MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat (/temat-fl-studio-fl-studio-problem-z-sidechainem-w-gross-beat)

Strony: 1 2


FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - maser4727 - 2.05.2016

halo, robiąc side chain przy użyciu Gross Beat powstaje przy każdym uderzeniu takie dziwne "pukanie":(. Nie wiem czym ono jest spowodowane. Być może złym użytkowaniem wtyczki.<hmm> Chciałbym to "pukanie" zniwelować. Proszę o pomoc.^^


Zły dział, przenoszę, poprawiam nazwę tematu

Wystawiono 10:45:22, dnia 2.05.2016, przez Knifeman



RE: Problem albo nie problem z SIDE CHAIN - OProject - 2.05.2016

Daj próbkę ;) to na pewno ktoś ogarnie ;)


RE: Problem albo nie problem z SIDE CHAIN - Rafau - 2.05.2016

Spróbuj pobawić się parametrami attack i może release.


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - Knifeman - 2.05.2016

prawdopodobnie przy "rysowaniu" sidechainu masz pionowe lub prawie pionowe zjazdy, spróbuj machnąć je trochę bardziej łagodnie. Napisz czy pomogło.


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - Herman - 2.05.2016

Najlepiej ustawić ręcznie attack, przy rysowaniu postaraj sie robić tak, by nie było pionowych spadków, tylko by automatyzacja przypominała sinusoidalną falę. Gross beat nie pracuje idealnie w czasie rzeczywistym, ma małe opóznenie, które musisz ręcznie zniwelować.

Swoją nie polecam gross beata do tego typu zabiegów, jedynie przez automatyzację parametru głośności osiągniesz idealny efekt. Poza tym możesz do niego podpiąć wiele ścieżek nie zapychając mixera "ciężkim" gross beatem, dzięki czemu w dużym projekcie zaoszczędzisz sporo zasobów hardware.


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - lovetrance01 - 2.05.2016

Gross beat niestety tak ma. Gdzieś tu był na forum prosty tutorial jak robić sidechain przy pomocy peak controller, ale nie mogę znaleźć. To dużo lepszy sposób. Nic Ci wtedy nie będzie przycinać sampla. Gross beat dobrze sprawdza się przy wszelkiego rodzaju padach.


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - tomaszp - 2.05.2016

Jak stuka to zobacz przy pionowych liniach na skali. Spróbuj je trochę skrzywić, żeby nie były idealnie pionowe. Oprócz GrossBeat, sidechain możesz zrobić na kilka sposobów, tak jak lovetrance pisze - Peak Controllerem (w miarę proste), Fruity Envelope Controlerem (bardzo proste - duże możliwości kontroli kształtu), Fruity Limiterem (w miarę proste, bardziej zautomatyzowane) lub jest masa wtyczek, które się tym zajmują (sam teraz się skusiłem na CableGuys VolumeShaper4, jest w promocji za 19E a ma kilka fajnych opcji).


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - Rafau - 2.05.2016

peak controller nie jest dobrym wyjściem. z doświadczenia (przynajmniej dla mnie) lepiej robić to fruity limiterem. większe możliwości modyfikacji


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - DavidTot - 2.05.2016

Daj większy attack we wtyczce, powinno pomóc :)


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - piral - 2.05.2016

Dobrym rozwiązaniem jest też volume envelope w Love Philterze, nie trzeba zmieniać jednej rzeczy w 4 miejscach jak w Gross beacie.


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - OProject - 2.05.2016

Albo darmowy TAL-Fileter 2, polecam :D
Można tam edytować obwiednie filtra albo głośności ;)


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - lovetrance01 - 5.05.2016

(2.05.2016, 21:54)Rafau napisał(a): peak controller nie jest dobrym wyjściem. z doświadczenia (przynajmniej dla mnie) lepiej robić to fruity limiterem. większe możliwości modyfikacji

Czemu nie jest dobry?


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - Flatt - 20.05.2016

Ja też kiedyś ogarniałem GrossBeatem. Ale od czasu jak poznałem się z wtyczką Kickstart Nicky'ego Romero to... ;) Genialna sprawa. Prosta jak konstrukcja cepa, wiele wariacji sidechain, no i znikoma latencja. Naprawdę, szczerze Ci polecam :)


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - Dubby Spliff - 23.05.2016

nie lepiej fruity limiter? to chyba najszybszy i najłatwiejszy sposób, a można sobie wszystko dowolnie modyfikować, tu masz prosty tutek




RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - efg1 - 26.05.2016

tez zalecałbym robienie sidechainu limiterem :)


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - Massdrive - 26.05.2016

sprawdź może najpierw delay compensation a później reszta tych pierdół.


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - MerkeeMatt - 26.05.2016

Ja automatyzowałem wszystko ręcznie, ten trik z limiterem to konkret !


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - hudson462 - 27.05.2016

(26.05.2016, 17:22)MerkeeMatt napisał(a): Ja automatyzowałem wszystko ręcznie, ten trik z limiterem to konkret !
Bo tak naprawdę to właśnie to jest sidechain, a to o czym wy mówicie, czyli rysowanie automatyzacji głośności w Love Philter czy GrossBeat to ducking, ale rozumiem, że wywołuje to ten sam efekt dlatego wszystko nazywają zarówno jedno jak i drugie mianem sidechainu. Ja polecam robić sidechain właśnie kompresorem, na przykład Fruity Limiterem ze względu na to, że Love Philter zaczyna działać na playliście nie równo ze startem śladu na który działa, ale od razu po wciśnięciu play przez co może powodować efekt zaburzenia rytmu w sytuacji kiedy ślad nie zaczyna się idealnie na początku taktu. Nie wiem jak jest z GrossBeatem bo nie probowałem. Trochę namieszałem, ale starałem się to wytłumaczyć najprościej jak potrafiłem.


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - Wizzardius - 27.05.2016

Mozesz do sidechainu uzyc pluginu o nazwie LFO Tool. Masz tam od razu presety pod sidechain. Do tego nicky romero ma wtyke do sidechaina.
Choc ja i tak najbardziej polecam zrobic "ghost kicka" czyli np hihat pod ktory kompresorem 'sidechainujesz'. Masz wtedy swietna kontrole ataku i releasu.


RE: FL Studio: Problem z sidechainem w Gross Beat - CJ Peternity - 3.03.2017

(2.05.2016, 9:42)maser4727 napisał(a): halo, robiąc side chain przy użyciu Gross Beat powstaje przy każdym uderzeniu takie dziwne "pukanie":(. Nie wiem czym ono jest spowodowane. Być może złym użytkowaniem wtyczki.<hmm> Chciałbym to "pukanie" zniwelować. Proszę o pomoc.^^

Mam patent na te "pukanie" :D Zaznacz całą melodie w piano roll (która jest podpięta pod sidechain Gross Beata) i trzymająć CTRL przesuń ją o milimetr w prawo. Już nie będzie pukać :)