MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Skyline - Into the blue (Orginal Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Skyline - Into the blue (Orginal Mix) (/temat-progressive-skyline-into-the-blue-orginal-mix)



Skyline - Into the blue (Orginal Mix) - tobik1980 - 30.04.2016

Cześć, podrzucam coś nowego ode mnie :)



RE: Skyline - Into the blue (Orginal Mix) - NoNamer19 - 30.04.2016

Ogólnie cała produkcja mi się podoba,dobrze skomponowany wszystko do siebie pasuje od 2:25 wgl super,jednak spodziewałem się jakiegoś mocniejszego drop'u. 4/5 :)


RE: Skyline - Into the blue (Orginal Mix) - Adamzzz - 1.05.2016

Ten efekt z wokalem w tle zdecydowanie zbyt często użyty :/ Mogłeś go dać np co 8 lub nawet 16 taktów żeby tak nie przeszkadzał a urozmaicał.
To raz, dwa to bas, a właściwie jego brak xd Kick i inne elementy perkusyjne na moje ucho są w porządku, ale basu prawie w ogóle nie słychoć.
Tylko tyle :D Reszta, łącznie z miksem jest w miarę okej. Ciekawy motyw i klimacik. Sound design też na poziomie. Dobre produksiwo! Gratulacje ;) Gdyby nie kilka drobnych błędów dałbym spokojnie 5 ale tak 4/5 jest moją ostateczną oceną ;)
Pozdro i powodzenia w nastepnych produkcjach


RE: Skyline - Into the blue (Orginal Mix) - Shabboo Harper - 3.05.2016

Wstęp "okraszony" jest ślicznie wdzięcznymi nutkami. Wszystko "klei się do siebie" właściwie; jest "niebiańsko" jasne; lecz w 1:18 wchodzi disharmoniczny dźwięk dzwonków (Bells'y?) i tenże "fałsz" jest dokuczliwy. :( Breakdown brzmi... specyficznie; przestrzenna gitara przy w pełni "przytłumionym" Bass'ie plus donośny Synth/Fx w tle tworzy osobliwy fragment całości. W dalszej części (od 3:12) piano nieśmiało (bez efektu) próbuje istnieć obok konkretnego Kick'u. Tenże odcinek do 4:45 wyróżnia się nieczytelną separacją. Skyline, przy solidnej korekcie miksu, Twój "Into The Blue" jest potencjalnym "promyczkiem"... <takjest>


RE: Skyline - Into the blue (Orginal Mix) - Revnotes - 3.05.2016

Nie chcę Cię urazić, ale niestety ten numer jest słaby. Nie zamierzam oczywiście krytykować pomysłu, mam głównie na myśli stronę techniczną. Z miejsca nasuwa mi się pytanie - Czy tutaj jest w ogóle bassline? Słyszę go wyłącznie w outro, ale już nie czuję, a niskie częstotliwości powinienem również poczuć. W intro całkiem sprawnie i sensownie dokładałeś kolejne elementy, całość załamała się dopiero w breaku, to wszystko straciło spójność. Staraj się przygotować słuchacza na wejście kolejnych synthów. Zmiany w aranżacji są konieczne, żeby tego słuchacza nie zanudzić, ale powinny to być zmiany przemyślane, natomiast jeżeli pozostawisz to bez żadnych przejść, to powstanie własnie utwór zbyt statyczny, bez życia. Pozostałe kwestie to miks, ale cóż, do tego potrzeba praktyki, wypunktowanie ustawień EQ/kompresji i pogłosów może Ci tylko zaszkodzić.

2/5.