MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Martin - Basic synthesis - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Martin - Basic synthesis (/temat-electronica-martin-basic-synthesis)



Martin - Basic synthesis - Martin - 18.04.2016

Wstawiam do oceny kawałek wykorzystujący różne rodzaje syntezy. Jest to dosyć specyficzna muza, więc być może nie każdemu podejdzie. Jednak zapraszam do odsłuchu i oceny.




Brak prefixu, poprawiam

Wystawiono 17:39:22, dnia 18.04.2016, przez Knifeman



RE: Martin - Basic synthesis - aqmoolator - 18.04.2016

Ciężki temat. Ale, choć nie jestem zwolennikiem eksperymentów, to przyznam, że ten mnie zaciekawił. Zdecydowanie dobry dobór barw. Tu się nic nie kłóci ze sobą, a brzmienia świetnie się uzupełniają. Byłby to dobry podkład do gry albo filmu ( niedawno grałem w The Old Blood i tam w jednej lokacji była podobnie niepokojąca nutka )
Całkiem zgrabnie udało Ci się wypełnić te trzy minutki. Bez bólu i znudzenia.
Ale i bez oceny, bo ja nie bardzo umiem taki rzeczy oceniać ;) No dałbym 4+ za klimat i barwy, które bardzo mi przypadły do gustu ( w kategorii eksperyment )


RE: Martin - Basic synthesis - Mestor - 18.04.2016

No cóż... brzmienia świetne i to w zasadzie tyle.
Utwór podzieliłeś na 3 części, gdzie pierwsza i trzecia praktycznie są identyczne. Od początku do okolic 0:55, następnie od od 2 minuty do końca. Przełączałem się między tymi fragmentami (porównywałem) i kompletnie niczym to się nie różniło - w końcu nudziło. Nie wiem... może to dlatego,że ja mam inny styl ( nie odkrywam od razu wszystkich kart) staram się rozbudowywać - pod koniec coś w rodzaju punktu kulminacyjnego, a nie powrót do początku (czasami to się jednak fajnie sprawdza).
Generalnie brakuje mi tutaj urozmaicenia, brzmienia fajnie dobrane i podejrzewam, że na drugim planie, jako tło w filmie lub grze byłby znacznie lepszy odbiór. Na plus przemawia również nietuzinkowy, neurotyczny klimat:)
"Bardzo dobrze... 3+" :)


RE: Martin - Basic synthesis - Zirds - 18.04.2016

Hyperdub? Szkoła Buriala? Brzmienie ładne, mroczne, bardzo dubowe chociaż mało urozmaicone.
Sam utwór brzmi zdecydowanie za cicho. Są elementy, które bywają za głośnie co do całości, ale nawet ta przygłucha stopa nie ma mocy przy tak słabym=cichym miksie, bo sam miks jako dobór dźwięków i ich współpraca jest na wysokim poziomie.

Jak się skończył utwór to włączył się następny z Twojej kolekcji - Slash'n'mix, porównaj sobie dynamikę pomiędzy jednym, a drugim. Ten drugi utwór gra czysto, przejrzyście i odpowiednio głośno w porównaniu do tego, który tutaj zamieściłeś.
Za Hyperdub dałbym 5, ale jednak bardziej nudzi niż przyciąga daję 4. Jeden punkcik odbieram za to, że jest wyjątkowo za cicho. Ocena ostateczna - 3/5 :)


RE: Martin - Basic synthesis - Shabboo Harper - 19.04.2016

Arcyzmyślne; "spirytualne"; psychodeliczne. Synteza o "ekscentrycznym", świetnie "wykręconym" wydźwięku. ^^ Owszem w pewnym momencie jest jednolicie; bez "powietrza"; jakiejś solidnej defiguracji, lecz traktuję Twój projekt eksperymentalnie w kategorii Sound Fun; choć... jest to także kunsztowny fundament do "ciemniejszego", quasi industrialnego tematu. Martin, jeśli lubisz tak nietypowe podejście do muzyki niewykluczone, iż Twoją ciekwaość wzbudzi Spektralizm i twórczość m.in. Tristan'a Murail'a...


RE: Martin - Basic synthesis - Ikarus - 19.04.2016

Lubię takie rzeczy ale trochę mi nie pasują te "komputerowe" dźwięki. Musisz się zdecydować czy zwiedzamy mroczne zakątki jakiejś futurystycznej zniszczonej przez wojne atomową dzielnicy czy salon gier ^^.

Trzym 4


RE: Martin - Basic synthesis - Martin - 20.04.2016

Dziękuje wszystkim za opinie. Było to bardzo cenne bo wyprowadziło mnie z ciepłego kur#&dołka w którym siedziałem od jakiegoś czasu.

Bardzo trafne uwagi Zirds (jest to zbyt cicha i źle zmiksowana surówka prosto z puszki) i Mestor (rzeczywiście trzecia częśc jest nawrotką z pierwszej). Ze wszystkim się całkowicie zgadzam. Jest to odpowiedź na dylemat który miałem ze skompresowaniem tego materiału i podniesieniem RMS lub pozostawieniem pełnej dynamiki.

W ramach odwdzieczenia się wszystykim którzy nie siedzą w klimatach eksperymentalnych, ale jednak odsłuchali numeru wysmaże dzisiaj lub jutro coś bardziej mainstreamowego i wrzuce jako odtrutke ;)

A dla Shaboo za tą barwną recke przygotuje coś ekstra spirytualnie z równie wykręconym dźwiękiem ale z większą dawką "defiguracji" (urzekło mnie to słowo). I jeszcze wyjaśnienie że nie jest to eksperyment w kategorii Sound Fun, tylko droga którą podążam konsekwentnie od jakiegoś czasu..


RE: Martin - Basic synthesis - Ixipe - 20.04.2016

A ja tu żadnego salonu gier nie zobaczyłem. Też lubię takie kawałki. i wg mnie wszystko w nim ładnie jest ze sobą splecione. Co do mixu, to co ja mogę powiedzieć?? Na tyle na ile się znam, no to w dubach właśnie czasem są takie przytłumione te dzwięki, na tym dub polega, czy nie? może też ciut cicho i brakuje przestrzeni jak na moje przygłuchawe uszy :D No i największy minus to długość... przyajmniej minutę za krótki :)


RE: Martin - Basic synthesis - ak47soundsystem - 23.04.2016

Zaczyna się fajnie. Fajne tekstury, puls. Jest klimat. W tej 2-giej części można by było bit zagęścić. Ale potem dziwne zmiany akordu/tonacji w tej części się pojawiają - ja mam wrażenie że trochę przypadkowe i niczemu nie służą - nie prowadzą do niczego, że autor stracił pomysł chciał coś zmienić i zmienił trochę na siłe.
3-cia część to już się rozłazi na wszystkie strony - ma się wrażenie że nie ma po co dalej słuchać, bo już się nic nie wydarzy.
Ale ogólnie, nice try!


RE: Martin - Basic synthesis - Shabboo Harper - 23.04.2016

Cytat:"A dla Shaboo za tą barwną recke przygotuje coś ekstra spirytualnie z równie wykręconym dźwiękiem ale z większą dawką "defiguracji" (urzekło mnie to słowo). "

Ty "urzeczony", ja "zaszczycona"... ^^
Hmmm... brzmi obiecująco; pociągająco. Dziękuję. Martin, cierpliwie oczekuję Twego dzieła.