MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Calvin Harris ft. Ellie Goulding - Outside (Pedri Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Calvin Harris ft. Ellie Goulding - Outside (Pedri Remix) (/temat-progressive-calvin-harris-ft-ellie-goulding-outside-pedri-remix)



Calvin Harris ft. Ellie Goulding - Outside (Pedri Remix) - Pedri - 23.04.2016

Zapraszam do odsłuchania utworu i opinii co o tym sądzicie, szczególnie pod względem mixu. Dzięki





RE: Calvin Harris ft. Ellie Goulding - Outside (remix) - Zirds - 23.04.2016

Pianino swoje, wokal swoje... Melodia leadowa swoje.. Niestety utwór to jeden potężny fałsz. Technicznie nie jest źle, są oczywiście jakieś niedociągnięcia, jakieś wstawki za głośno... Ale te fałsze wokalów, czy melodii czy pianina. Nie wiadomo co gra główną melodię.

1/5


RE: Calvin Harris ft. Ellie Goulding - Outside (remix) - Pedri - 24.04.2016

Początkowo ułożyłem całą melodię, akordy itp. ale wszystko jakoś brzmiało zbyt prosto i jednolicie, potem zacząłem wklejać elementy z oryginału, melodia wokal, tak że z moich początkowych elementów nie zostało prawie nic no i tak zmieniałem w jedną i drugą stronę ze skrajności w skrajność, ucho się przyzwyczaiło i przestałem zwracać uwagę czy jedno do drugiego pasuje, bo osobno oba słyszałem 1000 razy, no i bardziej się zacząłem skupiać na technicznych szczegółach jak np. czy clap dobrze pasuje itp., zapominając o poprawnej kompozycji i o tym że mój początkowy klucz różni się od oryginału


RE: Calvin Harris ft. Ellie Goulding - Outside (remix) - Brisk Bullet - 24.04.2016

Nie przejmuj sie. Kazdy z nas zmagal sie z falszami, no chyba ze korzystal z lekcji muzyki. Niestety wiekszosc z nas musi sie uczyc na ucho, ktore bardzo latwo sie przyzwyczaja i oszukuje. Kiedys wejdzie ci to w krew i nawet bez znajomosci tonacji, nut bedziesz czul co pasuje a co nie.

Dlatego dzisiaj wrzucilem bardzo pomocne narzedzie, ktore pozwala na ogarniecie systemu.
Dostalem ostrzezenie, takze jak cos to pisz na privie...<omg>


RE: Calvin Harris ft. Ellie Goulding - Outside (remix) - Zirds - 24.04.2016

Nie słuchaj po 1000 razy tego samego w kółko bo się mózg uczy, że powinno to tak brzmieć i akceptuje taką formę za naturalną. Lepiej słuchać 3 razy dziennie z parogodzinnymi odstępami, wsłuchując się w brzmienie i aranż. Wtedy ćwiczysz słuch.
Nie twórz utworów w 1 dzień tylko w jeden miesiąc, słuchaj go codziennie, poprawiaj codziennie, aż uzyskasz końcowy efekt - taki, który Ciebie naprawdę zadowoli. Nikt Cię nie goni z tworzeniem muzyki, nie masz kontraktów z nikim podpisanych żebyś musiał się wyrobić na konkretny moment. Ucz się, twórz hobbystycznie, trenuj ucho.


RE: Calvin Harris ft. Ellie Goulding - Outside (Pedri Remix) - Shabboo Harper - 22.05.2016

Niestety disharmonia (o której pisze Zirds) to poważny defekt tego Remix'u; szczególnie w początkowej części tematu (od 0:37). Dodatkowo brak porządnej separacji przeistoczył Twój projekt w niezmiernie kakofoniczny. "Spontaniczny rozrzut" instrumentów w miksie również nie jest właściwy...
Cytat:"... i tak zmieniałem w jedną i drugą stronę ze skrajności w skrajność (...) i przestałem zwracać uwagę czy jedno do drugiego pasuje (...)."

Takowe "zlekceważenie" tej kwestii niczemu nie służy. Stworzyłeś trochę "zmizerniały" utwór, który nie przynosi Tobie poczucia dumy; odbiorcy zaś przyjemności odsłuchu owego. Ośmielę się stwierdzić, iż popełniłeś także błąd...

Cytat:"... zapominając o poprawnej kompozycji i o tym że mój początkowy klucz różni się od oryginału."

W efekcie Twój Remix jest ogromnie zbliżony do pierwotnej wersji. Żałuję; cenię bowiem te "przeróbki", które oryginał przenoszą w odmienny "format"; nadając dziełu niejednokrotnie atrakcyjnego charakteru... Trudno; nie myślmy już o tym. ^^

Pedri, zdecydowanie wolę "Summer Breeze". ;)