MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Apel - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Informacje (https://musicproducers.pl/forum-informacje)
+--- Wątek: Apel (/temat-apel)

Strony: 1 2 3


RE: Apel II - Martin - 18.04.2016

Na dobrych forach foto (czyt. surowo oceniających) sa stosowane jasno określone zasady oceniania. Dzięki temu łatwiej jest napisać konstruktywną recke. Przy ocenie muzuki można by tez wprowadzić zasadę w regulaminie, ze prawidłowe recenzje powinny zawierać np.
- ocene brzmienia (realizacja/jakości dźwięku/błędy w miksie)
- ocenę aranżacji (czas trwania/urozmaicenie aranżu/dlużyzny/fałsze)
- subiektywna ocena co w numerze jest cuekawego lub co powoduje ze jest nieciekawy
To plus minimalna ilośc 10 komentarzy przed wstawieniem swojego numeru do oceny wydaje sie być możliwe do kontroli przez moderatorow.

Wielu powie ze młodzi nie dadzą radę w ten sposób oceniać bo sa młodzi i niedoswiadczeni. Wydaje mi sie ze wlasnie dla tego trzeba im podnieść poprzeczkę. Niech młody zrozumie chociaż kryteria oceniania zanim sam poda sie do oceny.

Równanie poziomu do najsłabszych to bardzo zła droga dla przyszłości forum. Postawienie wyższych wymagań pozwoli odsiac tych którym zapału starcza na dwa miesiące zabawy w muzyką i szybko odchodzą z forum utrwalając tylko opinie forum ze jest dla gówniarzy oceniających naszą muzyke "fajnie".


RE: Apel II - K - 18.04.2016

Wciąż nie rozumiem czemu niektórzy tutaj zebrani rozwodzą się nad postami pisanymi przez nowych użytkowników. Przecież temat zupełnie nie o tym? Apel wystosowany jest wyłącznie w celu zwrócenia uwagi na problem "gnębienia" nowych użytkowników, a nie na jakość pisanych przez nich postów. Naturalnie mogę jednak się do tego odnieść, aby rozwiać wątpliwości co poniektórych.

1. Zniesienie wymagania 10 postów w celu opublikowania tematu,

dzięki czemu ilość tematów do postów drastycznie rośnie i robi się burdel.
Największe pijawki są aktualnie zniechęcone limitem 10 postów i nie raz pewnie decyduje to o rezygnacji z forum, bo regulaminu przeczytać też raczej nie raczą. Chcielibyście takich? No pewnie, że nie, więc dzięki limitowi jest ich o wiele mniej.

2. Zasady oceniania w kilku kategoriach.

Dzięki temu spada generalna liczba odpowiedzi i postów na forum, bo wielu osobom odechciałoby się cokolwiek pisać. Niektórym się to podoba, innym nie. Mi się nie podoba, bo rozwiązanie to kosztować będzie ogrom wejść na forum. Chyba, że chcecie doprowadzić je upadku lub znaczącego spadku w wynikach wyszukiwań - wtedy nie ma problemu.



Chciałbym prosić o zaprzestanie kontynuowania offtopu, jakim jest rozmowa na temat dodawania pierwszych 10 postów. Może uproszczę zagadnienie, którego dotyczy apel w ramach wypunktowanej osi czasu.

1. Rejestrujesz się.
2. Piszesz 10 postów i dodajesz temat z własnym utworem.
3. Pojawiają się użytkownicy mający setki lub tysiące postów, którzy:
a) oceniają kawałek;
b) oceniają kawałek i prześmiewczo ironizują/obrażają, ponieważ kawałek jest słaby;
c) oceniają kawałek i prześmiewczo ironizują/obrażają, ponieważ w profilu zauważyli, że masz 15 lat (lub w zasadzie jeżeli jesteś po prostu młodszy od nich).

Kończąc offtop chciałbym też przypomnieć, że ocenianie jakości pierwszych 10 postów nie leży w gestii użytkowników forum, tylko w moderacji i administracji. To samo tyczy się czasu w jakim zostały napisane. Zauważyłem też, że wielu osobom przeszkadza nawet sytuacja, w której nowy użytkownik napisze kilku zdaniowe oceny pod rząd w kilku minutowych odstępach. Już w zasadzie nieważne czy napisze 1 słowo, czy 20 i czy odstęp to 1 minuta, czy 5. Zawsze znajdą się "strażnicy teksasu", którym będzie coś przeszkadzać nawet jeżeli nie ma ku temu podstaw.

A fakt faktem - spam zawsze kończy się szeregiem ostrzeżeń lub banem w skrajnych przypadkach.


RE: Apel II - Zirds - 18.04.2016

Ok.



/ Nabijanie postów, 40%, K.


RE: Apel II - Revnotes - 18.04.2016

@ Kay

Kultura osobista to oczywiście rzecz każdego z nas. Przykro mi, ale nie sądzę, aby tego typu apel mógł poskutkować nagłym oczyszczeniem atmosfery. Natomiast na forum zasady ustala administrator. Jeżeli nie tolerujesz pewnych zachowań, sugeruję uprzedzić o tym w regulaminie i wyciągać konsekwencje. Publiczna dyskusja oczywiście świadczy, że liczysz się ze zdaniem użytkowników forum, szanuję to, ale niestety wszystkich nie uszczęśliwisz.

Nie zamierzam również ukrywać swojego stanowiska. Szanuję użytkowników, z którymi dyskutuję tutaj od lat, osobiście wiele skorzystałem dzięki ich pomocy, za co jestem ogromnie wdzięczny, ale nie znoszę również chamstwa i również nie potrafię ukrywać, że tego nie widzę. Nie rozumiem tej nagonki na nowych użytkowników, która rozpoczyna się jeszcze przed jakimkolwiek przewinieniem. W tych kwestiach powracam myślami do swoich początków, starając się zachować resztki obiektywności, spróbujcie.


RE: Apel II - 2to2 - 18.04.2016

Czyli rozumiem że ma być to kółko wzajemnej adoracji :D


RE: Apel II - Foortic - 18.04.2016

(18.04.2016, 15:02)2to2 napisał(a): Czyli rozumiem że ma być to kółko wzajemnej adoracji :D
Nie poprostu każdy każdego ma szanować tak jak to się dzieje w realnym świecie a nie włazić sobie w siedzisko ;) :D


RE: Apel II - 2to2 - 18.04.2016

Jestem w stanie zakceptować te zasady z wyłączeniem producentów EDM-u


RE: Apel II - Knifeman - 18.04.2016

(18.04.2016, 15:02)2to2 napisał(a): Czyli rozumiem że ma być to kółko wzajemnej adoracji :D

W prostych słowach chodzi o to, aby w dziale utworów komentować właśnie utwory, a nie staż, wiek czy jakość wcześniejszych odpowiedzi autora.

Nadinterpretujecie.

I proszę, zgłaszajcie nieprawidłowości [Obrazek: postbit_report.png], wiem że czasami korci aby komuś zwrócić uwagę publicznie. Działamy nieodpłatnie w wolnym czasie i nie wyłapujemy wszystkich rzeczy od razu po ich napisaniu. Zwykle, gdy dostaniemy informację już po fakcie to obie strony toczą już wojnę na argumenty między sobą i musimy karać obie strony, przez co ten zwracający uwagę ma do nas pretensje.


RE: Apel II - gregwmusic - 20.04.2016

(16.04.2016, 12:23)KBK napisał(a): Na początku proponowałbym tępić właśnie te osoby, które dziwnym trafem właśnie mają te 15-18 lat i wchodząc na forum nabiją 10 postów, wrzucą 7-minutowy kawałek, który zostaje przesłuchany przez starsze stażem osoby i te osoby poświęcają ten czas budując konstruktywne komentarz, a dostają od razu po mordzie od takiego "świeżaka", że się nie zna, bo on zrobił kicka w 2 miesiące...
widzisz kolego tu jest taki problem ze te osoby maja range Helpmate
i tak jak mi się wydaje są z obligowane do tego by pisać obszerniej



ja tez jestem jako tako można powiedzieć producentem ale robię to dla zabawy
wiec pisze w prost czy track ma to coś i nie rozwodze sie nad jakościa bo tu nikt nie jeste PRO producentem więc czasami wypowiedzi innych są dobitnie wkur***jące ( Przepraszam Key ale musiałem )

ale nie ma sie co rozwodzić... nie ważne jak nabijasz te posty... ważne by wnosiły coś do danego tematu:)

Pozdro


RE: Apel II - lovetrance01 - 22.04.2016

Również jestem za wyrozumiałością dla nowych użytkowników. Na początku bardzo łatwo o złamanie regulaminu. Każdy potrzebuje trochę czasu na poznanie forum, jego zasad, i użytkowników. Regulamin to jedynie teoria, a praktyka, czyli użytkowanie, daje najwięcej. Także chamstwo i bezsensowne zaczepki wobec takich osób trzeba tępić. A jeżeli trafi się już chamska lub gburowata osoba najlepiej ją ignorować, nie komentować utworów, nie odpowiadać w tematach.


RE: Apel II - BlackMoon - 27.04.2016

A ja przestałem wrzucać swoje utwory, bo ci co je komentowali myśleli, że dzięki ich radom stanę się światowej sławy producentem w kilka/kilkanaście dni, choć pisałem, że muzyką zajmuję się tylko w wolnym czasie. Najzwyczajniej w świecie odechciało mi się zabawy z muzyką i aktywności na forum. Nie jestem profesjonalistą aby pod czyimś utworem napisać coś więcej niż to "fajne", więc nie piszę nic.


RE: Apel II - Zirds - 27.04.2016

(27.04.2016, 18:10)BlackMoon napisał(a): A ja przestałem wrzucać swoje utwory, bo ci co je komentowali myśleli, że dzięki ich radom stanę się światowej sławy producentem w kilka/kilkanaście dni, choć pisałem, że muzyką zajmuję się tylko w wolnym czasie. Najzwyczajniej w świecie odechciało mi się zabawy z muzyką i aktywności na forum. Nie jestem profesjonalistą aby pod czyimś utworem napisać coś więcej niż to "fajne", więc nie piszę nic.


Nie musisz pisać czy jest Fajne, bo to nie satysfakcjonuje ani Ciebie, ani Producenta. Chcesz coś zrobić dla Siebie i dla innych? Napisz coś od serca, nie musi to być rada profesjonalisty, znawcy, masteringowca czy muzyka, a zwykła rada słuchacza, który jest głównym celem - odbiorcą tego co wyprodukował producent. Zachowuj się jak zwykły konsument i oceniaj jakbyś próbował nowego makaronu z Lubelli ;)


RE: Apel II - Devv - 28.04.2016

Przestańcie mnie wyzywać! :(


RE: Apel II - L.G. - 5.05.2016

(28.04.2016, 23:47)Devv napisał(a): Przestańcie mnie wyzywać! :(

Hmm.. generalnie jeżeli ktoś Ciebie nagminnie obraża, to od tego jest moderacja i admin.
Gdzie się podział ten internet, gdzie ludzie się jeszcze jakoś wzajemnie szanowali..


RE: Apel II - boryskuczkowski - 14.06.2016

(27.04.2016, 18:36)Zirds napisał(a):
(27.04.2016, 18:10)BlackMoon napisał(a): A ja przestałem wrzucać swoje utwory, bo ci co je komentowali myśleli, że dzięki ich radom stanę się światowej sławy producentem w kilka/kilkanaście dni, choć pisałem, że muzyką zajmuję się tylko w wolnym czasie. Najzwyczajniej w świecie odechciało mi się zabawy z muzyką i aktywności na forum. Nie jestem profesjonalistą aby pod czyimś utworem napisać coś więcej niż to "fajne", więc nie piszę nic.


Nie musisz pisać czy jest Fajne, bo to nie satysfakcjonuje ani Ciebie, ani Producenta. Chcesz coś zrobić dla Siebie i dla innych? Napisz coś od serca, nie musi to być rada profesjonalisty, znawcy, masteringowca czy muzyka, a zwykła rada słuchacza, który jest głównym celem - odbiorcą tego co wyprodukował producent. Zachowuj się jak zwykły konsument i oceniaj jakbyś próbował nowego makaronu z Lubelli ;)

BlackMoon, słuchaj, albo się kocha muzę i robisz to bo po prostu lubisz (kochasz) to robić albo przyświecają Ci inne pobudki (fame, oh ah jaki jestem zajebisty i zarobie hajs). Jeżeli kogoś opinia Cię zraża i przez to nie wrzucasz tutaj utworów to może musisz sobie zadać pytanie, dlaczego to w ogóle robię?

Jakbym np. ja miał się zrażać opiniami to bym nigdy nic nie zrobił. Może potraktuj to jako motor do działania, kiedyś gadałem z takim producentem Kettel się nazywa i mi powiedział że jedyne co musisz robić to "practice, practice, practice". Chcesz być lepszy, próbuj dalej, traktuj opinię jako coś komplementującego, pobocznego a nie głównego. Twoja muzyka jest dla Ciebie, jeżeli Ci się podoba to już sukces (a najczęściej jest tak że sam jesteś swoim najsurowszym krytykiem, oczywiście nie znam Cię i nie wiem nic na Twój temat, ale tak to działa w moim wypadku np.)

Co do komentowania utworów na tym forum, chyba ostatnie czego bym chciał to ktoś komentujący na "siłę". Tak jak Zirds wspomniał, to powinno być naturalne. Jak czegoś słucham i czuję że chce coś powiedzieć to wtedy komentuje, inaczej raczej milcze. Pozdro


RE: Apel II - Plague - 13.11.2016

Ja przestałem oceniać utwory tutaj, ponieważ oceniłem niektóre kawałki słabo i zaraz przy każdym moim ocenieni przeze mnie słabiej bez odsłuchu i argumentacji dawali 1. Z całym szacunkiem nie jestem mistrzem muzycznym, jestem amatorem przeciętniakiem, ale szczerze nie sądzę, żeby któryś z moich utworów zasługiwał na 1, a nawet jeżli by się takowy zdarzył, to można najpierw odsłuchać, a później wytłumaczyć taką a nie inną ocenę.
Już nawet nie zależy mi na tych punktach i żeby ktoś komentował moje utwory, ale słabi mnie zwykłe chamstwo i drobnomieszczaństwo. Teraz wrzucam już tylko dlatego, żeby sobie ludzie posłuchali, nawet fragmentami.
O nic więcej mi nie chodzi.


RE: Apel II - Orbiteus - 1.12.2016

Ja jestem na tym forum bardzo rzadko, ale bardzo sobie cenie opinie kazdego z was ... i chcialbym powiedziec ze gdyby nie takie forum, to 4 lata temu nie wzialbym sie tak za siebie tak jak teraz... a zmotywowalo mnie to, ze jak wstawilem 2 utwory to dostalem doszczetnie, szczerze zjechany za poziom mojej produkcji... co drugi tekst to bylo "popraw aranz, miks nie wracaj po pol roku"... dzieki temu dzisiaj potrafie co potrafie (mam nadzieje ze z dnia na dzien co raz wiecej!) i przeraza mnie fakt ile jest osob, ktore uwazaja jak to oni nie sa za*****. Lepiej odrazu kogos takiego naprostowac niz zeby zrobilo to zycie, przy czym po 2 latach ? Teraz pokrzycza, poobrazaja sie, ale po kilku latach beda wdzieczni ;)


RE: Apel II - dejfdj - 9.08.2017

Nabijacze wątków winni się udzielać w 4-5 działach na początek. A pseudo producenci cytować magików w fioletowym.


RE: Apel II - dejfdj - 18.04.2018

Apeluje !
Wychodzę z nieformalnym wnioskiem dot. Forum:
-więcej obrazków
-mniej działów
- ..
oraz tryb full-width xD


RE: Apel II - K.o.N - 29.04.2019

Ja dorzucę swoje parę groszy do tematu.

Po pierwsze. Zniesienie wymagania 10 postów by założyć temat to dobra wiadomość, bo nie odstrasza nowych użytkowników.

Po drugie, jakiego rodzaju komentarzy oczekujecie od 15 latków? I to jeszcze takich, którzy dopiero zaczynają przygodę z produkcją i którzy nie rozumieją, że utwór który właśnie zrobił nie jest taki dobry jak mu się wydaje, bo takie osoby w danym momencie zawsze słyszą swoje utwory jako arcydzieła.

Poza tym, taki użytkownik co nie ma zielonego pojęcia o produckji muzycznej, chcący tylko udostępnić swój kawałek nie jest w stanie napisać sensownego komentarza, bo co on może napisać. No właśnie komentarze typu fajne. Lepiej żeby udostępnił swój utwór niż pisał zbędne komentarze na siłe, a jeżeli nie podoba mu się krytyka, to jego problem, bo nie wyciągnie wniosków, a dodatkowo wiesz komu nie komentować kolejnych postów.

Tutaj potrzeba ze spokojem podejść i dawać dobry przykład, a nie obrażać czy wyzywać. Tutaj dobrze byłoby zrobić taki dodatkowy temat do przeczytania dla nowych użytkowników, którego celem będzie kształcenie tychże użytkowników o tym czym jest subiektywna opinia i dlaczego powinno się do własnych utwórw podejść z dystanem i jak nie polegać na własnej opini.