MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDCORE Amarena Overdose (VIP) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDCORE Amarena Overdose (VIP) (/temat-hardcore-amarena-overdose-vip)



Amarena Overdose (VIP) - Knifeman - 30.04.2016


Męczę ten wypierd tak długo, że nie mam zamiaru się dłużnej z nim brandzlować. Potrzebuje ostatecznych porad przed mixdownem, aranżacja zostanie pewnie nienaruszona (oprócz końca), ale jak trafi się naprawdę dobry pomysł na jakiegoś fiflaka to wcielę go w życie.

EDIT: no i dodam gdzieś odgłos tłuczonej butelki :E


RE: Amarena Overdose (VIP) - OProject - 30.04.2016

Kick młóci jak pijany menel na traktorze :D znaczy ze dobry xd
Ta melodia z tym synthem taka poebana ze nawet fajna xd
Jak dla mnie miks spoko, o ile wgl. da się taki przester miksowac xd
Ja to bym jebnął jakimś saturatorem żeby było ładnie, góra wycięta :E
W ok. 2:30 to ja bym dał bez kicka, sama melo to by fajnie grało, zwłaszcza jej 2 częśc :D
No i słabe tempo... 140 to na Hardstajle mao <lejca>
Naprawdę nazwałeś ten kawałek amarena <knife> ? :E


RE: Amarena Overdose (VIP) - Knifeman - 30.04.2016

(30.04.2016, 17:34)OProject napisał(a): Naprawdę nazwałeś ten kawałek amarena <knife> ? :E

pomysł roboczy, ale będzie coś z alkoholem


RE: Amarena Overdose (VIP) - qnebra - 30.04.2016

Jakby to powiedzieć. Kawał porządnego sztosu z psychodelicznym klimatem pasującym bardziej do grzybów niż do Amareny, prosta jak drut melodia poparta nawałem dźwięków i przesterem który jest u ciebie czymś naturalnym.

Samo brzmienie zaś na tym co posiadam jest dobre, nic nie przeszkadza tak na dobrą sprawę. Dół czuć, górę jakoś trzymasz w ryzach, lecz tam tego jest nawalone tyle że momentami mam wrażenie chaosu. Zwłaszcza w okolicach trzeciej minuty. Potem robi się na szczęście lepiej.

Końcówka zaś, to hm może zamiast tego pwziuuum na końcu tłuczona butelka? Tylko znowu to pwziuuum mi pasuje tam.


RE: Amarena Overdose (VIP) - Zirds - 30.04.2016

Szumy, Noise'y jak po całonocnej libacji u wujka Heńka w piwnycy. W powietrzu można wyczuć seks z Grażyną, konkubiną Mariana, lokalnego pracownika, pomocnika leśniczego. Kręcone fajki z domieszką siana z obory i zgrzyt skrzywionego pedała w rowerze Wigry. Łomot jak ze starego radia, muzyczka jak z zegarka Montana kupionego za 13 zł od lokalnego handlarza, który ma mini komis za kościołem na spółę z zegarmistrzem.
4/5


RE: Amarena Overdose (VIP) - Recoil83 - 30.04.2016

Po psychotropach fajnie by się tego słuchało, ale poważnie dużo przesteru, technicznie dobrze, daję 4.


RE: Amarena Overdose (VIP) - Shutara - 30.04.2016

Nigdy się nie zapuszczałem w takie muzyczne odmęty, ale muszę powiedzieć jedno - zajebiste xD
Nie mi oceniać aspekty techniczne, bo poza distortion over 9000 nic nie fałszuje (aczkolwiek melodia dość...swoista xD)
Szczególnie mi się spodobał break w 1:36 ;)


RE: Amarena Overdose (VIP) - Adamzzz - 1.05.2016

Dobre melo! Naprawdę sie podoba sie :D Aż by się chciało tak zawłaszczyć i zinterpretować na inny równie pokręcony gatunek muzyczny haha :D
Kick spoko, słychać w nim Twój styl, czyli drapiące wysokie częstotliwości i mało tych tzw. składowych harmonicznych czy jak to sie po polsku nazywa (po angielsku na to sie mówi "harmonics" na pewno wiesz o co cho xD) czego mi akurat trochę brak. Bez tego elementu brzmi to trochę niechlujnie i chaotycznie, co chyba w tego rodzaju muzyce jest chyba na plus lol xd Nic to, najważniejsze że jest podstawa a melo z klimatem wszystko ratują.
Czekamy na fula xd


RE: Amarena Overdose (VIP) - KBK - 2.05.2016

Kolego musisz jeszcze się wiele nauczyć, przecież ten track jest całkowicie przesterowany! Jeszcze wiele nauki przed Tobą, dokształć się !

dobra żarty na bok xd

Przypominają mi się początki moich imprez, gdzie jeździło się aby na pałę się uchlać i niewiee pamiętać z imprez poza obcowaniem z fajnymi panienkami xd
Sczerze, to trzeba by to ocenić indywidualnie, bo chyba melodycznie się nie da, miałeś swoją wizję tych wszystkich przesterowanych spiczowanych i sfałszowanych niekiedy motywów. Ale fajnie, że znajduje się na forum miejsce i dla takich chorych produkcji, bo to też muzyka potrzebna w ludzkiej egzystencji ;)


RE: Amarena Overdose (VIP) - Shabboo Harper - 3.05.2016

Nożowniku, w tym co/jak tworzysz jest sui generis taktyka; wyrafinowanie, kreatywany "spryt"... Tak czuję. ^^ "Brudzisz" przesterem, "grzmocisz obrzydliwie cudacznym" Kick'iem, "melodyjnie rzępolisz" Synth'em. I gdzieś w "potoku" żrących, trzeszczących efektów jest owe "pierdolnięcie". Solidne; li tylko Twoje ;). "Amarena Overdose"? Jakże to "przyjemny chruśniak" tętniąco-rzewnie-krzykliwych dźwięków typu... "ugaś me pragnienie".

PS. A'propos tytułu; wolę... Martini. :)


RE: Amarena Overdose (VIP) - Voel - 5.05.2016

Super miks jak dla mnie- prosty przykład, nie potrafie powiedzieć czy ten distortion jest na kicku czy na synthu tak to jest wszystko zszyte. Bardzo spodobał mi się pitch kicka w 1.06 bo to tak jakoś fajnie wjechało. Niestety mogę wypowiadać się tylko jako słuchacz, na pewno można się od Ciebie dużo nauczyć. Fajny ten efekt nasynthu to jakiś rodzaj vibrat'a czy coś? bo dobrze pasuje. Nie wiem jedyny mankament jaki ja potrafię zauważyć to to, że utwór w przedziale czasowym 2.40- 3,50 mnie troche znudził a tak to bardzo dobrze wszystko. Niestety tylko tyle potrafię napisać. Pozdrawiam :)


RE: Amarena Overdose (VIP) - Knifeman - 5.05.2016

(5.05.2016, 0:17)Candyblood napisał(a): utwór w przedziale czasowym 2.40- 3,50 mnie troche znudził

Tu jeszcze nic nie robiłem oprócz wrzucenia śladów byle grało do końca
(5.05.2016, 0:17)Candyblood napisał(a): Fajny ten efekt nasynthu to jakiś rodzaj vibrat'a czy coś?

Rozstrojenie syntha, dodatkowo drobna automaztyacja i lekki flo na pitchu, miejscami slide notes


RE: Amarena Overdose (VIP) - Voel - 5.05.2016

Nawet nie wiem co do mnie napisałeś Knifeman. Jakie rozstrojenie? że co? w jakim sensie? he he <huh>
Jakie flo, nie lfo? nie czaje. Slide notes- to najfajniej brzmi Mógłbyś rozwinąć, pls
'drobna automatyzacja'- tylko zrozumiałem ;)


RE: Amarena Overdose (VIP) - Knifeman - 5.05.2016

(5.05.2016, 22:15)Candyblood napisał(a): Nawet nie wiem co do mnie napisałeś Knifeman. Jakie rozstrojenie? że co? w jakim sensie? he he <huh>
Jakie flo, nie lfo? nie czaje. Slide notes- to najfajniej brzmi Mógłbyś rozwinąć, pls
'drobna automatyzacja'- tylko zrozumiałem ;)

na przykładzie 3xosc
[Obrazek: U2iNDO5.png]
Rozstroiłem pokrętłem fine, fine pitch, cent - zależy na jakim syntezatorze pracujesz

dodatkowo lfo przypisany do parametru fine pozwolił na uzyskanie efektu vibarato (choć tutaj delikatnie i dość wolno wibruje)
lfo = https://goo.gl/Pb9z0y

dodatkowo niektóre pluginy pozwalają na rysowanie obwiedni parametru pitch (u mnie jest to niemal niezawuważalne)
[Obrazek: s8aOt5b.png]

slide notes, u mnie nie jest to aż tak dyrastycznie słyszalne. Warto pamiętać że nie każdy plugin to obsługuje



RE: Amarena Overdose (VIP) - Zirds - 6.05.2016

Napisałeś FLO, a nie LFO, dlatego takie zdziwienie kolegi powyżej, Nożu.

Slide notes, który jest tak nazywany w FL studio jest w większości syntezatorów, a przede wszystkim w instrumentach strunowych czy dętych nazywany portamento.

Portamento – oznaczenie płynnego przejścia od jednego dźwięku do drugiego z wykorzystaniem wszystkich pośrednich wysokości dźwięku. W odróżnieniu od glissanda ma charakter ciągły, a nie stopniowy, z wykorzystaniem skali muzycznej. Nie należy mylić z portato, które oznacza zupełnie inną artykulację dźwięku.


RE: Amarena Overdose (VIP) - Knifeman - 6.05.2016

leci won wpiździec ta klawiatura

oczywiście że miało być lfo, mea culpa