MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wybór słuchawek do 400 zł. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Wybór słuchawek do 400 zł. (/temat-wybor-sluchawek-do-400-zl)



Wybór słuchawek do 400 zł. - Pakrell - 23.04.2016

Cześć.
Wiem, że tematów a bardziej sporów na tym forum o to jakie słuchawki wybrać było wiele,ale nie do końca uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie, więc postanowiłem utworzyć post.xD Bardzo było by miło, gdybyście po prostu wymienili kilka waszym zdaniem godnych polecenia słuchawek . Mam też świadomość, że 400 złotych to nie jest dużo jak na słuchawki, ale monitory w moim przypadku nie będą dobrym rozwiązaniem. <niewiem>



RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - Zirds - 23.04.2016

Chyba temat był już baardzo wyczerpany...

Poszperaj tutaj http://musicproducers.pl/temat-sprzet-temat-zbiorczy-zanim-zalozysz-temat-zajrzyj-tu


<zirds>

(23.04.2016, 20:43)Pakrell napisał(a): Cześć.
Wiem, że tematów a bardziej sporów na tym forum o to jakie słuchawki wybrać było wiele,ale nie do końca uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie, więc postanowiłem utworzyć post.xD

Apeluję o czytanie ze zrozumieniem

Wystawiono 11:12:29, dnia 24.04.2016, przez Knifeman



RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - Recoil83 - 23.04.2016

Witam, co powiesz na LD Systems HP 800 Pro, słychać wszystkie detale, których nie usłyszysz na głośnikach, dół trzeba sobie trochę podkręcić, ja mam podpięte do wzmacniacza więc to nie problem, plus to welurowe pady które można zmienić na skórzane, bo są w zestawie. Bardzo solidnie wykonane, można w nich siedzieć długie godziny i słuch się nie męczy, kabel 4m spiralny, bo posiadam i chwalę sobie. Pozdrawiam


RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - Zirds - 23.04.2016

(23.04.2016, 21:54)Recoil83 napisał(a): Witam, co powiesz na LD Systems HP 800 Pro, słychać wszystkie detale, których nie usłyszysz na głośnikach, dół trzeba sobie trochę podkręcić, ja mam podpięte do wzmacniacza więc to nie problem, plus to welurowe pady które można zmienić na skórzane, bo są w zestawie. Bardzo solidnie wykonane, kabel 4m spiralny, bo posiadam i chwalę sobie. Pozdrawiam

Szczerze to nie słyszałem nigdy o tej firmie ;) i dla upewnienia się co to jest to już wiem :) Przecież to Takstar konkurencyjna firma dla chyba bardziej znanych Superluxów.

Superlux HD681, konkurencyjnie ;) Można polecić.


RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - Recoil83 - 23.04.2016

Nie Zirds LD Systems należy do Adam Hall Group, wykonanie jest naprawdę na wysokim poziomie dominuje żelazo.


RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - KBK - 23.04.2016

Doloz 60 zl i kup akg k240 mk2. I robienie miksu stanie sie przyjemnoscia


RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - Knifeman - 23.04.2016

KRK KNS 6400, Akg K240... jest tego trochę. Najlepiej samemu potestować i wybrać odpowiedni odsłuch.

Z czego się przesiadasz? Jaki dźwięk by Cię interesował?


RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - Pakrell - 24.04.2016

Z tego faktu, że są to moje początki początków knife zdam się na twoje doświadczenie, gdyż sam nie jestem w stanie określić jaki dźwięk by mnie interesował.Przesiadam się ze słuchawek? za 40 zł do skype z mikrofonem XD. Napewno słuchawki, które wytrzymają mi dość długo bo tylko one będą moim narzędziem pracy przez pewien dłuższy czas.Czyste brzmienie, wyrównane pasma hmm... najlepiej jak by nadawały się do wszystkiego czyli odsłuchu miks itp. :D


RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - Knifeman - 24.04.2016

Doświadczenie, jakbym jakieś miał XD

W przypadku, gdy przesiadasz się ze sprzętu tej klasy, to w zasadzie wszystko będzie brzmiało lepiej. Do pełni szczęścia przydałoby się założyć kilka modeli na głowę lub posiłkować się opiniami osób.

No i podczas kupowanie czegoś przez internet jeśli bada się temat kilka dni, to zwykle coraz bardziej nie wiemy co kupić. Bierz cokolwiek bo już powinieneś pewnie w nowych słuchawkach szlifować mix :E A tak serio to nie zastanawiaj się zbyt długo.


RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - DaveMilla - 24.04.2016

AKG 240 na alledrogo ceny od 379-399 zł.W tej cenie nie znajdziesz chyba nic lepszego.A poniżej filmik pokazujący że da się miksować na słuchawkach.




RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - Pakrell - 24.04.2016

No właśnie mam dylemat nad AKG 240 i KRK KNS 6400 <niewiem>
A i czy moja karta dźwiękowa w ogóle ogarnie takie brzmienia ??

[Obrazek: YmuC0vq.jpg]


przeklejam obraz na inny hosting

Wystawiono 14:44:58, dnia 24.04.2016, przez Knifeman



RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - Recoil83 - 24.04.2016

Masz zwykłą zintegrowaną kartę dźwiękową, i drugi kodek dźwiękowy z karty graficznej, cudów się po tym nie spodziewaj, musiał byś zainwestować porządny interfejs audio, wtedy bym na twoim miejscu kupował słuchawki.


RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - KBK - 24.04.2016

Ja zaczynałem swoją produkcję na jakichś Panasonicach za 100 zł. Miks wychodził mi tragiczny - zresztą po moich pierwszych trackach widać, jaka była masakra... oczywiście było to też spowodowane moimi na tamten czas mniejszymi umiejętnościami...
Aż wkońcu kupiłem AKG K240 ale MKII - bo to różnica - pierwsza generacja gra nieco gorzej miałem okazję słuchać i róznica jest zauważalna.
Obecnie robię miks na tych właśnie słuchawkach K240 2 generacji (płaciłem niecałe 500 zł) i jestem mega zadowolony. Można wyłapać każdy instrument, uszy nie bolą i nie wyobrażam sobie założyć innych. Miałem inwestować w monitory, ale póki co nie ma chyba sensu...


RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - Pakrell - 24.04.2016

Powiedzmy, że zdecydowałem się na kupno AKG K240 MKII. Wszystko fajnie mam słuchawki ... ale czy mój sprzęt nie będzie ich wyzbywał ze swojego potencjału ? Czy zakup interfejsu jest konieczny, a jeśli tak to jakie różnice w dźwięku będą gdybym go nie kupował ? Czy jest ktoś mi to w stanie wyklarować ? <omg>


RE: Wybór słuchawek do 400 zł. - KBK - 24.04.2016

K240 u mnie na iPodzie i telefonie grają całkiem nieźle. Ich impedancja przy stamdardowej karcie dźwiękowej jest wystarczająca. Oczywiście Na przedwzmacniaczu interfejsu będzie na pewno lepiej.