MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Nmr4z - Destruction - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Nmr4z - Destruction (/temat-progressive-nmr4z-destruction)



Nmr4z - Destruction - NoNamer19 - 28.04.2016



Na tą produkcje poświęciłem troche więcej czasu niż zwykle, jak wyszło to nie wiem :)
Natomiast wiem,że są błędy, zapewne nie mało. :)
Ale na błędach się człowiek uczy, zapraszam do komentowania i oceniania.
Pozdrawiam :D
Dla ciekawych



RE: Nmr4z - Destruction - tomaszp - 29.04.2016

Intro fajne, choć trochę monotonne (cały utwór generalnie monotonny). Lead, który wchodzi w 1:43, nie współgra z tym, który stworzyłeś wcześniej. Ogólnie jeśli chodzi przejścia, wstawki między intro, break, drop, outro to jest jak najbardziej ok, natomiast ja dodałbym więcej perkusji, zdecydowanie mi tego brakuje w tym utworze. Leady jeśli będą grały w tej samej intonacji będą ok (choć można z nich wyciągnąć więcej, np. dokładając warstwę trochę kontrastującą z resztą).

Powodzenia ! :)


RE: Nmr4z - Destruction - BAQ - 29.04.2016

Generalnie dobrze sie słucha :) Ten lead w 1:30 trochę trzeszczy i można by jeszcze trochę powypełniać pustki w całym miksie . podoba mi się przejscie w 2:30


RE: Nmr4z - Destruction - DavidTot - 29.04.2016

Pierwsze: Destruction tytuł adekwatny bo mam wrażenie jakbyś miksował utwory :D skup się na jednej melodii a resztę tylko dobuduj pod tą główną.

W drugim: zetnij trochę górne częstotliwości w leadzie bo razi po uszach, snare bym też trochę z góry podciął, bardziej się wkomponuje w resztę. Nie wiem jaki masz odsłuch. Ale na monitorach to strasznie szumi :(


RE: Nmr4z - Destruction - hudson462 - 29.04.2016

W Destruction chyba od 2:00 bass gra w innej tonacji niż lead. Ktoś wspomniał o trzeszczeniu od 1:30, też to wyłapałem. Generalnie utwór się nie klei, każda melodia odstaje od reszty. Na snare w build upie bym cutoff i zautomatyzował bo zbyt gwałtownie ten werbel wchodzi. Gdyby rozdzielić te motywy melodyjne i z każdego zrobić inny utwór to mogłyby być z nich całkiem niezłe bigroomowe bangery. W ID bym wyłączył sidechain na leadzie kiedy nie gra kick.


RE: Nmr4z - Destruction - Shabboo Harper - 29.04.2016

NoNamer19, ależ u Ciebie "bogato" w projekty niemalże identycznej maści. Nie gniewaj się, lecz takowe jest moje spostrzeżenie; to nie zarzut... li tylko skromna refleksja.
"Destruction": prócz charakterystycznych (Twoich) cyklicznych akcentów (wariacja werbla; Clap'y o określonej sile; Synth'y o przenikliwym tonie; wszechobecny szum) wyróżnia się efekt pewnego "zduszenia" w tle (0:47; 2:33), który obok bardziej
finezyjnego użycia fx'ów i posiłkowych Pad'ów stworzyłby np. w Break'u niekiepskie zniekształcenie projektu; tak by zredukować przewidywalność utworu. Jest stentorowo; nużąco. Temat typu "move on on on"... ;)

Cytat:"Na tą produkcje poświęciłem troche więcej czasu niż zwykle..."

Jest to słyszalne. Keep goin'... <takjest>

"ID": Tak sobie myślę, iż lubisz gdy w utworze "syczy", "szeleści"... Tenże fragment zbliżony jest, w wydźwięku instrumentów, do Twego "Unlock". "Triumfuje" krzykliwy Synth; szorstki werbel; regularny Clap. Całość brzmi jak "Doping Jingle". "Szlif" w EQ konieczny.

Good luck. :)