MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. (/temat-tworzenie-muzyki-elektronicznej-bez-klawiatury-midi)

Strony: 1 2 3


Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - NoisyMartin - 26.04.2016

Cześć. Jestem nowy na forum, i mam pytanie, czy mogę tworzyć muzykę elektroniczną bez klawiatury MIDI? Jedynym instrumentem na którym potrafię grać jest gitara, i narazie nie mam zbyt dużo pieniędzy na klawiature MIDI (wydałem na akcesoria, słuchawki, głośniki itp). A więc - da się tworzyć bez klawiatury MIDI?


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - OProject - 26.04.2016

Nie nie potrzeba, możesz grać na klawiaturze komputera albo układać nuty w piano rollu ;)


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - qnebra - 26.04.2016

Bez najmniejszego problemu się da. Nie wiem w czym będziesz robił, lecz raczej twój DAW (digital audio workstation) będzie potrafił wykorzystać klawiaturę od komputera jako kontroler midi.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - Knifeman - 26.04.2016

Nie jest to zbyt wygodne i wymaga wyrzeczeń ale da się (jeśli program, na którym pracujesz posiada taka opcję)


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - Ikarus - 26.04.2016

Z drugiej strony na alledrogo można dostać już za nie całe 100PLN zwykły keyboard z wyjściem MIDI ^^
Wiem bo sam taki mam xD


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - lovetrance01 - 26.04.2016

Jasne, że możesz. Akurat używania zwykłej klawiatury nie polecam, ale myszka wystarczy. Sam tak pracuję i dla mnie tworzenie melodii to najfajniejsza rzecz podczas produkcji. Wszyscy mówią, że klawiatura bardzo ułatwia życie, i pewnie tak jest, ale bez niej również możesz normalnie pisać melodie.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - Recoil83 - 26.04.2016

Wy to macie dobrze ja leżę i kwiczę bez klawiatury, tak poprawić myszką detale mogę, ale muszę mieć klawiaturę bo często używam samplera. a 49 klawiszy to czasami za mało.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - Loco - 26.04.2016

Nigdy nie tknąłem klawiatury midi i jakoś daje radę. Kwestia chęci i cierpliwości.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - Mat.Mor.Raw - 26.04.2016

Tworzę muzykę elektroniczną od około 20 lat i do żadnego kawałka nie użyłem jeszcze klawiatury midi. Preferuję programowanie sekwencji w trakerze lub pianoroll. Też gram na gitarze (ja na elektrycznej), także piona NoisyMartin. Spokojnie możesz wymyślać melodie i aranżacje na gitarze, a potem zapisywać nuty w sekwencerze którego używasz. Automatykę efektów możesz nakładać za pomocą rysowania obwiedni (nie trzeba kręcić gałkami na żywo). Spokojnie się da.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - Zirds - 26.04.2016

Klawiatura to wygodny sposób kompozycji.

Tu masz kawałek, który zrobiłem ostatnio tylko za pomocą klikania w myszkę...
http://musicproducers.pl/temat-other-zirds-triangles


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - NoisyMartin - 26.04.2016

Mój DAW to FL Studio ;P Ale zauważyłem (albo to gdzieś przeoczyłem) że większość twórców nie ma MIDI w studiu (oglądałem Future Music Magazine na YT)


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - NoisyMartin - 26.04.2016

I jeszcze jedno pytanko. Czy jak mam prawie 15 lat, to aby nie za późno na rozpoczęcie nauki produkcji muzyki? (No dobra, uczyć zacząłem się już pół roku temu)


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - qnebra - 26.04.2016

Miałem 19 lat jak zaczynałem, więc możesz odpowiedzieć sobie przecząco na swoje pytanie.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - Recoil83 - 26.04.2016

Nie co się nauczysz to twoje, ja zacząłem mając 29 lat.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - Zirds - 26.04.2016

Na żadną naukę nigdy nie jest za późno. Patrz dla przykładu, nieżyjący już Scatman John. On zaczął śpiewać bardzo późno bo w okolicach swojej pięćdziesiątki ;) zrobił karierę, wydał z dwa albumy... Rodzina jego do dzisiaj zbiera jego tantiemy.

Wiadomo, że w tej branży liczy się słuch, który z wiekiem się pogarsza, ale też można go ćwiczyć i oszczędzać by długo był w miarę sprawny... Na tyle sprawny by móc dobrze oceniać własne utwory.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - NoisyMartin - 26.04.2016

A co do tej klawiatury MIDI, w przyszłości będzie mi niezbędna czy raczej obejdzie się bez niej? :)


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - qnebra - 26.04.2016

Tego to już nie wiem, jak i co ty będziesz w przyszłości tworzyć.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - NoisyMartin - 26.04.2016

Narazie zmierzam w stronę Bigroom i Progressive House, chociaż bardziej Bigroom na początek


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - Ikarus - 26.04.2016

Klawiatura (keyboard) po prostu ułatwia układanie melodii (bynajmniej co niektórym) ale przykładowo jakbyś chciał przy okazji ogarnąć prawdziwe klawisze i chciałbyś nauczyć się przy okazji gry na nich no to warto zainwestować. Zwykły keyboard jak już mówiłem można za naprawdę małą kase kupić i albo Cię to wciągnie i sięgniesz kiedyś po jakiś bardziej konkretny albo zwyczajnie odstawisz tą/tę (nigdy nie pamiętam xP) zabawkę gdzieś w kąt. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ^^ jak ja kupiłem swój to też nie byłem pewny czy aby warto ale się skusiłem i nie żałuję.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej bez klawiatury MIDI. - NoisyMartin - 26.04.2016

Okej, dzięki za pomoc wszystkim :P