MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECH Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECH Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance (/temat-tech-adamwax-feat-shabboo-harper-wolf-trance)

Strony: 1 2 3 4


Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Abigail Noises - 16.04.2016

Tym razem kawałek w stylu Trance lat 90-tych. Przynajmniej starałem się taki klimat uzyskać. Dziękuję Ani za tekst i wokal, przez co dodała pewnej ''powieści'' do tracka. Zapraszam do odsłuchu.




RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Drumaholic - 16.04.2016

Chyba nie trzyma się ram, tzn. pogubiłeś ósemki i szesnastki - nie mam jakoś ochoty dokładnie liczyć, ze słuchu mi coś nie pasi :P Kolejna sprawa to pierdzący mix (a raczej coś na jego kształt) nie słyszysz tego? Patrz na wykresy, nie wierzę, że nie było czerwono...

Nie ma się nad czym rozwodzić, musisz się dokształcić w podstawach muzyki i posłuchać więcej trance'u z lat 90-tych :)


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Abigail Noises - 16.04.2016

Nie mam ochoty Ci wklejac wykresów z analizatora - nic nie wychodzi na czerwono. Rozumiem, że chodzi Ci o przekroczenie 0db. Muszę się dokształcić? Ok, fajny żart...


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Drumaholic - 16.04.2016

Ok, raport poszet :E

Imo brzmi strasznie amatorsko i tyle. Daleko temu do pro produkcji, nawet do tych z lat 90tych, nie mówiąc o dzisiejszych czasach.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Abigail Noises - 16.04.2016

Rozumiem, masz swoje zdanie.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Drumaholic - 16.04.2016

Nom, podparte tym, że melodia na głównym motywie brzmi jakbyś na siłę wypełniał wszystkie klocki w siatce piano rolla ustawionego na domyślne przylepianie do 1/4 :) Aranżacja oklepana, żadnych fx'ów, 5 synthów na krzyż i chyba nie do końca wszystko trzyma się tonacji :P To, że nie przekracza 0db, to nie oznacza, że nie będzie pierdzieć. Wystarczy pierda sprasować limiterem do 0db i pierd nadal będzie pierdział.

Od kiedy zajmujesz się produkcją?


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Abigail Noises - 16.04.2016

Ja to mam szczęście do komentarzy. Kim Ty jesteś, że mam się przed Tobą tłumaczyć. Już się wypowiedziałeś w temacie - popisywać idź się gdzie indziej.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Drumaholic - 16.04.2016

Hyh, przydałoby Ci się trochę pokory :)


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - OProject - 16.04.2016

Akurat kto jak kto ale ja w kwestii trance lat 90 moge sie wypowiadac swobodnie ;)
Jak dla mnie stope powinieneś dać z 909 bo ta troche zmienia klimat :P
Główny synth jakoś do mnie nie przemawia, zbyt suchy
Natomiast reszta dzwieków pod spodem gra dobrze, przyjemnie sie ich słucha ;)
Bass też jak dla mnie spoko ;)
Open hi hat raczej powinien być głośniej.
Na vocal bym dal wiecej delay.
Ogólnie spoko kawalek, czuć klimat lat 90's jednak nie do konca... czasem ciezko to osiągnąc ;)
Dam ci 4/5 bo niektore melodie, synthy i troszeczke klimat mi nie leży ;)
Ale swoja droga duzy plus za probowanie oldskooli :D


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - In-Tegral - 16.04.2016

Bry!
@Drum, ja jakoś nic pierdzącego tu nie słyszę a specjalnie przepiąłem cały sprzęt by przesłuchać w jak najlepszym ustawieniu. Uprzedzając siedzę w muzyce od 6 lat.

Adam, dla mnie mix jest na wysokim poziomie, za to sound design nie bardzo mi leży. Spróbuj może to jakoś urozmaicić, ułożenie melodii etc. chyba, że uważasz, że skończyłeś utwór i nic już nie będziesz tutaj robił, wtedy spoko. Klimat dla mnie super, lubię mroczniejsze klimaty więc tutaj trafiłeś. Wokale Anii bym może trochę bardziej wyeksponował poprzez EQ, ale to pewnie miałeś taki zamysł, by grały bardziej "w tle". Ja patrze głównie na sprawy techniczne więc dałbym tak 4.5/5 ale, że połówek nie mogę to dam 4, bo w sumie wiem, że stać Cię na więcej.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - qnebra - 16.04.2016

Hmm, wydaje mi się to chaotyczne pod względem melodycznym i aranżacyjnym w paru miejscach. Na szczęście dobra produkcja ratuje całość, a dobra separacja dźwięków (da się odróżnić co tam gra) to dodatkowy atut. Pierwsze wrażenie nie należy do zbyt dobrych, bo słuchacz myśli tylko "Ile tu nawalone tego wszystkiego", ale jak się tak wsłuchać, to właśnie jest dobrze. Nie idealnie, nie perfekcyjnie, nie genialnie, lecz porządnie i solidnie. A Shabboo jak Shabboo, to co zwykle.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Adamzzz - 16.04.2016

Dziwna aranżacja i sounddesign. Dziwna ale w dobrym tego słowa znaczeniu! W melo nie wnikam, bo w tego typu "psychodelicznych" klimatach im większe szaleństwo tym lepiej i chociaż trochę nie wierzę że ktoś NAPRAWDĘ może uważać, że nie trzyma się to rytmu to dla świętego spokoju napiszę - wszystkie dźwięki grają w rytmie i proporcjonalnie do innych dźwięków xD
Jedyne czego mi zabrakło to na złość jakiegoś ciekawego rytmu w tym wszystkim. Jakby to przetranskrybować na zapis nutowy wyszłyby same ćwierćnuty i nic między nimi. Pod tym względem jest strasznie surowo.
Także za pomysł 4, za wykonanie 3 więc jeżeli o mnie chodzi 4/5 haha ;)


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Shutara - 16.04.2016

Zaprawdę hipnotyzujący utwór. Moim zdaniem, sound design był przemyślany w swojej "dziwności" (jak powiedział Adamzzz), a doza psychy i lekkiego horroru (wycie + wokal Shabboo), a także żwawego beat'u kojarzy mi się osobiście z ucieczką przez las (xD)
Daję od siebie zasłużone cztery za dobrą dawkę chaosu ;)


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Ixipe - 16.04.2016

nie no, brzmi jak techno psytrance lat 90... dokładnie tak... początek lat 90


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Recoil83 - 16.04.2016

Naprawdę wilczy trans, z początku nie mogłem dostrzec logiki, ale później układa się w całość, ode mnie 5.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - L.G. - 17.04.2016

Kawałek świetny tylko trzeba go zrozumieć, ja to bym się tylko przyczepił do shakerów, wydaje mi się że haty 808, 909 byłyby lepsze. Te shakery trochę zakłócają słuchanie.
4,5/5
Pzdr.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Abigail Noises - 17.04.2016

Oproject

Tak, może i masz racje ale taka moja natura, że nie wzoruje się za bardzo na kimś/czymś i od jakiegoś czasu staram się wszystko wykręcać od siebie, łącznie ze stopą. Dzięki za resztę wypowiedzi. Z jednym tylko się nie zgadzam, a mianowicie z wokalem. Zbyt duży delay i reverb psuł ten szorstki odbiór „wilczycy” i w ogóle nie kleiło się to ze sobą.

In-Tegral
Dzięki za odsłuch. Raczej już nic nie będę kombinował. To ostateczna wersja. Chciałem zachować takie brzmienie wokalu Ani w breaku – suche i zmatowione.

Qnebra
Dzięki za koment – z tym ''nawaleniem'' to może dlatego, że dość mocno rozbudowane jest tło, kilka padów ze sobą się zazębia razem z wyciem wilków.

Adamzzz
Cytat: że ktoś NAPRAWDĘ może uważać, że nie trzyma się to rytmu to dla świętego spokoju napiszę - wszystkie dźwięki grają w rytmie i proporcjonalnie do innych dźwięków

Fajnie, że to zauważyłeś bo już myślałem, że ogłuchłem ;)

Co do surowości to tak miało być. Musiałem wypracować pewien kompromis z Shabboo, no bo to nie tylko tak, że pracuje z wokalem Ani i mam spokój, ale od razu mam stos spostrzeżeń, które muszę wziąć pod uwagę :) Dzięki.

Zathura
Tak naprawdę to wycie wspomagane jest także przez wokalizy i fxy wokalne Ani („wilczycę”). ''Hipnotyzujące''? To mnie cieszy...:) Dziękuję za komentarz.

Ixipe
No tak próbowałem z tymi klimatami 90-tych, choć moje kawałki są specyficzne (chyba?), bo jak pisałem to nie wzoruje się za bardzo na niczym a zawsze coś kręcę od siebie i nie do końca to jest takie oczywiste. Trochę w tym psy i trochę hard. Dzięki.

Recoil83
Dzięki za wysoką ocenę i koment.

L.G.
Shakery chciałem aby były takie noisowe, surowe... Może teraz słuchając są po prostu za głośne... Dzięki za odsłuch i komentarz.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - KBK - 17.04.2016

Zamysł bardzo fajny, słuchając faktycznie ma się przed oczami imprezy z lat 90. jak dla mnie stopa jest ok, jednak jak na trance z tamtych lat podbiłbym delikatnie bas, bo odczuwam w tym delikatny niedosyt. Ten wokal wyjącego wilka nieźle napędza klimat ;)

Całościowo kawałek mi się podoba. Czuć zamierzony klimat :)


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Zirds - 17.04.2016

Jest Psychodelicznie. Połączenie The Chemical Brothers z Juno Reactor - czyli Fluke, Underworld i Leftfield w jednym.
Nie zgodzę się z Drumaholikiem, w utworze wszystko gra ładnie, chociaż te hihaty na stopie brzmią bardzo surowo co może się niektórym wydawać, że zachodzi zjawisko "clippingu".
Utwór sam w sobie aranżacyjnie zrobiony na klasyczne techno z lat 93-96. Moje fachowe ucho chorego na słuch absolutny nie wychwytuje żadnych problemów rytmicznych, ani fałszów czy zgrzytów muzycznych.
Chociaż, że sam utwór jest bardzo dobrze zrealizowany jednak nie przekonuje mnie swoją melodią i jako osobiste wrażenie pozostawiam ocenę 4/5


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - GY4 - 17.04.2016

Aranzacja nietypowa.Ciezko mi bylo sie doszukac jakiejs historii w niej.Lekko to wszystko zwariowane.Ale w 4.49 jakby sie wszystko rozjasnilo.W sumie nie wiem po co zawsze szukam tej historii :D Sprawy techniczne sa tutaj napewno wporzadku.Czysto i czytelnie.Daje 4/5 poniewaz caly czas czegos tu nie kumam hehe