MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) (/temat-electronica-francesco-kationi-clouds-have-eyes-original-mix)



Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) - FrancescoKationi - 14.05.2016

Artist: Francesco Kationi
Title: Clouds Have Eyes (Original Mix)
Genre: Electronic, Deep Techno
Bpm: 120
Time: 6:08

Witam Serdecznie. Jako, że nawał w pracy i w domu ostatnimi czasy mało mi pozwala na przyjemności, to staram się każdą godzinę luźną wykorzystać na dawa. Co prawda słabo to w czasie się rozkłada, ale mimo to udało się coś stworzyć. Chętnie wysłucham opinii na temat miksu jak i oczywiście samego tracka. Pozdrawiam and Have a Nice Trip... :)




RE: Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) - Voel - 14.05.2016

Cześć!
Dół miło łupie, tematycznie utwór pasuje mi tak do tematyki jakiegoś kosmosu, chyba przez te padziki, ciepłe w swym brzmieniu. Spodobało mi się przejście w 3.40, bo ciekawy dźwięk został dodany. Utwór wprowadza słuchacza, przynajmniej mnie w leciutki trans- fajnie. Jedyny defekt to ten surowy bass od 1.50 do 2.35 i od 3.40 do 4.30, ale sądząc po wypowiedziach użytkowników, to ja mam chyba jakąś awersję do mocno zaakcentowanego dołu, czyli pewnie mi tylko to nie pasuje. Musiałem chwilami ściszać bo mi ten basik trochę przeszkadzał. Aranż mimo, że nie jest mocno rozbudowany to nie nudzi, nie wiem jak to zrobiłeś. A no jeszcze od 2.40 do 3.40 mogłeś dodać jeszcze instrument jakiś, dodałoby to sporo kolorytu utworowi, chociaż jedną przeszkadzajeczkę charakterystyczną, aż się samo prosi. Miks jest też ciekawy, inny od głównego nurtu- ale chyba, bo w tym to ja leże i kwiczę. Poszedł lajk, bo utwor ma coś w sobie- przynajmniej dla mnie. Na pewno sobie jeszcze ten utwór przesłucham.
Aha to moja mocno subiektywna opinia, mogę się mylić. Powodzenia!


RE: Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) - Shabboo Harper - 16.05.2016

Ciao Francesco. Jest w Twoim stylu: przydługo, nader jednorodnie w treści aranżu; z głębokim feeling'iem w postaci ponuro-mocnego Bass'u, ze specyficznie ascetycznym instrumentarium perkusyjnym (wciąż z nutką African)... Nie podoba mi się Breakdown (2:36); ot taki sobie "przerywnik" bez pomyślunku; bez koloru. Wrażenie owe potęguje piano - smutne; "niechętne" do "niebosiężnej" ekspresji. I właśnie odnośnie tytułu brakuje mi..."przestworzy"; tego "czegoś", tak że w finalnym odczuciu poczuję się wśród "Chmur". Myślę, iż dodatkowe Pad'y klimatyczne lub też "rajskie" fx'y przysporzyłoby całości więcej "polotu"... Jest "so so". :)


RE: Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) - L.G. - 16.05.2016

Bardzo fajny utwór, trochę jest sucho przydałby się jakiś reverb lub delay.
Masz ode mnie 5!
Pzdr.


RE: Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) - Adamzzz - 17.05.2016

Łoł, nie żartowałeś z tym "Have a Nice Trip..." xd Odpłynąłem na maksa. Genialny motyw, aż się przywracają wszystkie chęci do słuchania deep house'u. Gdyby jeszcze wymienić ten bas jak pisze Shabboo i Candyblood byłoby idealmente, bo jednak jest za ostro. Same dźwięki które lecą od 0:21 robią tyle basu ile powinno być, potem jak wchodzi ten potwór strasznie się to razem kotłuje i dół się wali xd No może bez przesady.. ale basik na Twoim miejscu bym wymienił na coś łagodniejszego.
Słucham już 3 raz i coś czuje, że to będzie jeden z moich ulubionych kawałków w tym dziale. Dałbym 6 ale można tylko 5 :D
Gratulacje zajebistego pomysłu.


RE: Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) - patorecydywa - 21.05.2016

Tak jak poprzednikom, nie za bardzo podoba mi się bass lead od 1:50. Przed nim było bardzo ciekawie, nienachalnie. Miks brzmi dobrze. Jest punch, dynamika i tło. Tylko ten bass lead za głośny, zwłaszcza na wyższych nutach.


RE: Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) - abyssMB - 22.05.2016

Bardzo dobry wałek, mimo że poprzednikom się bas nie podoba to ja cichutko napiszę, że mi się podoba bo zaburza "jednolitość" :) . Może perkusja czasami wchodzi za ostro, ale ode mnie pięteczka. Good job.


RE: Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) - Recoil83 - 24.05.2016

Naprawdę hipnotyzujące techno, dodał bym trochę więcej reverbu na instrumenty, bo brzmią trochę sucho, całość mi się ogólnie podoba dlatego masz 5 ode mnie.


RE: Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) - tommbeat@95 - 27.05.2016

chopie gdyby nie tan bassik to numer wymiata fajnie robisz dodatki i laczysz je z tym aranzem ktory plynie az milo ;P piona!


RE: Francesco Kationi - Clouds Have Eyes (Original Mix) - Stiopa - 31.05.2016

Stopa jest piękna. Sub, który jej towarzyszy jeszcze piękniejszy. Reszta uboga jak to w minimalu... Zajebisty hipnotyzujący kawałek. Ja reverb dałbym tylko na haty.
Pozdro