MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? (/temat-sprzedaz-muzyki-jak-to-u-was-wyglada)

Strony: 1 2


Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Wizzardius - 19.04.2016

Witam Witam Panie i Panowie.

Dzisiaj z pytaniem do was, czy myśleliście kiedyś by sprzedawać muzyke? Z tego co wiem ghości mało nie zarabiają - to może być przecież dobry sposób dla osób którym sie nie chce tyrać u kogoś 8h dziennie tylko wolą 12h u siebie w domu, nie? :D

Co więcej, sprzedaż jakiś zagrywek, loopów, sampli na np:
http://audiojungle.net/
http://www.premiumbeat.com/

Naszła mnie dzisiaj taka rozkmina, jak po raz enty zrobiłem sobie jakiegoś loopa, z którego i tak nigdy nie skorzystam jak np:
https://instaud.io/nhz

Co o tym sądzicie? Jak to u was wygląda? Sprzedaliście coś kiedyś?

Nie mówie tutaj o bitach pod rapsy, bo to chyba troche inna sprawa ;d


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Deonite - 19.04.2016

Nigdy nie sprzedałem żadnego kawałka, nie jestem gołstem i wątpie, czy będe.

A tak prywatnie sprzedałem kiedyś bit za piątaka jakiemuś "wschodzacemu" raperowi xD


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Loco - 19.04.2016

Moja muzyka jest zbyt ambitna aby ją sprzedawać. Jako że szanuję moich słuchaczy udostępniam ją w większości przypadków za darmo <hehe>

Tak szczerze to raczej ogólnie krucho jest ze sprzedażą, ponoć nawet "śwatowej rangi" producenci nie mają kroci na tym. Większość osób i tak pobierze za darmo. Wyjątkami są osoby którym naprawdę wpadło się w oko i są skore sypnąć szeklami. Raczej trudno się z tego utrzymać. Przynajmniej porównując do mojego poziomu produkcji. Poświęcając ponad 100h, ba, nawet więcej na utwór wątpię aby zarobić z niego przynajmniej kilka złotych.
Inaczej za to wygląda sprawa przy tworzeniu muzyki na zamówienie. Przykładowo do budżetowych filmów lub gier indie. Tutaj już można coś dorobić, ale też nie będą to krocie. Mając dobrą dystrybucję można próbować dorobić na tworzeniu sampli.


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - In-Tegral - 19.04.2016

Loco mylisz się oj mylisz... :D


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Oszir - 19.04.2016

Ja już zarobiłem na czteropaka z biedry hahah - dzięki youtube.

A tak serio z tym zarabianiem to nie taka prosta sprawa, świat się zmienia a wraz z nią dystrybucja. Jedno tylko się nie zmienia że artysta zarabia najwięcej po śmierci :)

Jak coś kiedyś zarobie to wam opisze jakim cudem mi się to udało :)


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - qnebra - 19.04.2016

Nawet nie zaczęło wyglądać ;(


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - D-evolve - 19.04.2016

zanim ktokolwiek zechce sprzedawać swoją muzyke niech znajdzie rynek zbytu, niech znajdzie potencjalnych kupców, fakt faktem można zarabiać w ten sposób co wymieniłeś typu: sprzedaż sampli, loopów itp. ale wątpie żebyś zarabiał na tym na tyle że zrezygnowałbyś z normalnej pracy po 8h


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Knifeman - 19.04.2016

Zawsze można wrzucić własną twórczość na Bandcamp z opcją "Name your price". Zdarza się, że to co my traktujemy jako przeciętne ktoś uzna jako naprawdę dobry utwór i mimo że nie musi, to rzuci groszem. Jestem tego przykładem :E kilka osób też potwierdzi moje słowa. Nic nie stoi na przeszkodzie aby (prawie) samemu wrzucić swoje tracki na serwisy streamingowe i sklepy jeśli i tak czujesz ze nie wydasz tego. Grunt to dać się znaleźć. Oczywiście mowię o groszowych kwotach, choć Bandcamp wypłaca bez progu minimalnego, a i więcej osób zapozna się z naszą twórczością.


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Maciek - 20.04.2016

Na jakiś specjalnie wysoki zarobek bym się nie nastawiał - jak wpadnie parę złotych/dolarów/funtów na nowy plugin to już jest w porządku. Najważniejsza jest promocja - im więcej serwisów zaatakujesz tym lepiej, ja osobiście miałem kilka ofert z Soundclouda ale nie dogadaliśmy się w sprawie ceny więc stwierdziłem, że nie ma co się wygłupiać za śmieszne pieniądze. Na facebooku są również grupy, gdzie można nawiązać współpracę - póki co jedyne jak dotąd pieniądze zarobiłem dogrywając skrecze i zlecenia zawsze jakieś są.... Będzie na nowe pluginy ;)


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - lovetrance01 - 20.04.2016

Czytałem, że sensowne pieniądze producenci zarabiają dopiero na występach. Także producent powinien być jednocześnie DJem.


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Deonite - 24.04.2016

Albo nawet nie musi być producentem, by puszczać muzykę i zarabiać gorsz...


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - A. Adam - 23.06.2016

TO ja trochę odświeżę i zadam pytanie : )

Czy jeżeli chce się sprzedawać swoją muzykę, w moim przypadku bity do rapsów, to czy to jest głównie czarny rynek czy gdzieś trzeba coś opłacić żeby można było legalnie handlować muzyką? Ja wiem, że pewnie większość osób i tak nie robi tego legalnie ale pytam bo warto wiedzieć jeśli chce się sprzedawać. :P

W ogóle to chyba muzyka najpierw powinna wyjść z jakiegoś studio/wytwórni chyba? A to nie jest takie hop siup jak się chce wszystko samemu i to w domowym, nieznanym nikomu studio "pierdziawka records" xD

btw. znacie jakieś strony gdzie można wystawiać swoją muzykę z opcją kup/buy ? :)

A no i nie chce zarabiać z tego na życie, ale zamienić samą satysfakcję na monety, chociaż po to by stać mnie było na nowy sprzęt po jakimś czasie. :)


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - qnebra - 23.06.2016

Cytat:btw. znacie jakieś strony gdzie można wystawiać swoją muzykę z opcją kup/buy ? Smile

Bandcamp na przykład.


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Zirds - 23.06.2016

(23.06.2016, 12:35)qnebra napisał(a):
Cytat:btw. znacie jakieś strony gdzie można wystawiać swoją muzykę z opcją kup/buy ? Smile

Bandcamp na przykład.

Tunecore, ale to są grosiszuszunie..


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Knifeman - 23.06.2016

Z bitami do hh jednak bandcamp nie pasujebo tu chodzi o jjednorazową sprzedaż jednego podkładu.


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - boryskuczkowski - 23.06.2016

jednorazowa sprzedaż to może jamendo, z koleji dystrybucja typu itunes, amazon to routenote, jak ktos chce proszę przez referencjał wchodźcie, może Wam się uda :)

https://routenote.com/referral/2f73c17c

Powodzenia


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - CaffeineMC - 25.06.2016

(19.04.2016, 23:04)Knifeman napisał(a): Zawsze można wrzucić własną twórczość na Bandcamp z opcją "Name your price". Zdarza się, że to co my traktujemy jako przeciętne ktoś uzna jako naprawdę dobry utwór i mimo że nie musi, to rzuci groszem. Jestem tego przykładem :E kilka osób też potwierdzi moje słowa...

potwierdzam :D przez 3 lata uzbierałem na Bandcampie całe 80 dolarów z dobrowolnych wpłat ;]


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Adsky - 7.07.2016

Jeśli tworzę muzykę to nikomu nie mam zamiaru jej sprzedawać, jeśli będę na tyle dobry i będę miał szczęście to uda mi się zarabiać na utworach nie sprzedając ich nikomu, jeśli źle myślę proszę o przedstawienie swojego argumentu.


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - Adam Sybil - 7.07.2016

Z tym zarabianiem na utworach to nie przesadzajcie panowie, bo nikt tego nie kupuje :P

Inna sprawa, że wytwórnie często się zabezpieczają odpowiednio, więc oni nie stracą, a Wy nie zyskacie :D


RE: Sprzedaż muzyki - jak to u was wygląda? - qnebra - 7.07.2016

(7.07.2016, 2:56)Adsky napisał(a): Jeśli tworzę muzykę to nikomu nie mam zamiaru jej sprzedawać, jeśli będę na tyle dobry i będę miał szczęście to uda mi się zarabiać na utworach nie sprzedając ich nikomu, jeśli źle myślę proszę o przedstawienie swojego argumentu.

Szczerze mówiąc, powodzenia w takim zarabianiu. Przy czym mam pewne pytanie co do tego, jak masz zamiar zarabiać na utworach nie sprzedając ich nikomu?