MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. (/temat-progressive-xth-sunbeam-oraz-zaczete-demo)



XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - XTH - 3.05.2016

Cześć chciałem się poradzić co sądzicie o tej piosence. Jeżeli nie da się jej słuchać to bardzo przepraszam.


a tutaj mam dzisiejszy kawałek pracy chciałem zapytać czy według was jest on dobry bo usłyszałem że jest to słabe i jak bym się bawił troszke pianinka a tu troszke syntezatora. Dodam ze bardzo uwielbiam pianino i wciskałbym je wszędzie gdzie tylko można. Utwór oczywiście zostanie dobrze przycięty i skrócony jest to tylko wersja aby zapytać co sądzicie,
[zs]http://www59.zippyshare.com/v/UrEmpXVu/file.html[/zs]


RE: XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - STLKR CLL - 3.05.2016

Trzeba zacząć od tego, że musisz wyrzucić Limiter z Mastera :)
Pierwszy utwór - zdecydowanie za dużo suba/basu. Za "głęboki" sidechain pianina, zwłaszcza na samym początku. Jak na progressive to progresja słaba, tzn. od początku do końca praktycznie to samo z jakimś breakiem pomiędzy dropami. Podoba mi się stopa, bo nieźle się wybija mimo przytłumionemu dźwiękowi :D

Drugi utwór można skomentować podobnie do pierwszego, z taką różnicą, bas brzmi lepiej, a stopa słabo się wybija. Ten pluck przygłusza pianino, chyba przez Limitera właśnie. I nie wiem czy na stopie reverbu nie dałeś? :D

Ogólnie polecam rozwijać napoczęte tracki, uczyć się na nich EQ, miksu, aranżu itp. Powodzenia w boju :)


RE: XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - XTH - 3.05.2016

(3.05.2016, 23:28)StalkerCell napisał(a): Trzeba zacząć od tego, że musisz wyrzucić Limiter z Mastera :)
Pierwszy utwór - zdecydowanie za dużo suba/basu. Za "głęboki" sidechain pianina, zwłaszcza na samym początku. Jak na progressive to progresja słaba, tzn. od początku do końca praktycznie to samo z jakimś breakiem pomiędzy dropami. Podoba mi się stopa, bo nieźle się wybija mimo przytłumionemu dźwiękowi :D

Drugi utwór można skomentować podobnie do pierwszego, z taką różnicą, bas brzmi lepiej, a stopa słabo się wybija. Ten pluck przygłusza pianino, chyba przez Limitera właśnie. I nie wiem czy na stopie reverbu nie dałeś? :D

Ogólnie polecam rozwijać napoczęte tracki, uczyć się na nich EQ, miksu, aranżu itp. Powodzenia w boju :)

Jednym słowem powiem wow, skąd Wy to słyszycie czy jest limmiter czy go nie ma, podziwiam O_o Bardzo dziękuje za opinie przyda mi się i wezmę ją do serca poduczę się ale dalej nie dowierzam skąd wiedziałeś o tych dokładnie wszystkich pluginach typu eq, ohoh czuje się jak byś widział mój projekt przed oczami


RE: XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - Zirds - 4.05.2016

Limiter na Masterze jest zawsze na początku każdego nowego projektu w FL Studio, chyba że masz Template gotowy już bez Limitera, który można ustawić jako projekt startowy. Limiter owszem, możesz dać na Sumie i na jego podstawie budować utwór, ale trzeba mieć się na baczności bo inne efekty masteringowe mogą inaczej wpływać na brzmienie końcowe i warto sprawdzać miks na włączonym i wyłączonym Limiterze.

Słuchając Twoich utworów od razu słychać, że są poddane pod FLowski Limiter, ponieważ brzmienie i dynamika utworu gra jakby w głośniejszych momentach ciszej przez co słychać jakby utwór się dusił. Można to sobie wyobrazić jakbyś siadał na słabo napompowaną piłkę plażową, czujesz opór powietrza w środku, ale sama piłka nie jest na tyle naciągnięta tym powietrzem by móc zachować elastyczność i Cię w miarę "twardo" utrzymać :)


RE: XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - XTH - 4.05.2016

Bardzo pomocne rady dziękuje, gdy wyłączyłem limitera odczułem nagły spadek głośności, czy mam go zastąpić jakimiś innymi dodatkami typu maximus,soundgoodizer i tp ?


RE: XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - Bartas_PL - 4.05.2016

Dźwięki wspaniałe ale myślę,że lead musi być głośniejszy od innych dźwięków.


RE: XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - Zirds - 4.05.2016

(4.05.2016, 7:12)XTH napisał(a): Bardzo pomocne rady dziękuje, gdy wyłączyłem limitera odczułem nagły spadek głośności, czy mam go zastąpić jakimiś innymi dodatkami typu maximus,soundgoodizer i tp ?

Żadna wtyczka nie jest uniwersalna. Soundgoodizer to zabawka, a maximus jest dobrym narzędziem, ale służy głównie do podbijania wybranych częstotliwości.
Jeżeli chcesz by grało głośniej to używaj póki co suwaków głośności na ścieżkach. Jeśli coś będzie grać za mocno to na danej ścieżce używaj limitera, z funkcją limitera, a nie kompresora, bo kompresor jest odmianą limitera edit ;) Limiter jest odmianą kompresora. Warto o tym poczytać, wiele fajnych opisów masz w Słowniczku na stronie ZakamarkiAudio.pl


RE: XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - XTH - 4.05.2016

Bo ja mam największy problem mam z masteringiem, czy jest może jakiś uniwersalny preset który można zastosować do każdego projektu ?


RE: XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - STLKR CLL - 4.05.2016

Mastering robisz na gotowym (czyli zmiksowanym) utworze, dodatkowo opanować sztukę (dobrego) masteringu to nie lada wyczyn. Nie nie ma "gotowych presetów", każdy utwór brzmi inaczej i inaczej jest obrabiany, choć schemat jest podobny.


RE: XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - Zirds - 4.05.2016

Mastering i miks to dłuuuuga droga do opanowania, do której jest potrzebny dobry odsłuch i dobrze wyćwiczone ucho. Skup się na aranżu, na syntezie dźwięku, zapoznawaj się z działaniem efektów (pogłos, delay, phaser, gate, sidechain, mid-side itp). Powoli ogarniając jedno będziesz ćwiczyć ucho, budować brzmienie.
Nie każdy utwór, który skończysz będzie się nadawał do publikacji, bo nie sztuką jest zrobić coś w pięć minut, ale sztuką jest zrobić coś z czego się będzie dumny.


RE: XTH - Sunbeam oraz zaczęte demo. - Shabboo Harper - 14.05.2016

"Sunbeam" to utwór nietrudny w swej formie (ogromnie regularny aranż) i treści (proste syntetycznie, pospolite brzmienie). Klimat łagodnie lekki; pogodnie przejrzysty. W temacie wyróżnia się Lead; przewidywalny w swej nieco pretensjonalnej wariacji, w dłuższym odcinku czasu, o męczącej barwie. Technicznie większość dźwięków jest "przykryta" czymś a'la efekt White Noise. Piano (ociężałe) brzydko rezonuje; Synth'y "syczą" zbyt mocno; obok niepotrzebnie tak częstych Uplifterów/Downlifterów i mizernie podkreślonych w swej sile instrumentów perkusyjnych. Kick jest zbyt delikatnie mięsisty; Hi Hat'y "zagubione" w miksie; Clap'y jakby przypadkowe... Projekt monotonny; bez atrakcyjnych zniekształceń; tychże "akcentów", które decydują o wyciszeniu lub natężeniu kompozycji. Jednakże, to Twoja wizja... Podobnie jak utwór #2; w tymże dominuje "dark piano", które w pewnej chwili po prostu "stapia się" z motywem przewodnim w jedno przy niewyrazistym Beacie...
XTH, kwestia miksu i masteringu to "rzecz kolejna"; by do tego doszło wpierw potrzebny jest fundament. Wspaniale jeśli "wytwór" Twej imaginacji/wrażliwości jest "czymś" oryginalnym, "utkanym" ze świetnych tonów/fx'ów; odkrywczym lub choćby minimalnie złożonym w nie tak schematycznym aranżu. Koncept plus miks (wyrażenie tegoż w postaci właściwego ułożenia ścieżek (instrumentów/"przeszkadzajek"); dalej "dopieszczenie" przez np. efekty (Delay/Reverb/Flanger...), automatykę (uwydatnienie "momentów") i w końcu mastering (korekcja nasycenia brzmienia przez EQ, obróbkę w Mid-Side, kompresję, Limiter/Clipper) to wszystko sprzyja/sluży kreacji Twego dzieła. :)

Cytat:Cześć chciałem się poradzić co sądzicie o tej piosence. Jeżeli nie da się jej słuchać to bardzo przepraszam.

Nie przepraszaj... Li tylko, proszę, zważ iż żaden z powyższych projektów nie jest... piosenką (czyli utworem słowno-muzycznym). ^^