MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 (/temat-nowy-styl-forum-do-wyboru-light-16)

Strony: 1 2


Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - K - 15.05.2016

Po ciężkich bojach z kodem graficznym forum, wreszcie udało mi się ukończyć jasną skórkę forum, o której to myślałem już od dłuższego czasu. Wbrew pozorom nie było to tylko zmienianie samych kolorków, a to za sprawą tego, że m.in. zostały także utworzone nowe ikony i grafiki rang. Jeżeli ktoś gości tutaj wystarczająco długo to pewnie pamięta, że dawnymi czasy na forum również była jasna skórka, jednakże nie była ona w pełni ukończona i nie wyglądało to zbyt estetycznie. Aktualny styl mogę uznać za ukończony w 99 procentach. Gdzieniegdzie pozostały jeszcze drobne niedoróbki (największa to w zasadzie edytor tekstu, za który zabiorę się pewnie w przyszłym tygodniu) oraz emotikony, które w dużej mierze będą zastąpione lub po prostu usunięte (głównie ze względu na swoje ostre krawędzie, które nie są widoczne jedynie na ciemnym tle). Tak więc poniżej zamieszczam zrzuty ekranu nowego stylu, a jeżeli ktoś "na własnej skórze" chce przekonać się jak to wszystko wygląda to zapraszam do odwiedzenia swoich ustawień. :)

Opcje (górne menu) -> Ustawienia (lewa kolumna) -> Styl forum (prawy dolny róg) -> Light'16 -> Aktualizuj.

Zapomniałbym jeszcze dodać - oba forumowe style są testowane i wyświetlają się w pełni poprawnie jedynie w przeglądarce Google Chrome. Jeżeli chodzi o inne, takie jak chociażby Mozilla Firefox - możecie zgłaszać błędy, a być może je połatam. Wcześniej jednak radzę przetestować CTRL+F5 - często pomaga. ;)


[Obrazek: light16.png]

[Obrazek: light162.png]


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - Zirds - 15.05.2016

Zrobisz też taki layout dla wersji mobilnej?


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - K - 15.05.2016

Prawdopodobnie tak.

Możliwe także, że powstaną kompaktowe wersje obu stylów, gdyż chciałbym pomniejszyć objętość krótkich postów. Będą one w zasadzie różnić się kilkukrotnie pomniejszonymi awatarami oraz innym ułożeniem informacji profilowych, aby bez przewijania była widoczna większa liczba wpisów.


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - Knifeman - 15.05.2016

[Obrazek: DpQCasp.jpg]

ale jeśli komuś przypadnie do gustu to czemu nie


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - RaNi/Works - 15.05.2016

Za jasno... jestem wampirem. Popracowałbym nad wyglądem ciemnej wersji...


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - piral - 15.05.2016

Po tylu latach ciemnego stylu forum aż głupio wygląda jasny, ale na pewno paru osobom się spodoba. :D


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - Foortic - 15.05.2016

Styl jasny miałem okazję przetestować na operze (to było jakoś po południu więc może poprawiłes...) i szczerze mówić czarno to widzę xD
Nie no ogólnie było nawet ok, ale mało kontrastu. Np na shoutboxie literki mało kontrastują z jasnym tłem przez co jest trochę ciężej czytać ;) na stronie głównej przydały by się jakieś ciemniejsze miejsca albo litery żeby były ciemniejsze... xD
Jestem świadom że się sporo napracowałeś i serio szacun za nowy wygląd ale jakby poprawić co nieco to naprawdę by było miód malina xD
Jestem ciekaw jak będzie z wersją mobilną ;)


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - abyssMB - 15.05.2016

Mi jasny styl nie leży, wolę ciemny jest fajniejszy. Czasami zmiany nie ida w lepszym kierunku ja zatrzymałem sie na wordzie 2000 najbardziej ergonomicznym i ma wszystko pod ręką , windowsy z kaflami są nie do użytku - czasami nowe nie znaczy lepsze :l. Ciemny to znak tego forum . Pozdrawiam


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - MariQ - 16.05.2016

Wszystko super, tylko można by odrobinę przyciemnić żeby tak nie waliło po oczach, ciemniejsze litery no i ja bym usunął to tło - wydłuża czas ładowania a trochę nie pasuje do ogólnego stylu. Zwykła szarość była by tam ok.


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - K - 16.05.2016

Tło waży dwa razy mniej niż Twój avatar. ;)


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - DavidTot - 16.05.2016

Ja bym jednak został przy ciemny tle, jest przyjemne, a to białe jak się odpali w nocy to masakra..
Może jakaś ankieta co do koloru?


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - K - 16.05.2016

Czy gdziekolwiek wspomniałem o permanentnej zmianie?


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - DavidTot - 16.05.2016

(16.05.2016, 8:17)K napisał(a): Czy gdziekolwiek wspomniałem o permanentnej zmianie?

Wybacz przeoczyłem to :D


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - In-Tegral - 16.05.2016

Również jasny styl uważam, za niewypał.


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - OProject - 16.05.2016

Fajne chociaż niektóre rzeczy jakoś słabo widać, trochę ciemniejsze litery czy jakieś obramowania mogłyby pomóc xd
Teraz to jak jakieś transowe forum wygląda xd sensation white xd
U mnie na operze smiga dobrze.
Ale shoutbox ciężko się będzie czytać, i te widoczne obramowania z pikseli emotek.... xd


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - BlackMoon - 16.05.2016

Jasny styl wypala źrenice...


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - Wasp - 16.05.2016

u mnie top dalej wygląda tak
https://www.sendspace.com/file/69kq2l


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - Xorbolanid - 16.05.2016

to dlatego u mnie pasek wyglada co najwyzej dziwnie...
[Obrazek: 767LVAG.png]


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - qnebra - 16.05.2016

Ctrl + F5


RE: Nowy styl forum do wyboru - Light'16 - KOT - 16.05.2016

Na Microsoft Edge nie widzę błędów. Brakuje przejrzystości i kontrastu. Przydały by się jakieś ramki głównie na bokach kafli.