjne. Ten jasny pad w tle udany, a tu jeszcze słyszę jakieś jasne pianino/dzwonki, cokolwiek to jest. Dobrze współgrają ze sobą jako takie, a sam utwór niezwykle klimatyczny.


RE: L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - Dubby Spliff - 8.05.2016

jedyne do czego mogę się przyczepić to snare, dodałbym mu parę decybeli na 220Hz albo jakiś layer z innym snarem, który ma dobry punch, aranż mi się podoba, niedosyt pozostaje bo koniec taki urwany :D 4,5/5 :)


RE: L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - Adamzzz - 8.05.2016

I teraz cały następny tydzień będę sobie zadawał pytanie "dlaczego ja jeszcze tego nie skomentowałem" xd Tak właściwie to mała strata bo inni już zwrócili uwagę na wszystko co wg mnie było najważniejsze, czyli snare lekko podbić i ewentualnie zastanowić się nad dodaniem fade out żeby tą całą podróż jakoś gładko zakończyć :D Tak samo podzielam zdanie większości, że ta część puszki jest genialną kontynuacją pierwszej. Kongratjulejszyn i sukcesu w kwietniowej topce :D


RE: L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - Recoil83 - 9.05.2016

Utwór rodem z Amigi, aż łezka się w oku kręci, arp przewodni który trwa i kształtuje cały utwór, przypomina mi trochę space synth, ciekawy utwór nie nudzi, zakończony fade out z filtrem czyli krótko, dam 5.


RE: L.G. - Puszka Pandory (part. 2) - Stiopa - 31.05.2016

Lucek jesteś już dojrzałym producentem. Świetny kawałek przyjacielu.
Pozdrawiam Cię