MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Paul Cry - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Paul Cry - ID (/temat-trance-paul-cry-id)



Paul Cry - ID - hjugo - 5.05.2016

Cześć!

Dziś chciałbym Wam zaprezentować utwór prawie skończony.

Wrzucam, aby zasięgnąć porady bardziej doświadczonych uszu.
Co o tym sądzicie, czy słychać w ogóle kick na lepszym sprzęcie?

https://soundcloud.com/paulcry/paul-cry-id-prev/s-UmcDA

link prywatny
Zapraszam!


RE: Paul Cry - ID - BAQ - 6.05.2016

Jako całość mi się podoba ale ten kick wydaje mi się że trochę ginie w tym wszystkim .
Melodia bardzo fajna , taka euforyczna . <takjest>


RE: Paul Cry - ID - hjugo - 6.05.2016

Tak, tak, tak! I właśnie o to mi chodziło :)
Wielkie dzięki za odpowiedź!
I za miłe słowa.


RE: Paul Cry - ID - OProject - 6.05.2016

Jak dla mnie szum trochę za bardzo przykrywa wszystko, kick średnio słychać.
Hatsy też średnio się wybijają.
Melodie i synthy nawet fajnie, chociaż strasznie krótko i minimalistycznie, jakoś mało się dzieje jak na trance :P
Także stope musisz bardziej uwydatnić w miksie i teges :P


RE: Paul Cry - ID - cinekkk1 - 6.05.2016

Kick w miarę słychac, ale brakuje mu jaskrawości tzn tych najwyzszych czestotliwosci, tego kliku. Co do kawałka, to fajna melodia nawet, chociaż warto byłoby posiedzieć jeszcze nad brzmieniem i miksem.


RE: Paul Cry - ID - tomaszp - 6.05.2016

Podobają mi się melodie, bardzo pozytywne, energiczne. Ja zdecydowanie zmniejszyłbym pogłosy w syntezatorach i wyciągnął stopę w górę, trochę słabo ją słychać. Myślę, że ten szum pochodzi właśnie od za dużej ilości pogłosów. Ewentualnie jeśli nie chcesz zmniejszać długości pogłosów to pokombinuj z HighCut/LowCut w pogłosach albo pokombinuj w ustawieniach Mid/Side stereo.

Pozdrawiam !!


RE: Paul Cry - ID - Alex fat - 7.05.2016

(6.05.2016, 20:23)tomaszp napisał(a): Podobają mi się melodie, bardzo pozytywne, energiczne. Ja zdecydowanie zmniejszyłbym pogłosy w syntezatorach i wyciągnął stopę w górę, trochę słabo ją słychać. Myślę, że ten szum pochodzi właśnie od za dużej ilości pogłosów. Ewentualnie jeśli nie chcesz zmniejszać długości pogłosów to pokombinuj z HighCut/LowCut w pogłosach albo pokombinuj w ustawieniach Mid/Side stereo.

Pozdrawiam !!

Albo pokombinuj i zainwestej w jakies sluchawki za stowe , i kreatiwy od kina domowego za 2 , to razem 3, dasz rade , utwor bardzo fajny.Na moim naglosnieniu za 200 zl, stope slabo slychac a na naglosnieniu , za 1500 bedziej jak slychac troche bardziej niz na moim ekstra sprzecie , ale daje rade , ja . :) pozdrawiam


RE: Paul Cry - ID - KBK - 9.05.2016

Wyczuwam dziwny chaos w leadach we wstępie, albo nałożyłeś za dużo dźwięków, albo za duży release.... Dalej drop już ładny, wprowadza nastrój, stringi łądnie brzmią, wyjście z drop'a też mocne takie jak należy. Stopa trochę za mocno przykryta, powinieneś zdjąć bas w miejscach uderzenia stopy to by poprawiło moc kick'a.
Ogólnie zostawiam mocne 4 :)


RE: Paul Cry - ID - hjugo - 10.05.2016

Dzięki za Wasz poświęcony czas :)

Poprawiłem stopę, zmniejszyłem white noise, kilka rzeczy trzeba było dodać, kilka zabrać.
Myślę, że wszystko brzmi lepiej.

Jeśli chodzi o sprzęt to jak dotąd pracuje tylko na słuchawkach. Ale nie za stówę, tylko za 5.
Zbieram na monitory od krk. Jak inwestować to raz a porządnie.
Ale na razie potrzebuje jeszcze poradzić się kogoś kto jest w stanie już sprawdzić jak sobie radzą moje wypociny na dobrych głośnikach.

Także ten. Dzięki wielkie za porady :)


RE: Paul Cry - ID - devil's infection - 11.05.2016

Co do monitorów... Wyczytałem kiedyś, że ile zainwestujesz w sprzęt tyle powinieneś zainwestować w adaptacje pomieszczenia i po długim czasie przyznaje racje kolesiowi co to napisał...
Często ''tanie'' monitory w pewien sposób ''podkręcają'' dźwięk, no wiadomo, aby się lepiej sprzedać...
Myślę (pisząc o monitorach), że twoje ''wypociny powinny brzmieć jak najgorzej, aby zabrzmieć na dobrym sprzęcie...
Co do utworu...
melodycznie naprawdę fajnie, aranżacja jakby z jakiegoś w kółko powtarzanego motywu, brakuje więcej
''własnej'' ingerencji w utwór.
Przejścia mogły by być bardziej urozmaicone, technicznie nie jest dobrze, ale tez nie jest źle :)
koledzy wyżej opisali ci co powinieneś zrobić...
Ogółem utworek na + ,tak 3+...


RE: Paul Cry - ID - Derelict - 12.05.2016

Witam,
Utwór "merytorycznie" jest bardzo ładny, co prawda bardzo powtarzalny w swoim gatunku, ale pewnie taki był zamysł... Apropo monitorów i odsłuchu - Słucham tego na Adamach A7x + Adam Sub8 i wg. mnie całość ma zdecydowanie za małego kopa. Proponuję wyzerować wszystkie efekty w mixerze, najpierw postaraj się zmiksować kick z basem, bass ustaw na ok -3 do -4 db od kick'u. Do tego zmiksuj całą resztę pamiętając że kick to najgłośniejszy element w utworze. Wszystko przyjdzie z czasem bo widać potencjał.

Pozdrawiam


RE: Paul Cry - ID - hjugo - 13.05.2016

Dzięki za odpowiedź :)
To mój dopiero 5 utwór. Jestem na początku mojej przygody z produkcją.
Nie oczekuję zachwytów nad uwtorem, ale bardzo się cieszę, że za każdym razem widać progres.

Fajnie, że podałeś sprzęt na którym słuchasz :)
Tego mi właśnie brakuje. Odsłuchu na monitorach z prawdziwego zdarzenia.


RE: Paul Cry - ID - Difane - 30.05.2016

Całkiem spoczko jak na piąty track. Takie lekkie to wszystko i nawet przyjemne w odsłuchu.


RE: Paul Cry - ID - M-K - 25.11.2016

Bardzo ciekawy klimat mi pasuje :)