MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Martin - Acid in Trance - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Martin - Acid in Trance (/temat-trance-martin-acid-in-trance)



Martin - Acid in Trance - Martin - 3.05.2016

Na wstępie dziękuje za dotychczasowe opinie :) Dzisiaj drugie podejście do gatunku acid trance.

Wziąłem sobie do serca ostatnie uwagi komentujących (dzięki) i w tym numerze zostały wyciągnięte do przodu 303 oraz stopa i zastosowana kompresja z przyzwoitymi ustawieniami aby zbliżyć sie chociaż do akceptowalnego brzmienia. Starałem sie tez przygotować jakieś intro i outro, ale ocenę pozostawiam komentującym.

Niestety jak zwykle nie mogłem sobie odmówić kilku patentów od czapy, takich jak podział utworu na dwie różne części i accelerando. Proszę o wybaczenie tych fikołków ale to pozostałości po dawnych czasach <niewiem> Wszystkie riffy i gary wbijane oczywiście z palca, zero loopów.



Proszę o surową krytykę. Zależy mi szczególnie na ocenie brzmienia ponieważ obecnie próbuje budować końcowe brzmienie od razu etapie aranżacji, więc etap DAW jest pominięty celowo. Jeśli brzmienie jest akceptowalne to będzie może wreszcie jakiś krok do przodu <hmm>


Pamiętaj o prefixie.
sowa



RE: Martin - Acid in Trance - OProject - 3.05.2016

Od razu lepsze brzmienie :D
Tym razem jednak bardziej psychodelicznie, słychać jakieś inspiracje Goa.
Znowu wokal pocięty byle jak i bez delay ;/
Wejście kwasu w 2 min kozak.... od razu lepiej :) :D Sam pattern brzmi świetnie :D

W 3 minucie, za bardzo wybija z transu i rytmu, chociaż po chwili znowu można polecieć, jednak brzmi to jakby oddzielny kawałek (mix xd)
2 pattern tez dobrze brzmi.
Przydały by się też jakieś wejścia/snare rolle ;)
Powiem że mógłbym remiksować ten kawałek, mogło by być całkiem ciekawie :D

Teraz technicznie:
Stopa mogła by mieć trochę więcej basu i być głośniejsza.
1:03 kwas trochę zbyt zamulony, mało góry ma i za dużo basu.
Kwas z 2 min. trochę też ma ciut mało wysokich, można by go potraktować EQ i distem jakims (bitkraszerem np.)
Haj hat gra dobrze, ale też możesz mu dodać powietrza przy 10-16kHz.

Myślę że kompresja trochę gniecie całość, przydałoby się też popracować nad większą separacją i odmuleniem niskich częstotliwości w niepotrzebnych miejscach :D

Ten kawałek pod względem technicznym i muzycznym wypada lepiej niż poprzedni, tutaj zrobiłeś coś troche inaczej jeżeli chodzi o aranżacje czasem to jest na plus... może gdybyś wydłużył trochę część od 2-3 min może by lepiej wchodziła :D
Czekam na kolejne 10 xd
4/5 bo są jakieś rzeczy które dało by się poprawić jednak, za kwas i aranzacje same +++ :)

Niech 303 będzie z tobą,
Piona :)


RE: Martin - Acid in Trance - KBK - 9.05.2016

Z zamkniętymi uszami słychać 303 <drag> mniej więcej w 1:30 gdy wchodzi ten zrezonansowany kwasik robi się ciekawie, ogólnie nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się trochę z soundtrakiem "Knight Rider".
Ogólnie jeśli chodzi o moje subiektywne odczucia to:
- Na samym początku gdy kończy się ten wokal kobiecy słychać jak nagle ucina się sampel - pamiętam, że jak nieumiejętnie wycinałem wokale z tracków borykałem się z takim problemem. Może to pierdoła ale jednak rzuca się w uszy.
Całościowo track jest jednak trochę zamulony, nie znam się dostatecznie na equaizacji, ale na pewno OP już ci to wyjaśnił w poście wyżej ;) Ale nie ma co za dużo wymagać klarownego miksu, bo w końcu to nie o to chodzi w tym gatunku. Zostawiam 4 i powodzenia!


RE: Martin - Acid in Trance - Difane - 30.05.2016

No nawet ujdzie, tylko trochę mało się dzieje. Nie wiem czy taka specyfika acid trance'u, ale jest to dość monotonne.


RE: Martin - Acid in Trance - Plague - 6.06.2016

Od czasu do czasu te kwaśne brzmienia walnęły mocno wysokimi po uszach. Jeżeli chodzi o perkusje to stopa mocniejsza powinna być, claps zaś za słaby jest. W ogóle widziałbym a raczej słyszał soczystego snara lub werbla.
Najmocniejszą stroną tego utworu jest według mnie klimat.