MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP JVCKØB -. One Million + Honey - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP JVCKØB -. One Million + Honey (/temat-trap-jvck%C3%B8b-one-million-honey)



JVCKØB -. One Million + Honey - JVCKØB - 16.04.2016

Elo. Wrzucę od razu dwa Dema.
Z pierwszym jest związany pewien problem. Tempo wokalu bardzo odbiega od reszty kawałka, nie wiem czy to się nadaję, jeśli nie to co z tym zrobić.
Drugi natomiast to podejście do nowego aranżu, próbuję bawić się z wyższymi dźwiękami + sub wykręcony przeze mnie





RE: JVCKØB -. One Million + Honey - Adamzzz - 16.04.2016

Ten pierwszy kawałek nadawałby się do Fucklogic Records ;) Obczaj ich, mam link w sygnaturze.
(Cały czas odnośnie pierwszego) Jak na trap to strasznie mało się dzieje w tym demku. Strasznie sucho. Ten cienki lead w tle gra tak samotnie, że trochę mi żal go jak tak słucham. No i gdzie w ogóle jest jakaś linia basu? Wszystko co słyszę to jedynie wokal, beat (który nawet ujdzie) i ten lead z depresją. Nie jestem ekspertem od tego rodzaju muzyki ale słyszałem, że generalnie ludzie do niego tańczą. Tutaj raczej się to nie uda... ale gdybyś dał więcej dźwięków i zaaranżował to ciekawie może by z tego coś wyszło. Wiem, że to demko
Co do drugiego - jest trochę lepiej. Jest bas. Strasznie zmętlony tym niby gongiem w tle, ale jest. Natomiast to co wchodzi w 0:57 też nadawałoby się do Fucklogic. Rozumiem, że chciałeś uzyskać taką "szaloną" melodie. Taką co to gra na granicy fałszu, ale wyszło strasznie chaotycznie. Zupełnie jakbyś nie miał nad tym kontroli. To samo co do reszty.
Może spróbuj jeszcze mocniej się wzorować na profesjonalnych kawałkach. Rozbij je sobie na fragmenty i spróbuj uzyskać podobne dźwięki. Jak się uczysz to możesz nawet zrobić remake jakiegoś utworu (no może tylko nie szarżuj z zamieszczaniem tego później w internecie xD)


RE: JVCKØB -. One Million + Honey - OProject - 16.04.2016

Nie znam sie na trapie (i raczej tego nie zmienie) :P
W pierwszym kawałku wgl nie ma dołu, nie wiem czy dales wgl bassline czy jest taki cichy Oczko Kick tez potrzebuje troche suba ok. 60 Hz
Hi haty troche za cicho
Drugi kawalek: słaba melodia, chaotyczna, w sumie gra tylko jeden takt cały czas
Tutaj jednak jest bass, choc musiałbyś go jakoś ulepszyc...
Jak dla mnie zajmij się tym drugim, zmien melodie i moze będzie lepiej ;)

Cytat:Jak się uczysz to możesz nawet zrobić remake jakiegoś utworu (no może tylko nie szarżuj z zamieszczaniem tego później w internecie Iksde)

Nie radziłbym robic remakow bo wyjdzie słabo, nawet mnie nie wychodza z takim doświadczeniem xd xd

Jeżeli sam krecisz dzwieki, czy miksujesz słuchaj sampli itp. z profesjonalnych utworów... próbuj robic coś podobnego, moze wyjdzie
2/5


RE: JVCKØB -. One Million + Honey - JVCKØB - 17.04.2016

Dzięki bardzo za wskazówki. bardzo dobre. Sprawdziłem FuckLogic i powiem, że to naprawdę chory LEJBEL, jeżeli kiedyś odważę się zrobić tak chory szajs, to na pewno podbije.