MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Recoil83 - #47Creature - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Recoil83 - #47Creature (/temat-film-recoil83-47creature)



Recoil83 - #47Creature - Recoil83 - 16.05.2016

Mój ostatni utwór, który skończyłem miksować, nawiązuje do filmów grozy, więc nie każdemu podejdzie, miłego słuchania.




RE: Recoil83 - #47Creature - qnebra - 16.05.2016

To bardziej z tego co słychać po tych odgłosach w tle pasuje do sceny akcji z jakiegoś filmu lub gry grozy. Bardziej opisujesz atmosferę zagrożenia niż ją tworzysz, reagujesz na to co się dzieje. Nie czułem tu jakiejkolwiek grozy, choćby nawet takiej małej. Technicznie nie ma co narzekać, te dialogi w tle mogą przeszkadzać (mało kto je lubi na płytach z muzyką filmową), lecz bez nich tutaj byłoby nudno.


RE: Recoil83 - #47Creature - Recoil83 - 16.05.2016

(16.05.2016, 18:17)qnebra napisał(a): To bardziej z tego co słychać po tych odgłosach w tle pasuje do sceny akcji z jakiegoś filmu lub gry grozy. Bardziej opisujesz atmosferę zagrożenia niż ją tworzysz, reagujesz na to co się dzieje. Nie czułem tu jakiejkolwiek grozy, choćby nawet takiej małej. Technicznie nie ma co narzekać, te dialogi w tle mogą przeszkadzać (mało kto je lubi na płytach z muzyką filmową), lecz bez nich tutaj byłoby nudno.

Dzięki za odsłuch napisałem, że tylko nawiązuje do filmu grozy, jak bym chciał stworzyć utwór do horroru to pewnie nie dały by się tego słuchać, a tak podszedłem do tego inaczej
obejrzałem parę filmów, wysłuchałem trochę muzyki filmowej i zacząłem tworzyć to co miałem akurat w głowie i po paru dniach stwierdziłem że już wystarczy w końcu robię to dla przyjemności.


RE: Recoil83 - #47Creature - Shabboo Harper - 16.05.2016

Pierwsze wrażenie? Too much...Wybacz Recoil, trwogi "tu" nie czuję. Przeważa poczucie, iż potencjalnie bdb temat (typu sdtk.) jest po prostu "zagadany". Cinematic Sample różnokształtne, różnobarwne odciągają zbyt mocno uwagę od melodii. A przecież głównie ta, poprzez przemyślany skrzętnie aranż/Sound Design, winna kreować poczucie strachu/lęku/histerii; fx'y intesyfikują "mood", zaś wokal(e) to li tylko apendyks (dopełnienie) reszty... Tak czuję. ^^ Jesteś producentem muzycznym (tworzysz kompozycje); nie zaś reżyserem (dźwięku) w filmie. W moim skromnym przeświadczeniu Twój "Creature" to specyficzne "odniesienie" to filmu grozy... "Coś" quasi "hołd" złożony temu gatunkowi X muzy; "popełniony" przez Ciebie "dla przyjemności." :)
[Technicznie: większość projektu "przebassowuje"; zbyt dużo niskich tonów przeważa...]


RE: Recoil83 - #47Creature - Recoil83 - 17.05.2016

Chyba zrobię sobie przerwę parę lat w produkcji i przemyślę parę rzeczy.
Dzięki Shabboo Harper za konstruktywną krytykę, teraz do mnie dotarło że stworzyłem 47 utworów do filmu który nie istnieje, zajęło mi to 3 lata i nie widzę już w tym sensu. Pozdrawiam :(


RE: Recoil83 - #47Creature - qnebra - 17.05.2016

Te utwory jako takie są dobre, zwłaszcza indywidualnie. Potraktuj to jako taką pracę koncepcyjną dla zabawy, wprawkę na przyszłość i pokazanie, że "ja potrafię to zrobić". Co do muzyki z filmów grozy, to ostatnio zasłuchuję się w tym:

https://play.spotify.com/album/2AJHoabuwPNHTQmle1iPw4 - "joseph bishara - The Other Side of the Door"


RE: Recoil83 - #47Creature - Recoil83 - 17.05.2016

Dzięki przesłucham, ja ostatnio słucham tego, chociaż nigdy bez prawdziwej orkiestry nie osiągnę takich rezultatów.
https://www.youtube.com/watch?v=G0PXaQv41Wc

Tu cały album jest w prawie w całości stworzony w NI KONTAKT dużo sampli znam.
https://www.youtube.com/watch?v=DDihK7YFa7o

Tu od Michała Lorenza też bardzo lubię.
https://www.youtube.com/watch?v=Q2du0XCy0Zs

Tu od Tomasa Dvoraka też czerpałem inspiracje.
https://www.youtube.com/watch?v=03l0ksPHYG4


RE: Recoil83 - #47Creature - qnebra - 17.05.2016

Widzę, że ty bardziej wolisz muzykę filmową i tą z gier mającą sporą dawkę elektroniki, nawiązującą trochę do muzyki tanecznej w swojej rytmice. Sam jestem miłośnikiem tradycyjnej w wyrazie ilustracji, lecz nie gardzę obecnością elektroniki.


RE: Recoil83 - #47Creature - Adamzzz - 17.05.2016

Klimacik przedni. Zakładam, że próbowałeś stworzyć coś na podobieństwo soundtracku z Silent Hill. Nie będę kłamał, jakoś kompletnie nie wyczułem tego miasta xd Złapać klimacik takiego gościa jak Akira Yamaoka to cholernie ciężka robota. Oczywiście, jeżeli starałeś się stworzyć coś bardziej oryginalnego to zmienia postać rzeczy, chociaż nie tak diametralnie, bo jednak tak samo jak poprzednicy nie poczułem jakiegoś klimatu zagrożenia. Co wcale nie musi być złe, po prostu oznacza to że kawałek na pewno nada się do innej gry albo filmu :D
Technicznie właściwie nic bym nie zmieniał. Wszystko jest na wysokim poziomie.
Powodzenia w następnych produkcjach ;)


RE: Recoil83 - #47Creature - Shabboo Harper - 21.05.2016

Cytat:Chyba zrobię sobie przerwę parę lat w produkcji i przemyślę parę rzeczy.
Dzięki Shabboo Harper za konstruktywną krytykę, teraz do mnie dotarło że stworzyłem 47 utworów do filmu który nie istnieje, zajęło mi to 3 lata i nie widzę już w tym sensu.

... <hmm>
Naturalnie... żartujesz. Mój komentarz de facto jest ogromnie Tobie przychylny. Od początku Twej obecności w MP obserwuję wszystkie produkcje, których jesteś Twórcą. Wiesz o tym. Cechuje Cię wrażliwość, zmysł kreacji utworów o brzmieniu przede wszystkim soundtrack. Jest różnorodnie, niepospolicie; czasem zjawiskowo... Tak więc Recoil chcesz "buzi" czy "kopniaka" na zachętę? ;)


RE: Recoil83 - #47Creature - Recoil83 - 21.05.2016

qnebra cały czas słucham muzyki filmowej z domieszką elektroniki, tylko trudno się to łączy. ^^

Adamzzz koło Akira Yamaoka nawet nie próbuję stawać i tak to moja interpretacja Silent Hill, chociaż łatwiej by się tworzyło muzykę do wideo, a tak poniosła mnie wyobraźnia. <hehe>

Shabboo Harper mnie to raczej kopniaka z półobrotu cztery litery w stylu Chuka Norrisa, na opamiętanie. :D

Dziękuję wszystkim za odsłuch. <bubu>


RE: Recoil83 - #47Creature - qnebra - 21.05.2016

(21.05.2016, 19:52)Recoil83 napisał(a): qnebra cały czas słucham muzyki filmowej z domieszką elektroniki, tylko trudno się to łączy. ^^

Zawsze mógłbyś spróbować podejścia takiego jakie mieli Ben Watkins z Donem Davisem gdy pisali muzykę do Matrix Reaktywacja. Watkins komponował elektroniczny podkład i wyznaczał rytm utworu, a Don się do tego dopasowywał swoimi "symfonicznymi środkami rażenia" i dopełniał całość orkiestrą i chórem. Tak powstały "Burly Brawl" i "Mona Lisa Overdrive", gdzie tradycyjna symfonika nie była w stanie unieść tempa scen akcji.


RE: Recoil83 - #47Creature - abyssMB - 22.05.2016

Cytat:Chyba zrobię sobie przerwę parę lat w produkcji i przemyślę parę rzeczy.
..... , teraz do mnie dotarło że stworzyłem 47 utworów do filmu który nie istnieje, zajęło mi to 3 lata i nie widzę już w tym sensu. Pozdrawiam Smutny
O_o

<hmm> Chłopie co Ty wypisujesz robisz świetną muzę - ten kawałekjest na 5 - zrobiłeś ładną epicką opowieść o horrorze, którą wysłuchałem z wielką przyjemnością brawa za dobór brzmień /swoją drogą za horrorami nie przepadam poza" Lśnieniem", "Dzieckiem Rozemary" /. Komeda zrobił najpięknięjszą muzykę do kultowego dzisiaj horror-u która nie jest strasza. Prymitywne soudtracki do tanich horrorów po których serducho wali jak oszalałe mają nadrabiać beznadziejność filmu - który ma wywołać efekt karuzeli jak kolejka górska.
Szacun za kawałki które robisz . Nie przestewaj i twórz . Niestety w dzisiejszych czasach przebić sie gdzieś dalej jest ciężko i trzeba mieć dużo szczęścia !!! więcej niż talentu,
a Ty talent masz, a pasji nie wolno zabijać!
Efekty dzwiękowe wywołujące strach i panikę najlepiej zrobią technicy dźwiękowcy bo robią to zawodowo. Sam wiesz ile genialnej muzyki leży na kontach souncloud i nikt o niej nie usłyszy, bo nie stoją za tym pieniądze korporacji muzycznych. Dzisiejsza muzyka i przeboje to twory komercyjne, które nie przebojami bo są dobre - są przebojami i a są znane tylko dlatego że ktoś włożył grube miliony w ich promocję by zarobić na nich 10 x tyle. / Taka Swift czy Beyonce to nie osoba, a fabryka dająca prace i dochody tysiącom ludzi .
Hans Zimmer i spólka kompozytorów mają fabrykę soundtracków i je produkują- robia to świetnie , ale nie ma już miejsca dla innych, a muzyka w dzisiejszych superprodukcjach brzmi praktycznie identycznie.
Uśmiechnij się i twórz. Zawsze warto robić rzeczy, które choć trochę uszczęśliwią choćby jedną osobę. ;)


RE: Recoil83 - #47Creature - Cris - 23.05.2016

Nie wybiegałbym ze stwierdzeniem "zrobię sobie przerwę w muzyce". Bo jeśli faktycznie jesteś muzykiem/kompozytorem, nie zrobisz sobie przerwy. Jest takie dobre powiedzenie, że "W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze
wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość". Jeśli chcesz zrobić przerwę w muzyce, to co? Świat ma nagle paść do Twoich stóp, ludzie mają Cię obsypać nagrodami i błagać żebyś tego nie robił? No niestety, raczej nikt się Tobą nie przejmie. Bolesne, ale prawdziwe. Co do samego utworu, to nie jest aż taki zły, by kończyć nim karierę. Jeśli już koniecznie chcesz pożegnać się z muzycznym światem, to chociaż zrób to porządnie :D . Troszkę błędów jest, ale czuję w Tobie potencjał i co więcej, myślę, że prywatnie byłbym w stanie zrobić z Ciebie całkiem dobrego kompozytora. Jeśli czujesz się na siłach, masz stalowe nerwy i jesteś w stanie zniesć tonę krytyki, godziny słuchania mojego narzekania na Twoje kawałki i mówienia co i jak masz robić, to zapraszam na priv :)


RE: Recoil83 - #47Creature - Recoil83 - 23.05.2016

qnebra musiałbym dostać rozdwojenia jaźni żeby jedna połówka wyznaczała by rytm a druga kompozycję :D

abyssMB dzięki za odsłuch ale każdy ma chwile zwątpienia, a ostatnio za dużo swoich osobistych problemów, pomimo tego cały czas coś dłubię w DAW gdybym to jeszcze robił zawodowo to spoglądał bym na to inaczej.

Cris tobie też dziękuję za odsłuch, nie twierdzę że ktoś będzie po mnie płakać, ale czasami różne myśli po głowie chodzą.
(23.05.2016, 18:47)Cris napisał(a): Co do samego utworu, to nie jest aż taki zły, by kończyć nim karierę.

Ale ja nawet nie zacząłem, tworzę tak żeby coś tworzyć.

(23.05.2016, 18:47)Cris napisał(a): prywatnie byłbym w stanie zrobić z Ciebie całkiem dobrego kompozytora. Jeśli czujesz się na siłach, masz stalowe nerwy i jesteś w stanie zniesć tonę krytyki, godziny słuchania mojego narzekania na Twoje kawałki i mówienia co i jak masz robić, to zapraszam na priv :)

Dzięki ale nie skorzystam z twoich nauk. ;)
Samemu nauczyłem się wszystkiego a jak czegoś nie wiem to czytam.


RE: Recoil83 - #47Creature - Cris - 23.05.2016

Dobrze, nie chcesz to nie zmuszam. Czytaj czytaj. Czytanie nikomu jeszcze nie zaszkodziło, wiedz też tyle, że w muzyce obok czytania, ważne jest też słuchanie ;)


RE: Recoil83 - #47Creature - Zirds - 23.05.2016

Jestem za tym by każdy mógł sobie zrobić przerwę od czegoś co nie wymaga zbytnich poświęceń.
Dobra przerwa dobrze zrobi ponieważ zawsze można wrócić i sentymentalnie zachwycić się lub nawet zawstydzić się co się robiło.
Nie oceniam kawałka bo nie mam weny na ocenianie - mam przerwę w ocenianiu.


RE: Recoil83 - #47Creature - Quantum Spark - 24.05.2016

Oj ciężko.
Ale widać, że kolega się tym wszystkim bawi :)
Fajnie bo zawsze u kolegi jest jakaś historia.
Czekam na coś lżejszego jednak ;).
Moim zdaniem śmiało mógłbyś szukać roboty w jakimś studio produkującym gry.
Z oprawą audio na bank byś sobie poradził.


RE: Recoil83 - #47Creature - PiotreX - 29.05.2016

Fajny, konsekwentnie budowany klimat. Utwór składa się jakby z trzech części, co jest ciekawym pomysłem.