MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE KBK - Show Me The Light - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE KBK - Show Me The Light (/temat-trance-kbk-show-me-the-light)



KBK - Show Me The Light - KBK - 24.04.2016

... no to hejtujcie ;)




RE: KBK - Show Me The Light - Zirds - 24.04.2016

Ta sekwencja co gra od początku przypomina mi New Order - Confusion (Pump Panel Reconstruction Mix)



Bardzo ładnie, czysto to gra, potem jak wchodzą te powerSAWowe leady, to trochę za dużo mają góry, za jasno grają.
Ogólnie fajnie to wszystko brzmi. Wielki plus bo jak Cię znam jest to zrobione wszystko w Rolandzie.
Kawałek bardzo ładny i bardzo ładny miks - porównując do poprzednich Twoich kompozycji to słychać, że idziesz w górę i pracujesz nad swoim brzmieniem.

5/5


RE: KBK - Show Me The Light - John Horizon - 24.04.2016

5/5

Wszystko gra pięknie ładnie. Od 0:55 ten dźwiek jak wszedł do się wystraszyłem ;x no i coś mi przypomina to ułożenie ale nie wiem co.. :D


RE: KBK - Show Me The Light - KBK - 24.04.2016

(24.04.2016, 15:50)Zirds napisał(a): Ta sekwencja co gra od początku przypomina mi New Order - Confusion (Pump Panel Reconstruction Mix)



Bardzo ładnie, czysto to gra, potem jak wchodzą te powerSAWowe leady, to trochę za dużo mają góry, za jasno grają.
Ogólnie fajnie to wszystko brzmi. Wielki plus bo jak Cię znam jest to zrobione wszystko w Rolandzie.
Kawałek bardzo ładny i bardzo ładny miks - porównując do poprzednich Twoich kompozycji to słychać, że idziesz w górę i pracujesz nad swoim brzmieniem.

5/5

Dzieki Zirds - jak zawsze wszystko na Rolandzie :D
Dzieki za uwagę odnośnie Saw-ów - już poprawiłem bo faktycznie piszczały - już za dużo czasu spędziłem słuchając tego w kółko...
Miks starałem się poprawić najlepiej jak się dało.

(24.04.2016, 15:57)Luke Judge napisał(a): 5/5

Wszystko gra pięknie ładnie. Od 0:55 ten dźwiek jak wszedł do się wystraszyłem ;x no i coś mi przypomina to ułożenie ale nie wiem co.. :D

Dzięki, wywaliłem już ten "błąd ludzki" w 0:55 ;)


RE: KBK - Show Me The Light - Recoil83 - 24.04.2016

Witam, znowu niezły track, jak większość twoich, naprawdę jestem pod wrażeniem tego Rolanda, no i oczywiście tego kto za nim siedzi.


RE: KBK - Show Me The Light - Foortic - 24.04.2016

No to hejt xD
Od czego by tu zacząć...
Kwas wyszedł Ci fajny, podoba mi się że ciągle w tle gdzieś on jest... Fajnego "rytmu" i urozmaicenia dodaje, grając sobie na tej prawej stronie nie przeszkadzając innym instrumentom. ;)
Wszystkie elementy perkusji są ładnie słyszalne. Podoba mi się jak np w okolicach trzeciej minuty połączyłeś clap ze snarem, dawało to oznakę że coś się dzieje i będzie się dziać więcej...
Ta sawowa barwa leadu trochę mi się nie podoba. Nie jestem zwolennikiem takich leadów, poprostu niezbyt mi podchodzą. Mam wrażenie że tam szczytowe częstotliwości (nie będę mówił że np 12000Hz bo nie umiem jeszcze tak dobrze określać częstotliwości a nie chce gadać głupot, za dużo głupot xD ) odpowiedzialne za to "syczenie" są nieźle ciachnięte i mocno podbite te trochę niższe od tych "syczących" Zmieniłbym to na zwykłego sawa albo chociaż połączył te dwie barwy aby uzyskać troszkę krystaliczniejsze, "szersze" brzmienie. :)
Pady są fajne... Podobają mi się takie delikatne "unoszące się w powietrzu" pady które dają chwilę oddechu słuchaczom.

No cóż więcej konkretów nie będę wypisywać bo tylko jedna rzecz mi się nie spodobała (napisałem jaka) a reszta bardzo ładnie. ;)
Miks jest naprawdę dobry. Widać że się starasz i że ćwiczysz i bierzesz do siebie porady innych. Za to wielki plus.
Naprawdę dobra produkcja ;) 5/5


RE: KBK - Show Me The Light - Abigail Noises - 25.04.2016

Ciekawy kawałek w starym stylu. Mnie się podobają pady w tle – dobrze dograne i ładnie się kleją. Trochę szkoda, że ten psy synth, który wchodzi w 0.43 jest potraktowany trochę po macoszemu – niby jest ale nie za bardzo wyeksponowany i gdzieś tam w tle. Nie podoba mi się także moment, w którym clap 4.39 zaczyna latać po kanałach i się rozmywa – za dużo syczenia... Reszta bardzo dobra – gratuluję. 4/5


RE: KBK - Show Me The Light - tks21 - 25.04.2016

Robiłeś to na swoim Rolandzie? Kurde... fajny kawałek i masz talent kolego :)
Co do produkcji: Wydaje mi się, że wszystko jest na swoim miejscu i te dźwięki są po prostu zajebiste !! :) Powiem w dwóch/trzech słowach może trochę głupich: Gwałce replay :) Pozdro 5/5


RE: KBK - Show Me The Light - In-Tegral - 25.04.2016

o Ty skurczybyku :E, od razu słychać progres w mixie, dużo lepsza separacja dźwięków (powoli jarzysz, o co chodzi z EQ). Słuchałem tego tracka na bardzo dużym volume na słuchawkach i tak sobie słucham fajnie pięknie i nagle wszedł lead, który zaczął atakować moje uszy w niektórych momentach :( A chciałem dać 5, bo to na pewno Twoja najlepsza produkcja, pod względem technicznym jak i aranżacyjnym. Końcówki melodii wymiatają kiedy podnosisz dźwięki do góry :D. 4/5 za lead... ale czuję, że piąteczka zbliża się wielkimi krokami xD.


RE: KBK - Show Me The Light - LoveEDM - 25.04.2016

Podoba mi sie styl , fragment zaczynajacy sie od 1:52 wymiata jak dla mnie , podoba mi sie bardzo. 4/5 :)


RE: KBK - Show Me The Light - Adamzzz - 25.04.2016

Jou KBK! Ktoś Ci ukradł melo xD
http://www.youtube.com/watch?v=lLqUdQipmJk&t=1m40s
Spoko. I tak podoba mi się w Twojej interpretacji xd

Bardzo przyjemny trance. Właściwie to nie mam się do czego przyczepić, ale wiadomo. Trance jak to trance bywa trochę zanadto schematyczny..
Tak czy inaczej ode mnie 4/5. Gratulacje i powodzenia w następnych produkcjach ;)


RE: KBK - Show Me The Light - OProject - 26.04.2016

Tak zacznijmy od kwasa:
Brzmi lepiej niż poprzednio, jednak dało by się go lepiej efektowac-eqalizowac ;)
Przejście z kwasu do pada mógłbyś zrobić na większym lp filtrze, albo je wydłużyć

Pady brzmią dobrze, natomiast wchodzący lead dla mnie brzmi bardzo słabo, zbyt metalicznie :(
Może gdybyś dał zamiast tego taki oldskoolowy synth oh-ah (np. w Dj Panda - Its a Dream)
Melodia podobna do twojego ostatniego kawałka czyli dosyć dobra choć "oklepana" xd xd
Bass jest dobry ale coś by trzeba z eq się pobawić ;)

Znowu brak u Ciebie intro :P
To samo dałbym więcej dłuższych delay-reverb
Może też przydał by się jakiś dłuższy transowy break z padami ;)
Możliwe że ogranicza cie ten Roland, jednak na komputerze łatwiej chyba tworzyć.

Ogólnie to wypada na 3, musisz popracować jeszcze nad tym, nad barwami, efektami i equalizacja, no i nad może bardziej transową strukturą (pierwszy z brzegu np. The Generator - Where Are You Now (dłuższe intro, break itp)


RE: KBK - Show Me The Light - KBK - 27.04.2016

(25.04.2016, 8:11)AdamWax napisał(a): Ciekawy kawałek w starym stylu. Mnie się podobają pady w tle – dobrze dograne i ładnie się kleją. Trochę szkoda, że ten psy synth, który wchodzi w 0.43 jest potraktowany trochę po macoszemu – niby jest ale nie za bardzo wyeksponowany i gdzieś tam w tle. Nie podoba mi się także moment, w którym clap 4.39 zaczyna latać po kanałach i się rozmywa – za dużo syczenia... Reszta bardzo dobra – gratuluję. 4/5

Dzieki. Z psy synthem prawda, nie jest najlepszy. Z powodu ograniczeń sprzętowych brakło już mi procesorów MFX ;) (ehh... kiedy ja wreszcie przesiądę sie na dobre do Logica... ;) )
(25.04.2016, 8:32)tks21 napisał(a): Robiłeś to na swoim Rolandzie? Kurde... fajny kawałek i masz talent kolego :)
Co do produkcji: Wydaje mi się, że wszystko jest na swoim miejscu i te dźwięki są po prostu zajebiste !! :) Powiem w dwóch/trzech słowach może trochę głupich: Gwałce replay :) Pozdro 5/5

Robione na Rolandzie, ale już doszedłem do pułapu, w którym sprzęt mnie zaczął ograniczać...

(25.04.2016, 16:43)In-Tegral napisał(a): o Ty skurczybyku :E, od razu słychać progres w mixie, dużo lepsza separacja dźwięków (powoli jarzysz, o co chodzi z EQ). Słuchałem tego tracka na bardzo dużym volume na słuchawkach i tak sobie słucham fajnie pięknie i nagle wszedł lead, który zaczął atakować moje uszy w niektórych momentach :( A chciałem dać 5, bo to na pewno Twoja najlepsza produkcja, pod względem technicznym jak i aranżacyjnym. Końcówki melodii wymiatają kiedy podnosisz dźwięki do góry :D. 4/5 za lead... ale czuję, że piąteczka zbliża się wielkimi krokami xD.

Dzięki ;) Po części progress w miksie to zasługa w większości Twoich cennych wskazówek z poprzednich produkcji ;)

(25.04.2016, 18:33)LoveEDM napisał(a): Podoba mi sie styl , fragment zaczynajacy sie od 1:52 wymiata jak dla mnie , podoba mi sie bardzo. 4/5 :)

Dzięki.

(25.04.2016, 20:19)Adamzzz napisał(a): Jou KBK! Ktoś Ci ukradł melo xD
http://www.youtube.com/watch?v=lLqUdQipmJk&t=1m40s
Spoko. I tak podoba mi się w Twojej interpretacji xd

Bardzo przyjemny trance. Właściwie to nie mam się do czego przyczepić, ale wiadomo. Trance jak to trance bywa trochę zanadto schematyczny..
Tak czy inaczej ode mnie 4/5. Gratulacje i powodzenia w następnych produkcjach ;)

Inspirowałem się akurat zupełnie innymi kawałkami, ale muzyki jest tyle, że trudno wynaleźć przysłowiowe "koło" ;)

(26.04.2016, 8:57)OProject napisał(a): Tak zacznijmy od kwasa:
Brzmi lepiej niż poprzednio, jednak dało by się go lepiej efektowac-eqalizowac ;)
Przejście z kwasu do pada mógłbyś zrobić na większym lp filtrze, albo je wydłużyć

Pady brzmią dobrze, natomiast wchodzący lead dla mnie brzmi bardzo słabo, zbyt metalicznie :(
Może gdybyś dał zamiast tego taki oldskoolowy synth oh-ah (np. w Dj Panda - Its a Dream)
Melodia podobna do twojego ostatniego kawałka czyli dosyć dobra choć "oklepana" xd xd
Bass jest dobry ale coś by trzeba z eq się pobawić ;)

Znowu brak u Ciebie intro :P
To samo dałbym więcej dłuższych delay-reverb
Może też przydał by się jakiś dłuższy transowy break z padami ;)
Możliwe że ogranicza cie ten Roland, jednak na komputerze łatwiej chyba tworzyć.

Ogólnie to wypada na 3, musisz popracować jeszcze nad tym, nad barwami, efektami i equalizacja, no i nad może bardziej transową strukturą (pierwszy z brzegu np. The Generator - Where Are You Now (dłuższe intro, break itp)

Oldi, ten lead to wykręcony przeze mnie "drewniany lead" xd jeśli pamiętasz z SB :D
Wyczekuj kolejnego tracka, nie będzie to prędko ale postaram się zrobić coś wyjątkowego ;)


Dzieki wszystkim za odsłuch i pomocne komentarze dzięki którym wydaje mi się, że robię jakieś postępy i dużo się uczę :) <kbk>

Piona!


RE: KBK - Show Me The Light - Derelict - 10.05.2016

Witam,

Słuchajac tego czułem się trochę jak bym się cofnąl w czasie do roku 1999 - 2001 :) Piszę to w pozytywnym sensie... Niezłe melodie, warsztat też spoko. Brakuje mi tylko dłuższego breakdownu. Mimo wszystko kawałek odebrałem pozytywnie. Ode mnie 4/5


RE: KBK - Show Me The Light - Gain - 7.07.2016

Utwór w stylu retro :) brakuje mi trochę głębi, może jakiś lekki reeverb? Główny lead za ostry, odjąłbym nieco wysokich częstotliwości. Pozdrawiam kolegę z regionu ;) 4/5


RE: KBK - Show Me The Light - Zirds - 7.07.2016

(7.07.2016, 15:03)Gain napisał(a): Utwór w stylu retro :) brakuje mi trochę głębi, może jakiś lekki reeverb? Główny lead za ostry, odjąłbym nieco wysokich częstotliwości. Pozdrawiam kolegę z regionu ;) 4/5

Proponuje się zapoznać ze słowniczkiem ;) Nie ma takiego słowa jak Reeverb, ale jest Reverb czyli Pogłos.

Co do reszty oceny utworu to jak najbardziej się zgodzę z tym, że jednak lekki pogłos (reverb) by się przydał na średnich częstotliwościach :)


RE: KBK - Show Me The Light - Gain - 7.07.2016

(7.07.2016, 16:30)Zirds napisał(a): Nie ma takiego słowa jak Reeverb, ale jest Reverb czyli Pogłos.

Oczywiście, literówka ;)


RE: KBK - Show Me The Light - Adam Sybil - 7.07.2016

Brakuje mi tu intro i outro, chociażby po to jakby ktoś chciał to za Twoim pozwoleniem wykorzystać w secie :)

Ten bassline dla mnie trochę za wysoko gra, brakuje mi jeszcze czegoś typowo w midzie, póki pady nie wchodzą, dodałoby to też trochę głębi.

Na dobrą sprawę co do miksu to dla mnie jest przyzwoicie :) daje 5, a co tam :D