MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Pytania do producentów. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Pytania do producentów. (/temat-pytania-do-producentow)



Pytania do producentów. - mill - 17.04.2016

Cześć Producenci!
Mam do Was pytania:

1. Czy można zarobić na tym fachu.
2. Jaki typ muzyki produkować na początek.
3. Czy ktoś z Was podpisał umowę z jakąś wytwórnią?
4. Jak się wybić, żeby zostać zauważalnym?

Pozdrawiam,


RE: Pytania do producentów. - piral - 17.04.2016

1. oczywiście, ale nie myśl sobie, że to przyjdzie od razu jak zaczniesz, to nie praca w sklepie spożywczym
2. taki jaki czujesz, jeśli chcesz pozostać uczciwym wobec siebie
3. tak
4. jest wiele dróg




RE: Pytania do producentów. - OProject - 17.04.2016

Odpowiem tylko na jedno pytanie :P
Na początek i na zawsze tworzyć taką muzykę jaką się lubi, innej nie warto ;)


RE: Pytania do producentów. - In-Tegral - 17.04.2016

1. Zanim zaczniesz na tym zarabiać będziesz musiał w to włożyć i sporo gotówki i mnóstwo czasu i ciężkiej pracy
2. Pytanie zadaj sobie nie Nam
3. Pewnie, że są tu takie osoby.
4. Jak Piral napisał, jest bardzo dużo możliwości, ostatnio popularnym sposobem jest remiksowanie tego co na topie, tym samym przyciąganie do siebie ludzi i zwracanie na siebie uwagi.


Ogółem dodam, że jeżeli chcesz na czymś zarabiać to raczej wybrałbym inną drogę... Może coś w stronę stron www, programowania, grafiki etc. chociaż tak czy inaczej w każdej z tych rzeczy, najpierw trzeba dużo od siebie dać by potem coś z tego wyciągnąć i nie mowa tu o tygodniach miesiącach tylko LATACH. Także przygotuj się na to ;)


RE: Pytania do producentów. - Zirds - 17.04.2016

1. W Polsce bardzo ciężko, chyba, że masz kogoś kto Cię wkręci na salony lub masz rzeczywiście talent.
2. Jakikolwiek, w którym czujesz się dobrze. Chociaż Disco polo jest ciągle na Topie ;)
3. Znam parę osób, które się wkręciły w te niszowe. Ja nie podpisywałem kontraktu z Armadą, ale nawiązałem współpracę;)
4. Patrz punkt 1.


RE: Pytania do producentów. - Deonite - 17.04.2016

1. Czy można zarobić na tym fachu. - to zależy, szybko zbić można troszkę grosza na bitach, trochę wolniej idzie z original mixami z innych gatunków
2. Jaki typ muzyki produkować na początek. - A wiesz, co ci w duszy gra... Coś prostego... Myślę, że produkcja beatów hip hopowych poduczy cię podstaw aranżacji, potem możesz ruszać w świat.
3. Czy ktoś z Was podpisał umowę z jakąś wytwórnią? - jeszcze nie, ale niedługo będzie to możliwe
4. Jak się wybić, żeby zostać zauważalnym? - Musisz mieć już skill, wypracowany własny styl, całkiem dobrą jakość mixu i masteru w każdym kawałku. Poprostu musisz być standardem. Wypromować się można na wiele sposobów. Albo samodzielnie na facebooku/soundcloudzie/youtubie, albo jakiś promotor (np. właściciel portalu muzycznego) zrobi to za ciebie, albo nadsyłasz demo do wytwórni. Oni wyczarują ci wyświetlenia i odtworzenia z youtube/soundclouda/for internetowych, ew. z beatportu/spotify.