MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? (/temat-a-co-jesli-jestem-producentem-ale-nie-dj)



A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - Bossa - 18.04.2016

Witam

zastanawiam się co zrobić z wyprodukowanym utworem, gdy jest się tylko producentem a o didżejce nie ma się pojęcia - wysyłać kawałek do wytwórni (która przecież liczy na promocje właśnie przez koncerty) czy może wysłać bezpośrednio do Dja i z nim nawiązać współpracę???


RE: A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - Knifeman - 18.04.2016

Jeśli masz znajomego DJ'a to czemu nie, mało prawdopodobne by obcy się zainteresował.

Wrzuć utwór na YT, roześlij wśród znajomych, włóż trochę wysiłku w promocje na FB. Wybierając wytwórnie warto sprawdzić jakie wzięcie maja kawałki, czy ktoś gdzieś gra wydane tam kawałki. czy ktoś z labelu jest też DJ'em.


RE: A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - sss - 18.04.2016

Zawsze można spróbować zostać ghostem i robić dla innych tylko tu może być ciężko z promocją :) Warto też spojrzeć na serwisy promujące muzykę. Z czego co pamiętam były jakieś darmowe, ba niektórzy właśnie wychodzą powoli na scenę. Chyba jest coś takiego jak hypemachine (nazwa w tym stylu) i niektórzy z tego korzystali i wychodzi im to na dobre.. Piszę z fona i dokładnie tego nie sprawdzę.


RE: A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - Zirds - 18.04.2016

Zależy też od tego jak dobry jest ten utwór nie tylko technicznie, ale też czy dobrze zostanie odebrany przez słuchaczy.
Jeżeli nie masz żadnej grupy odbiorców to na początek sam musisz zadbać o promocję we własnym zakresie. Jeżeli wkupisz się w łaski, zdobędziesz fanów to może ktoś Cię zauważy. Możesz też zrobić tak jak opisał powyżej Knifeman.


RE: A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - OProject - 18.04.2016

Nie bój żaby, jak jest dobry kawalek to będzie grany na imprezach i nawet nikt cie o zdanie nie zapyta :E
Moje kawałki nie raz znajduje w jakiś miksach na youtube :E znam jednego Dj ktory sam do mnie pisze zeby mu wysyłać :D
(nie nigdzie nie wydaje, na razie xd)


RE: A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - Ixipe - 18.04.2016

a wg mnie bycie producentem ale bez wiedzy dja i bycia djem to jak picie herbaty bez cukru... tylko tyle... do mnie dwuch djów na soundcloudzie wyszło z zapytaniem czy może zagrać mój kawałek... jeden ma jakoś na czasie mi dać znać który utwór... i w sumie się zastanawiam czy przypadkiem mi tak nie napisał żeby zmotywować lub coś w tym stylu ale co tam :D było dwuch w mojej krótkiej karierze, to będzie i więcej :) Jak ja to zawsze powtarzam- cierpliwość jest kluczem do sukcesu :)


RE: A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - lovetrance01 - 19.04.2016

Ślij do wytwórni. Label jest wyznacznikiem Twojego poziomu. Jeśli żaden go nie zechcę tzn. że nie jest dość dobry żeby go grać. Trochę brutalna prawda.


RE: A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - Revnotes - 19.04.2016

@ Bossa

Uważam, że jedno nie wyklucza drugiego. Wielu wydawców nie ma nic przeciwko udostępnianiu utworów, które wydali dla DJ-ów. Nigdy nie współpracowałem z czołówką, ale na początku przygody z muzyką Ciebie prawdopodobnie również bardziej interesują te mniejsze. Każdorazowo o to dopytywałem i nikt nie odmówił, chociaż mimo wszystko nie rozysłałem do DJ-ów, ponieważ nie posiadam żadnych znajomości na tym polu.

@ lovetrance01

Po części się zgadzam. Jeżeli nie możesz znaleźć wydawcy zainteresowanego Twoją muzyką, a przy tym kontaktowałeś się z ludźmi, którzy wydają muzykę w stylistyce, w jakiej tworzysz, to z Twoimi utworami może nie wszystko jest ok. Natomiast release w dowolnym labelu również nie gwarantuje, że Twoja muzyka jest na wysokim poziomie. Niestety masa netlabeli wydaje wszystko, co im w ręce wpadnie. Moim zdaniem to istotne, ponieważ słyszałem sporo dobrej, oficjalnie nie wydanej (z różnych powodów) muzyki, a także jeszcze więcej bardzo słabej, ale oficjalnie wydanej.


RE: A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - piral - 19.04.2016

(19.04.2016, 10:50)lovetrance01 napisał(a): Ślij do wytwórni. Label jest wyznacznikiem Twojego poziomu. Jeśli żaden go nie zechcę tzn. że nie jest dość dobry żeby go grać. Trochę brutalna prawda.

Jeśli żaden go nie zechce to nie powód żeby płakać. Na czynnik "label mi nie odpisuje" składa się wiele różnych rzeczy. (sorry za mały offtop)


RE: A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - Lukas1 - 19.04.2016

kogo to obchodzi?

rób kawałki,wysyłaj jak masz co
z czasem wyjdź z tym do ludzi, nie ma sensu zamykać się 4 ścianach. tak uważam.


RE: A co jeśli jestem producentem ale nie Dj? - Flatt - 20.05.2016

Moim zdaniem nie powinieneś z niczym zwlekać tylko ze względu na fakt, że jeszcze "nie jesteś DJ-em". Bo rozumiem, że chciałbyś kiedyś nim być? Jeśli nie, to - tak przynajmniej sądzę - takie trochę skazywanie się na niebyt. Szczególnie jeśli chcesz wiązać z tym szeroko rozumianą przyszłość... Jak wiadomo, co można zarobić to głownie na graniu live... ;) Oczywiście, nie pieniądz jest w tym wszystkim najważniejszy (dobrze mówię?), ale... ;)