MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Medit - It's Coming - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Medit - It's Coming (/temat-hardstyle-medit-it-s-coming)



Medit - It's Coming - Medit - 18.05.2016

Witam, mam do zaprezentowania mój hardstyleowy track:
YT:

SC:


Komentarze mile widziane.


RE: Medit - It's Coming - In-Tegral - 18.05.2016

Przesłuchałem kilka Twoich tracków, masz potencjał i to duży ale przejdźmy do konkretów.
1. Kick jak wiesz kick to w hsie podstawa a u Ciebie - kick jest okej - ale pamietaj, nie ma uniwersalnego kicku w tym gatunku, dlatego coraz więcej osób używa po kilka kicków na track by wyciągnąć jak najlepszą jakość tracka. Moim zdaniem Twój kick w intro i outro nie pasuje do reszty.
2. Sound design intro - dźwięki fajne, kreatywnie i ułożone z kopytem ale skopałeś rozstaw w stereo, czemu tak wąsko? czyżby master specjalnie zwężany? I trochę brakuje mi góry na dźwiękach ;)
3. Melodia i lead - Tutaj się zawiodłem szczerze powiedziawszy, po intro już nasunąłem wnioski, że prezentujesz wysoki poziom ale melodia dla mnie nie ma w sobie nic i nie przyciąga uwagi, lead też jakiś prosty się wydaje i znów mało wysokich. Ogółem zauważyłem, że masz to przekonanie co ja parę lat wstecz (błędne przekonanie), że tutaj chodzi o reverb, żeby wypełnić przestrzeń. Tutaj chodzi bardziej o dobrze zlayerowany lead, kompresje i o delay, reverb jest mniej ważny. Więc radzę Ci uciekać z tego przekonania jak najszybciej. Poza tym aktualnie hardstyle zmierza w kierunku "less is more" (mowa o efektach) by uzyskać jak najbardziej klarowny i potężny mix. No to chyba tyle, czekam na kolejne tracki bo zapowiada się dobrze.


RE: Medit - It's Coming - Voel - 18.05.2016

Jak dla mnie to kawał dobrego hardstyle.
Widać, że masz niezłego skilla, to co sobie napisze traktuj z przymróżeniem oka, ale nie powiem bo też sporo hardstajla słucham. Tak początek kick nieźle ryje dołem- dobra robota tak do 2.07. Niestety po 3.12 synth wszamał Ci kicka, trzeba było mu skompresować dół czy coś albo wyciąć i chyba trochę za głośno gra, bo ogólnie kick się gubi.
Pitchowanie b.dobre, Fx'y też przednie. Tyle jestem wstanie powiedzieć.
Pozdrawiam Medit


RE: Medit - It's Coming - OProject - 18.05.2016

Moim zdaniem mainsynth ma za dużo dista, takiego prostego... bo trochę brzmi jakby byl slabej jakości czy coś... słychać to zwłaszcza gdy gra na lo passie :P ogólnie pomysł distowania leada jest dobry ale musiałbyś to lepiej jakoś pokręcić :P
Góry nawet coś chyba dużo przy ok. 14-16kHz, może podbij niżej :P

Na początku melodia trochę mi się z trance skojarzyła :P
Mnie najbardziej się podoba w 2 min ten lo pass na kicku i później na leadzie :D

Całość pociągnięta limiterem na maksa, no ja tak nie lubie ale chyba to "normalne" xd
I odniosłem wrażenie że jest ciut mało suba, choć może tak mi się wydaje no chyba że to kwestia barwy kicka xd
Skrecz też fajny :P
Także nawet spoko kawałek na dobre 4 :D

Piona


RE: Medit - It's Coming - Adamzzz - 18.05.2016

No i znowu wszyscy wypisali wszystkie najważniejsze rzeczy a ja tylko to podsumowuje lol xd
Masz duży potencjał. Wszystkie wstawki, aranżacja, fxy są na wysokim poziomie. Co prawda nie powiewa to jakąś świeżością lub oryginalnością, ale technicznie jest okej. Co do miksu, brakuje mi trochę głębi stereo, o której wspominał Integral, głównie na skreczu w intro i leadzie, czyli dwóch najważniejszych po kicku rzeczach xd
Inna sprawa to buildup, jest w cholerę za długi. Na Twoim miejscu albo skróciłbym o jeden takt albo urozmaicił to jakoś, np zmienił na moment melodię, tak żeby nawiązywała do tego co będzie w 'dropie' albo po prostu pobaw się efektami, żeby ten jakoś zająć słuchacza na czas czekania, bo tak masz po prostu całą minutę słuchania jak cutoff sie otwiera na leadzie xd
Także za akcje ze skreczami w intro jest 5/5 ale to co sie dzieje potem to już raczej 4 żeby nie powiedzieć 3...
Tak czy srak jest potencjał! Powodzenia z innymi produkcjami ;)


RE: Medit - It's Coming - lovetrance01 - 19.05.2016

Od razy zaznaczę, że nie jestem znawcą gatunku.
Technicznie solidnie, choć momentami nieco surowo. Najbardziej rzucił mi się w uszy dosyć suchy lead. Mix za to bardzo dobry, przejścia fajne. Melodia nie powala, ale gdzie tam hardstyle do transu :D
Mocne 4.


RE: Medit - It's Coming - LeserDrumz - 28.05.2016

Agresywne, znawcą hs jakimś tam nie jestem, zwykle rozgraniczam słuchanie muzyki elektronicznej na buja łbem i nie buja, a tutaj Ci powiem - buja :D Lubię to! ^^


RE: Medit - It's Coming - Foortic - 6.06.2016

Kick gdzieś mi się w Intro zgubił... Ale spooko znalazłem ;) xD nie no poprostu jak był ten nawał dźwięków to gdzieś się pod nimi trochę schował xD
Melodia... No moim zdaniem mogłaby brzmieć lepiej jakbyś podłożył pod nią inny lead. ;)
Kick jeśli Twój to naprawdę ładny..
Ogólnie najbardziej w tym tracku to podoba mi się Intro i Outro. Fajnie zaaranżowane są te 2 części... No a część główna trochę zawiodła...
Ogółem 4 mogę dać ;)


RE: Medit - It's Coming - BAQ - 6.06.2016

Duży potencjał ! Kick bardzo dobry taki na topie , screech też spoko . Lead i meloda mogły by być lepsze co nie znaczy że są słabe ;) Jak na moje ucho brzmi to naprawdę czysto a przynajmniej znacznie czyściej niż moje tracki .
Daje 5 bo jest klasa :P