MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE OProject - IDE - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE OProject - IDE (/temat-hardstyle-oproject-ide)



OProject - IDE - OProject - 9.05.2016

Jestem już na ukończeniu tego traka :D
Parę rzeczy chyba zmienię, ten pierwszy synth budzi we mnie mieszane uczucia, nie wiem czy go nie zastąpię czymś innym :E
Może trochę jeszcze potne wokal i zrobię coś z tymi pierwszymi fx kickami.
Tak to myślę że miks jest prawie skończony, może trochę jasności dodam... oczywiście master nie ruszony tutaj.

A teraz wasza kolej doradźcie co można by zrobić lepiej ? :D

Link prywatny, dla ważniejszych udostępnię zippi, bo sc trochę ten miks pogarsza xd


https://soundcloud.com/grze91/ok-cocaine-wip/s-tgHUw <dance>

Pozdro


RE: OProject - IDE - Zirds - 9.05.2016

IDE albo nie IDE...

Świetne! Genialny bas. Wixabas i Hoovery <cuteness>


RE: OProject - IDE - In-Tegral - 9.05.2016

Napisałem Ci na PW na Shoutboxie, ale napisze jeszcze raz to sobie posty nabije :E

Technicznie wszystko gra dobrze, w środkowej części poczułem się jak w latach 2000 :E, mimo wszystko nałożyłbym punch na kick w reverze i trochę go zlayerował jakimś distem by ten reverze nabrał tej "werwy". Moment ze screechem oczywiście najbardziej do mnie przemawia ^^. Tak czy inaczej track bdb ! Pjona. ;)


RE: OProject - IDE - KBK - 9.05.2016

Drop w 2 minucie zajebisty, niestety to nie moje klimaty żebym oceniał aranż, ale subiektywnie dobrze się słucha, przypominają mi się kasety z lat '99-2000 xd Nie będę się przypierdalał do tej łupaniny :D Miks wyszedł ci całkiem niezły bo nawet na zwykłych słuchawkach idealnie słychać każdą barwę.


RE: OProject - IDE - Xorbolanid - 9.05.2016

Przychodzi informatyk do sklepu i mówi:
-Dzień dobry, poproszę dysk SATA.
Sprzedawca na to że nie ma takich, na co informatyk:

Okej, no to IDE.

Nie mialem co napisac, to to napisalem. Track idealny - jak na ciebie. Wiesz ze lubie takie cos, i zawsze jak uslysze cos od ciebie to oceniam na maks. Bo po prostu na taka tworczosc trzeba zwracac uwage.


RE: OProject - IDE - Castiel - 9.05.2016

nie będe się rozdrabniać miks gra czystko klimat jest ode mnie masz 5 :P


RE: OProject - IDE - Knifeman - 9.05.2016

Okej kokejn :E Genialny wokal.

Rewerse ma niespecjalnie interesującą barwę jeśli mam się czegoś czepić. Nie podoba mi się.
Od 2:15 i dalej ta automatyzacja na eq chaotyczna. Skrecz ginie w tracku, za mało agresywny - jakby ktoś rozporkiem się bawił. Mi się zlewa z resztą tracka podczas słuchania.

Reszta profesjonalnie brzmi, szykuje się kolejny hit.

4/5 ale tylko dla dorównania oceny bo 5.0 wyglądała zbyt utopijnie :D


RE: OProject - IDE - woziu122 - 10.05.2016

A Ty co, kolejny THE PROPHET? :D Odrazu mi sie przypominają jego stare sety hehe.
Wokal wziąłeś z filmu Harold i Kumar przygoda świąteczna? Bo tak mi sie kojarzy, wiem że tam była jedna scenka jak kolesiowi córka sie nawąchała i po suficie biegała xD.

Miks klarowny, jak jeszcze go dopieścisz to będzie śmigał świetnie. Revers base fajny, kick troche przymulony ale da sie to naprawić. Na Twoim miejscu spróbowałbym rozciągnąć reverse bass jakąś wtyką stereo processor, fajny efekt wtedy wychodzi.
Screech który wchodzi w 4:40 podoba mi sie, ale mam nadzieje że go troche urozmaicisz jakiś subtelnym przesterem z phazerem albo cuś :D
Ode mnie masz 4, dostaniesz piąteczke jak będzie wersja skończona :)


RE: OProject - IDE - lovetrance01 - 10.05.2016

Naprawdę dobry kawałek. Pomiędzy tym utworem o Twoim ostatnim remixem jest duża różnica.
Dobra aranżacja, dźwięki czyste, wokal brzmi bardzo fajnie, snary dają dużo mocy. Bass świetny.
Nie jestem znawca gatunku, ale na mój gust wokal powinien nieco rzadziej występować bo może trochę męczyć, perka powinna być głośniejsza i jaśniejsza, a stopa mocniejsza.
Ogółem, bardzo solidna produkcja i liczę, że doczekasz się wydania.
4/5


RE: OProject - IDE - L.G. - 11.05.2016

Jak dla mnie to bomba.
5!
Pzdr.


RE: OProject - IDE - Recoil83 - 11.05.2016

To nie mój gatunek muzyczny, ale robi wrażenie, piona.


RE: OProject - IDE - Shabboo Harper - 22.06.2016

Cytat:"Tak to myślę że miks jest prawie skończony (...) oczywiście master nie ruszony tutaj."

Tak więc nie fair byłoby zbyt wnikliwie prześledzić kwestie techniczne... ;) Krótko: nie podoba mi się wszechobecny sample wokalu (zupełnie jakby "tuszował" skromny aranż); werbel plus śpieszne Hi Hat'y z początku utworu (do 0:48) brzmią trochę kakofonicznie przy poprawnym acz niezachwycającym (według mnie) Kick'u; w przeciwieństwie do Bass'u; "mięsistego", "very Hard". Screech "fajny drapieżnie" choć monotonny w swej wariacji. OProject, brakuje mi w tym projekcie "tego czegoś"; by "rzec po męsku"... "jebni.cia" [<bubu>]. Gdzieś takowy "zalążek" jest wykreowany we fragmencie 2:14-2:54; lecz w moim odczuciu jest zbyt skromnie ekspresyjny. "Powiem" wprost chciałabym "poczuć" Cocaine Mood a nie słyszeć (wciąż) o takowym <ziewa>... Miks chwilami jest "zduszony", wtedy to niemalże wszystkie dźwięki cechuje identyczny stopień głośności. Jest to temat z prześwietnie (!) określonym potencjałem; niewykluczone, iż krótszy; bardziej "herodowy" w Beacie (coś a'la Toneshifterz); wręcz "krwiożerczy" we wszelkich Fx'ach/Riser'ach... będzie "rarytasem" w swym gatunku. Tego Ci życzę. :)