MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. StalkerCell - Bane (WIP) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. StalkerCell - Bane (WIP) (/temat-progressive-stalkercell-bane-wip)



StalkerCell - Bane (WIP) - STLKR CLL - 4.05.2016

To znowu ja -.-
Tym razem jest to wersja Łerk in Progres, prawie ukończona, jednakże nie mam pomysłu jak rozwiązać problem "sekwencji" breake - drop. Miłego odsłuchu :)




RE: StalkerCell - Bane (WIP) - HunchBread - 5.05.2016

Pierwszy odsłuch - podoba mi się główny motyw ;) Spodobał mi się również fragment w 3:45. Fajne połączenie pianina i tego plumkacza :)

Jak sam napisałeś, utwór nie jest jeszcze skończony, i to słychać.
Do dropu dodałbym coś, co wspierałoby główną melodię. Uważam też, że bass jest nieco za głośno.
Jak jeszcze snare ujdzie, tak clapa zaczynającego się w 4:30 bym wywalił. Strasznie mi on nie pasuje.
I do tego dźwięki zaczynające się w 1:20. Dobry pomysł, lecz ja bym dał im większy reverb by schować je bardziej w tle.

Tak czy inaczej, utwór będzie dobry, jeśli go skończysz i go wypełnisz :D Trzymam kciuki!


RE: StalkerCell - Bane (WIP) - NoNamer19 - 5.05.2016

Mi osobiście bardzo się ten utwór podoba, drop super według mnie bass jest ciut za głośno,dodałbym jeszcze więcej efektów w dropie.
Powodzenia 4/5 :)


RE: StalkerCell - Bane (WIP) - tomaszp - 6.05.2016

Całkiem fajne wykonanie. Ja bym chyba trochę lead ściszył (bądź skrócił/bądź ściszył środek EQ). Bass bym skrócił i usadził go gęściej :) Clapa po 4:30 też bym usunął, wg mnie jest niepotrzebny.

Powodzenia !


RE: StalkerCell - Bane (WIP) - Brisk Bullet - 6.05.2016

Intro fajne, ale ta melodia na poczatku mogla by sie ciszej wkrecac lub odfiltrowac sie, nieco.

Potem break i piano swietnie dalej bridge takze dziala. I prowadizi mnie w fajny refren, ale czemu tam brak jakiegosc ''gate'' ''filter'' moze zmiejszyc takty. Przy tak surowym brzmieniu leada powinno sie go delikatnie urozmaicic. Mozna nawet spitchowac wokal i dodac go.... no chyba ze robiles to pod wokal to rozumiem i niepotepiam...:)

W sumie bez wokalu sie nieobejdzie, bo kazdy bejdzie narzekal. Zwlaszcza w momencie na 4:19 gdzie zafundowales nam cisze na 5sec? Jakis chor w tym momencie sie przyda. Utwor za dlugi...
Ogolem pomysl na naprawde zajebiscie zroznicowany ''EDM'', ktory wywarl calkiem niezle wrazenie na mnie 4;)


RE: StalkerCell - Bane (WIP) - STLKR CLL - 7.05.2016

Jestem troszeczkę zdziwiony za tak wysokie oceny :D Dzięki :P
Arpy w intro (jeżeli o tą melodię chodziło) mają low cutoff'a. Drop, szczerze powiem nie wiem co tam mógłbym wepchnąć. Mam 2 acapelle, więc jest możliwość coś z nich wyciąć :) Przerwa od 4:19 to właśnie miejsce, w którym nie mam pomysłu na połączenie breake i tej części przed dropem. Może dam jakiegoś high cutoff'a na breake i połączę go z resztą.

Na ten moment pobawiłem się z delayem saw'a i pianina w dropie. IHMO w jakiś sposób "dopełnia" przestrzeń ;D EQ na razie nie tykam, kiedy będę pewien że wszystko jest ok, wtedy poprawię. Na dniach powinienem ukończyć utwór ;>


RE: StalkerCell - Bane (WIP) - hudson462 - 7.05.2016

3:15 pianino bym ściszył i dodał jakiś pad albo nałożył narastającą automatyzację cut off i do tego duży reverb żeby było ciekawiej, poza tym nie przyczepie się do niczego. No jeszcze tak jak ktoś wyżej pisał- tego lead'a jakoś urozmaicić np. dynamiczną zmianą pitch przy pomocy obwiedni. Z tego co piszesz to rozumiem, że te pauzy to miejsca na przejscia. Trochę długi utwór, ale jeśli będzie odpowiednio dokończony i będzie chciało się go słuchać to nawet lepiej.