MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) (/temat-progressive-nyd-palms-coconuts-chill-house-progressive)



NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - Quantum Spark - 21.04.2016

NYD - Palms Coconuts ( Chill House Progressive )

Zrobione wyłącznie na słuchawkach więc tylko Bóg wie jak to naprawdę gra ;)
Może jeszcze mix poprawię za jakiś czasem.




RE: NYD - Palms Coconuts ( Chill House Progressive ) - Fly - 21.04.2016

Moim zdaniem trochę za głośno haty i clapy.

Poza tym utworowi brakuje czegoś co by bardziej przykuło uwagę słuchacza. Może lepszej melodii ? Akordów ? xD Dla mnie całość jest zbyt minimalistycza i w ogóle nie czuję klimatu palm i kokosów... :(
Dam 3/5 ;)


RE: NYD - Palms Coconuts ( Chill House Progressive ) - 2to2 - 21.04.2016

Dzwięki są wporządku tylko brakuje jakiegoś przewodniego tematu.
Można odnieśc wrażenie, że to się nie trzyma razem.
I trochę za dużo na początku w zakresie pomiedzy 2-4,5kHz w tych hatach pzdr.


RE: NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - patorecydywa - 21.04.2016

zajebiście wysterowany bas. Staroszkolny, winylowy groove. Nie do końca później wiem w jaki klimat uderzasz..
Bas i stopa brzmią deep / funky / minimal... a później, przez mnogość plumkaczy, ćwierkaczy i odkurzaczy robi się euro dance w moim odczuciu. Taka trochę dwoistość.

chyba masz niecierpliwość w sobie, co?


RE: NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - Rafff - 22.04.2016

Ogolnie fajny deep house tylko chyba pora zmienic sluchawki :) Haty is clapy faktycznie brzmia za ostro. Albo zly EQ albo przesterowany kompresor. Ale ogolnie, niezle!


RE: NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - Alex fat - 22.04.2016

Swietny relaks , swietne , jest klimat :) , dal bym piataka dla cwaniaka , alee.... ten mix ehhh :) . pz


RE: NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - Pedri - 22.04.2016

Choć mix mógłby być lepszy, bass jest na pewno jego mocną stroną. Brakuje jakiegoś elementu dopełniającego. Na pewno widać w tym potencjał dla kolejnych produkcji, powodzenia!

P.S palma kokosowa po angielsku ma te 2 słowa zamienione, czyli coconut palm


RE: NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - Quantum Spark - 23.04.2016

Wielkie dzięki za wszystkie opinie.
Wrzucam zmieniony mix, nie wiem czy poszło to w dobrym kierunku bo to ciągle te same słuchawki ;)
W każdym bądź razie nie jestem do końca zadowolony z głośności, jest trochę za cicho i elementy są dalej niż bym tego chciał w stosunku do traków z Beatporta których słuchałem żeby mieć punkt odniesienia.
To po prostu pewien kompromis.
Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi napisał czy mix gorszy czy lepszy w tej wersji.
Zamieściłbym tą poprawioną wersje u góry ale skończył się czas edycji.



@Pedtri: Chodziło mi o Palmy i Kokosy ale nie chciałem dawać i albo przecinka ;)

Co do aranżu jest trochę chaotyczny.
Co do przewodniego motywu to jest nim ten prosty padoled ;)
Miał być klimat bez żadnych rozbudowanych melodii.
I faktycznie to pewnie nie Progressive ale bardziej deep :).


RE: NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - GY4 - 23.04.2016

Wydaje mi sie ze ten pierwszy mix byl lepszy.Utwor spoko.Podoba mi sie groove.Aranzacja tylko tak do konca mi nie siada.


RE: NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - KOT - 24.04.2016

aranżacyjnie jest maga dziwnie, wgl jak by to był secik a nie jeden track. W drugiej wersji jest lepszy bass. Jak wchodzą te wszystkie plumkacze to jest niezła kupa, nie wiadomo o co chodzi. Przekombinowane ostro. Fajnie że wyciszyłeś te hatsy ale teraz się za bardzo zlewają ze wszystkim. 1.56 ten break to jedyna chyba fajna rzecz w tym kawałku bo tam te plumkacze pasują. No i tak jak koledzy wyżej brakuje motywu jakiegoś. Clapa zgłośnij. Bass owszem daje rade ale niestety jego monotoniczna melodia nie nadaje się na motyw przewodni. pzdr


RE: NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - Wizzardius - 26.04.2016

Zajebista stopa, podoba mi się. Bass przezajebisty.
Ale tak to nie moje klimaty a i średnio mi podchodzi. Pozostawiam bez oceny ;d


RE: NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - Shabboo Harper - 27.04.2016

Hey Quantum Spark. Konfrontując wersje ze sobą zbyt istotnej różnicy "nie dostrzegam". #2 w swym brzmieniu jest bardziej "stłumiony", matowy; bliższy Deep House'owi. Generalnie jest monotematycznie; z "przystojnym" Basslinem, który po trosze pokrywa resztę dźwięków; stwarza to wrażenie, iż brakuje "góry" a tak w istocie nie jest. Nader zgrabny Kick i (ciut rozmyte) fx'y to kolejne faktory in plus lecz... to wszystko. ^^ Temat potrzebuje "iskry". Absolutnie... Aranż jest arcyskromny; Outro, przy tak tętniącym Beacie, brzmi ubogo. Jakiś kiks? W tle słyszalne są a'la mini "trzaski vinylowe" (cykliczne); np. w odcinku 1:00-1:15. Czy to celowe? <hmm>
Wolę wersję pierwszą; jest "jaśniejsza".
PS. Również Cię lubię... Not (my) Daisy. ;)


RE: NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - Shutara - 27.04.2016

Nie mogę wyjść z wrażenia, że stopa wraz z bassline'em nie kleją się do reszty. Albo inaczej - reszta nie klei się do stopy i basu. Partia perkusji (wyłączając fajny kick) jakością nie powala w obu wersjach; za dużo niepotrzebnego szumu, a clap zupełnie mi nie podchodzi; jakby dobrany przypadkowo. Ode mnie tym razem trzy - pokusiłbym się o cztery, ale ten motyw jest imo za długi, jak na 5 minut (przez co też mi się nieco dłużyło w odsłuchu)
Tak więc zasłużone trzy w moim odczuciu ;)


RE: NYD - Palms Coconuts (Chill House Progressive) - AirTight - 29.04.2016

raczej reszta nie klei sie do stopy i basu które moim zdaniem są świetne... te ballowe pluki moim zdaniem nie pasują do klimatu tej podstawy i po prostu sie to gryzie.. natomiast pomysł jest spoko brakuje odrobiny wyczucia ode mnie 4