MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECH Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECH Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance (/temat-tech-adamwax-feat-shabboo-harper-wolf-trance)

Strony: 1 2 3 4


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Rafau - 18.04.2016

Któryś raz podchodzę do tego tracka i próbuję się doszukać tego co reszta, ale no nie moge. NIE MOGE. Brzmi to fatalnie. Abstrahując od ram i kanonu w jakim miało to być wykonane. Nie czuć dołu wgl. Część gra jakby w jednej tonacji, część w innej. Baaardzo słabe eq. Brak dynamiki. Cały czas coś dudni bezładnie. Przez prawie cały track przewija się ten sam motyw. Nie wiem co to robi w najlepszych utworach.

2/5


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Abigail Noises - 18.04.2016

Trudno żeby taki track był przesycony górą jak w typowych dzisiejszych transach. Serio tragiczne EQ? :) Nie czuć dołu w ogóle? Gdzie to dudnienie słyszysz – na jakiej częstotliwości? Przecież nie ma w ogóle dołu... xD Dzięki za komentarz.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - CaffeineMC - 18.04.2016

ja mam uwagę co kompozycji, choć to oczywiście decyzja twórcy, jednak wg mnie korzystniej dla odbioru byłoby zrobić to zejście z shabboo już około 1:30 i potem wrócić do głównego motywu, dałbyś odpocząć słuchaczowi, bo rzeczywiście ciągnie się on dość długo, choć sam w sobie jest ciekawy, hipnotyzujący, nie bardzo rozumiem, te bardzo ostre komentarze dotyczące miksu, jest przyzwoity, acid mógłby być trochę czystszy przez co bardziej by się wybijał, ode mnie 4/5


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Shabboo Harper - 19.04.2016

Cytat:Dziękuję Ani za tekst i wokal, przez co dodała pewnej ''powieści'' do tracka.

Proszę; z przyjemnością... jak zawsze. ^^


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - AleyOshay - 19.04.2016

Bardzo słabo moim zdaniem. Nic się kupy nie trzyma. Dołu praktycznie nie ma, a energii to już w ogóle wcale. Technicznie słabiutko, a i ogólnie ciężko zrozumieć o co chodzi w tym utworze.

No kolego jeszcze musisz się podszkolić ;)


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Abigail Noises - 19.04.2016

Serio ? Pewnie automatyzacji :)


Ok – trochę przemilczałem większość zarzutów ale...

Nie będę tutaj na siłę bronił tracka bo i po co. I tak wyleci z tego działu i tak. Zresztą nie jest to moją bolączką...

Ten kawałek po pierwsze to nie jest typowy trance – chyba co niektórzy nie chcą tego zauważyć. Dlatego nie będzie tutaj wszystko pływało w górze a dół, który jest, nie będzie wyrywał z kapci – i tyle. Czy się to komuś podoba czy nie. "Dołu nie ma"? "Nie trzyma się to kupy"? "Nie można zrozumieć utworu"? "Muszę się podszkolić"?


Cytat:Natomiast reszta dzwieków pod spodem gra dobrze, przyjemnie sie ich słucha 
Bass też jak dla mnie spoko


Cytat:Adam, dla mnie mix jest na wysokim poziomie

Cytat:Na szczęście dobra produkcja ratuje całość, a dobra separacja dźwięków (da się odróżnić co tam gra) to dodatkowy atut.

Cytat:nie wierzę że ktoś NAPRAWDĘ może uważać, że nie trzyma się to rytmu to dla świętego spokoju napiszę - wszystkie dźwięki grają w rytmie i proporcjonalnie do innych dźwięków 

Cytat:sound design był przemyślany w swojej "dziwności"

Cytat:nie no, brzmi jak techno psytrance lat 90... dokładnie tak... początek lat 90

 
Cytat:nie mogłem dostrzec logiki, ale później układa się w całość, ode mnie 5.

Cytat:Kawałek świetny tylko trzeba go zrozumieć, ja to bym się tylko przyczepił do shakerów



Cytat:Zamysł bardzo fajny, słuchając faktycznie ma się przed oczami imprezy z lat 90. jak dla mnie stopa jest ok,


Cytat: w utworze wszystko gra ładnie, chociaż te hihaty na stopie brzmią bardzo surowo 
Moje fachowe ucho chorego na słuch absolutny nie wychwytuje żadnych problemów rytmicznych, ani fałszów czy zgrzytów muzycznych. 


Cytat:Sprawy techniczne sa tutaj napewno wporzadku.Czysto i czytelnie.


Cytat:choć sam w sobie jest ciekawy, hipnotyzujący, nie bardzo rozumiem, te bardzo ostre komentarze dotyczące miksu, jest przyzwoity, 


Tak skrajne opinie świadczą o tym, że track "coś" w sobie ma :). Wzbudza różne emocje. I dlatego cieszę się z tego – serio. :)


Napiszę jeszcze a'propos przesłania. Wokal jest czytelny; nie wiem jak można nie zrozumieć klimatu w połączeniu z wyciem wilków i odczuciem chaosu, gonitwy...
Tekst tłumaczony:

"Ten las należy do mnie
gdy tu wkroczysz, pamiętaj
jego granice strzeżone są przez moje dzieci
to jest królestwo
w którego sercu jestem królową."


Filmik przesłany 12.04 na YT, co by niektórzy nie pomyśleli, że specjalnie dla nich siedziałem przed kompem aby coś udowodnić xD. Jakość dźwięku dużo gorsza bo to YT.




RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - OProject - 19.04.2016

Ja dodam tyle ze trance z lat 90 to nie dzisiejszy trance, gdzie każdy sampel jest czyściutki jak łza, miksy są bardzo jasne wręcz ostre, wtedy nie było wojny głośności i bassu nie raz brakowało :E
W utworze Adama może nie jest dużo basu ale nie uznałbym to za jakis wielki błąd, w dzisiejszych czasach każdy miksuje tak samo... czasem fajnie posłuchać innego rodzaju miksu :P


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Rafau - 19.04.2016

Kurva no, Panowie i Panie. Bez przesady. To teraz wystarczy zrobić coś średnio napisać, że to ma być stylistyka na poprzednie lata i każdy ma klaskać? Stopa to dudni tylko tutaj. Dołu nie ma - mówię po raz kolejny. Nie ma to dynamiki kompletnie. Zostało potraktowane to chyba na koniec limiterem, zrobił się RMS 2 i tak zostało.

Max to 3 gwiazdki.

Czekam na kolejne tracki

Cheers


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Zirds - 19.04.2016

Rafał, stopa nie dudni na moich monitorach.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Ikarus - 19.04.2016

Patrząc na te zdjęcie z wilkiem to początkowo myślałem że to będzie pewnie jakiś mocarz ale jednak jakoś tak po kilku odsłuchach no nie czuję tego "pałera"...te barwy dźwięków coś mi nie pasują , wydają się jakieś takie cukierkowe a przez to odgłosy wilków w tle jakoś tak nie do pary są. Chociaż nie znam się na trance z lat 90' to z mojego punktu widzenia jaki by to nie miał być gatunek no brzmi to jakoś dziwnie ;P

P.S. Kurde Ania ale Ty masz mroczny głos ,zupełnie inaczej go sobie wyobrażałem przed słuchaniem;D


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - In-Tegral - 19.04.2016

Jeżeli coś się w miksie nie wybija to nie znaczy, że tego nie ma, Rafał...

PS. Tylko błagam niech mi nikt nie wyjeżdża, z tekstem, że bronie kumpla, bo z Adamem praktycznie wgl. się nie znamy...


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Rafau - 19.04.2016

(19.04.2016, 16:51)In-Tegral napisał(a): Jeżeli coś się w miksie nie wybija to nie znaczy, że tego nie ma, Rafał...

PS. Tylko błagam niech mi nikt nie wyjeżdża, z tekstem, że bronie kumpla, bo z Adamem praktycznie wgl. się nie znamy...
Nie chcę robić offtopu, więc odniosę się do omawianego utworu. Abstrahując co podmiot liryczny miał na myśli - przynajmniej ja - nie słyszę suba. Specjalnie załączyłem starsze produkcje sprzed 20 lat i:
- było to klarowne wszystko
- było to dynamiczne
- wyczuwalny był sub.

btw. aż dziw jak trochę hejtu rozkręca temat. żeby u wszystkich w tematach było takie zamieszanie ;D

edit: poza tym sub to sub. ma być i koniec. nie wmówisz mi w tym przypadku, że jest ale rozmyty. ;D


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - KBK - 19.04.2016

Wierzę i wiem, że są tu osoby, które wiedzą co to Trance z późnych lat 90. - sam wychowałem się na tej muzyce i jak ktoś dobrze wspomniał, nie było wtedy "Loudness War", nie było tyle cyfryzacji, dźwięki składało się w większości na Rolandach JP-8000 i TB-303... Nie stosowało się na siłę kompresorów....to był zupełnie inny klimat, którego niedzielni słuchacze ówczesnego Trance'u niestety nie zrozumieją, bo obecnie jesteśmy karmieni tym, co jest akurat na topie... Więc do tego typu kawałków trzeba podejść bardzo ostrożnie i indywidualnie...

Generalnie nie jest to mój "TOP 1" jeśli chodzi o Oldschool Trance, bo jednak czuję niedosyt podczas wysłuchania całości, ale jest na bardzo wysokim poziomie, czuć, że jest zrobiony profesjonalnie i czuć klimat tamtych lat i na pewno zasługuje na mocną czwórkę.
Każdy ma swoje zdanie na ten temat, ale uważam, że mimo wszystko kolega Adam został potraktowany zbyt surowo.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Oszir - 19.04.2016

Mogłeś nie narzucać ludziom stylu i wrzucić to po prostu do działu electronica/inne.
Musisz pamiętać że fanatyzm występuje wszędzie.

Co do muzyki to kawałek bardziej poukładany od ostatniego Twojego który komentowałem.
Wokal pasuje w miejscu którym jest i niema go w nadmiarze za co duży plus porównując wcześniejsze produkcje (kiedyś coś już tu trafiłem na forum chyba niekoniecznie Twoje). Dla mnie za dużo tego wilka, będąc w lesie nigdy nie usłyszysz aż tyle wycia.

Słucham dużo muzyki jakościowo takiej jakiej oferuje youtube i trafiając na Twój kawałek słyszę że coś tam brzydko brzmi na moje ucho to jakbyś przekroczył skale głośności w miksie na poszczególnych ścieżkach - daje to efekt nazwę po swojemu "trzeszczenia" nie chce mi się zagłębiać w problem bo jest gęsto w utworze i lepiej byłoby każdą ścieżkę przesłuchać z osobna.

Na sound cloud jakby za dużo w górnym paśmie co nie słychać tego tak mocno na youtube. Pewnie wszystko zależy od kompresji.

Nie będę oceniał, nie słucham dużo takiej muzyki, a jeśli już to mam bardzo duże wymagania co do takiego stylu muzycznego.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Drumaholic - 19.04.2016

(19.04.2016, 18:04)Oszir napisał(a): Słucham dużo muzyki jakościowo takiej jakiej oferuje youtube i trafiając na Twój kawałek słyszę że coś tam brzydko brzmi na moje ucho to jakbyś przekroczył skale głośności w miksie na poszczególnych ścieżkach - daje to efekt nazwę po swojemu "trzeszczenia" nie chce mi się zagłębiać w problem bo jest gęsto w utworze i lepiej byłoby każdą ścieżkę przesłuchać z osobna.

Jak o tym napisałem, to mi się zebrało jak burej suce, nie tylko tutaj bo i na sb.

Dodam tylko, że pluck fałszuje np. w 1.37 i w każdym powtórzeniu tej pętli, a że pętla ciągnie się od początku do końca... No cóż. To nie jedyna rzecz, która tu nie pasuje.

(19.04.2016, 15:46)Rafau napisał(a): To teraz wystarczy zrobić coś średnio napisać, że to ma być stylistyka na poprzednie lata i każdy ma klaskać?

Na to wygląda.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Abigail Noises - 19.04.2016

Teraz fałsze doszły...:D Czyli...brak dołu w którym coś ciągle buczy (może góra ;)), niezrozumiała stylistyka, fatalny miks, fatalne wykonanie, przesłanie (angielski się kłania), Eq w ogóle nie ma, całość sfałszowana, bo przecież główny motyw cały czas się powtarza (jak to we wszelakim transie, ha ha...), suba nie ma czyli katastrofa, góra nie jest tak rozjaśniona, że zalewa cały miks (bo to przecież standard), RMS fatalny, całość zmiażdzona, zamulona, bez hiper mega dynamiki...NO I DZIŚ O 18.21...tadam....FAŁSZE - i to przez cały track <haha>

Drumaholic - można gdzieś posłuchać Twoich tracków?

Jeszcze trochę i będzie 1000 odsłon O_o


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - lovetrance01 - 19.04.2016

Przychylam się częściowo do opinii Rafaua. Przede wszystkim to, że utwór robiony jest na lata 90 nie oznacza, że ma tak surowo brzmieć. Moim zdaniem jest to duży błąd. Sam go popełniłem więc wiem ocb. Klimat oldschoolu można osiągnąć z czystym nowoczesnym sound designem i porządnym miksem. Zgodzę się, że ten kawałek brzmi jakby był z 92 roku, ale mamy 2016 i sekwensory mają dużo większe możliwości. Także technicznie jest naprawdę sporo do poprawy.
Jeśli chodzi o melodię to nie będę oceniać bo nigdy nie byłem fanem goa ani podobnych klimatów, ale motyw z wyciem wilków jest bardzo dobry.
Także liczę na kolejny oldschoolowy kawałek od Ciebie z uwzględnieniem krytycznych uwag kolegów z forum, bo po sobie wiem, że są najbardziej wartościowe. A jeśli dalej chcesz brnąć w goa, klimatu szukaj w kawałkach od Man With No Name, a techniki u naszego Indecenta Noise'a.


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - KBK - 19.04.2016

(19.04.2016, 19:31)Drumaholic napisał(a): Jak o tym napisałem, to mi się zebrało jak burej suce, nie tylko tutaj bo i na sb.

Dodam tylko, że pluck fałszuje np. w 1.37 i w każdym powtórzeniu tej pętli, a że pętla ciągnie się od początku do końca... No cóż. To nie jedyna rzecz, która tu nie pasuje.

Sory, że się wtrącę, ale doczytaj co to jest dur, mol, koło kwintowe, dominata tercja itp... cały świat nie składa się z "pojedziemy na łów" i akordow CFG, to, że dźwięk w tym motywie przez chwilę podnoszony jest o pół tonu nie oznacza, że jest źle zagrany, tylko celowo tak nałożony, gdyby nie to to wytłumacz mi jak wwedług ciebie brzmi kwaśny psy trance ??? a w tym typowo psychadelicznym motywie takie połączenia dźwięków są zupełnie normalne... Ludzie zachowujecie się trochę jakbyście pierwszy raz Trance na uszy słyszeli...


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Abigail Noises - 19.04.2016

Co do lekkich przesterów - to co mnie podkusiło aby zapiąć na stopę overdrive, żeby dodać całości clippingu, żeby za bardzo nie ruszać automatyzacji.... No nie wiem kurcze...To jakaś siła nieczysta... ;)


RE: Adamwax feat. Shabboo Harper - Wolf Trance - Herman - 19.04.2016

Tytuł niewątpliwie pasuje do utworu, sounddesign zmusza do włączenia wyobraźni :D Aranżacyjnie nie ocenie, bo nie mój gatunek, powiem natomiast, że dzieje się sporo. Całość dobrze wkręca i jest dynamiczna. Dobry miks, nic nie przeszkadza w odsłuchu, nic w uszy nie kuje, słychać to co trzeba. Ani nie jest przewidywalne, ani ani nie ma niedosytu. Dobra produkcja.