MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Senheiser HD600/650 czy warto? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Senheiser HD600/650 czy warto? (/temat-senheiser-hd600-650-czy-warto)



Senheiser HD600/650 czy warto? - FELIX G - 20.04.2016

Zastanawiam sie nad kupnem tych sluchawek, ale sa one o wiele drozsze od Beyerdynamicow (z owych wybralbym chyba 880 ze wzgledu na neutralnosc albo 990 ze wzgledu na dopasowanie do muzyki elektronicznej) tylko, ze wiele osob polecilo mi HD600 albo 650 (nie wiem czy one sie roznia, ale 600 sa tansze o 100zl) i teraz nie wiem czy rzeczywiscie warto placic az 1300zl, gdy np Beyerdynamic 990 kosztuja 800zl a widzialem je w wielu studiach.

Monitorow jakby co niestety nie mam i musze odlozyc ten zakup, bo moje sluchawki Urbanears (czy jakos tak) kupione 5 lat temu w jakims skate shopie, na ktorych obecnie pracuje kompletnie sie rozwalily i mam dosyc ciaglego klejenia ich/owijania tasma wiec kupno sluchawek jest w tym momencie wazniejsze.

Oprocz tego chcialbym jeszcze kupic jakis interface ze wzmacniaczem w srodku, moze Focusrite Scarlett 2i2, wiec raczej mi nie starczy na niego jesli kupie senheisery, wiec pytanie czy az tak bardzo warto?


RE: Senheiser HD600/650 czy warto? - Revnotes - 20.04.2016

Senków nie miałem na uszach, więc chyba nie ma sensu, żebym Ci przytaczał zasłyszane wypowiedzi, bo mogą nie mieć pokrycia w rzeczywistości. Natomiast posiadałem Beyery 770 i 880, natomiast 990 jedynie testowałem. Zdecydowanie najwięcej frajdy ze słuchania dostarczają 770, ale jeżeli już miksować na słuchawkach, to 880 są moim zdecydowanym faworytem. Ostatni model (990) miały zbyt dużo góry, dlatego odrzuciem, oczywiście to kwestia subiektywna.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w sklepie i odsłuch testowy. Poza tym do słuchawek też trzeba się będzie przyzwyczaić, w zależności od tego, na czym wcześniej słuchałeś. Ja przejścia z zmknietych na półotwarte nie zaliczam do najlepszego okresu w produkcji, ale z perspektywy czasu uważam, że na tym skorzystałem.


RE: Senheiser HD600/650 czy warto? - FELIX G - 20.04.2016

(20.04.2016, 13:47)Revnotes napisał(a): Senków nie miałem na uszach, więc chyba nie ma sensu, żebym Ci przytaczał zasłyszane wypowiedzi, bo mogą nie mieć pokrycia w rzeczywistości. Natomiast posiadałem Beyery 770 i 880, natomiast 990 jedynie testowałem. Zdecydowanie najwięcej frajdy ze słuchania dostarczają 770, ale jeżeli już miksować na słuchawkach, to 880 są moim zdecydowanym faworytem. Ostatni model (990) miały zbyt dużo góry, dlatego odrzuciem, oczywiście to kwestia subiektywna.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w sklepie i odsłuch testowy. Poza tym do słuchawek też trzeba się będzie przyzwyczaić, w zależności od tego, na czym wcześniej słuchałeś. Ja przejścia z zmknietych na półotwarte nie zaliczam do najlepszego okresu w produkcji, ale z perspektywy czasu uważam, że na tym skorzystałem.

A jak myslisz, ten interface co podalem pociagnie 250 ohmowe 880-tki? Slyszalem, ze interface'y z serii Scarlett sa halasliwe (noisy) i nie wiem o co tu chodzi.


RE: Senheiser HD600/650 czy warto? - Revnotes - 20.04.2016

Posiadam również Focusrite, z tym że Saffiere Pro 14, pewnie większość bebechów jest tej samej jakości. Niestety nie porównywałem w praktyce, jakie to ma przełożenie na "rozpędzenie" słuchawek. Z drugiej strony nie znam nikogo kto by narzekał na sprzęt od Focusrite.


RE: Senheiser HD600/650 czy warto? - Lukas1 - 21.04.2016

idź do sklepu,porównaj,pogadaj
nie ma sensu wypisywanie co fajne,co chujowe,podpasują to bierz


RE: Senheiser HD600/650 czy warto? - Maciek - 26.04.2016

Jeśli znasz angielski to tutaj panowie z SoundOnSound wyrażają swoje opinie na temat kilku modeli
https://www.soundonsound.com/sos/jan10/articles/studioheadphones.htm