MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) (/temat-progressive-skyline-clouds-above-orginal-mix)



Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) - tobik1980 - 21.05.2016

Cześć Wszystkim, coś nowego ode mnie :)



RE: Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) - Massdrive - 26.05.2016

ok ładnie i nudnie w sam raz na plaże technicznie też dobrze.


RE: Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) - Adamzzz - 26.05.2016

Kick w proporcji do basu trochę za delikatny. W ogóle wszystko w tym kawałku jest taki delikatniusie. Zupełnie jakby każdy z dźwięków prowadził ze sobą dialog "nie nie prosze ty graj ja nie musze dzisiaj" "oj weź werbel graj! mnie nie też nie zależy proszę!" xd xd Przez co wychodzi z tego bardziej taki chillout, co wcale nie jest takie złe :) No tylko mogłoby być trochę głośniej...


RE: Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) - KOT - 26.05.2016

Nie no bajlando klimacik. Idealne żeby w kimonko polecieć. Ze stopy tylko pamiętaj żeby usuwać nieprzyjemną górę, która świszczy w uszach, lowpassem. I jakaś kompresja bo cichutko to cyka. 4 pzdr


RE: Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) - magiel - 26.05.2016

fajnie !
wysokich za duzo a basu mało
sama linia basu powinna byc nieco głosniej

Pozdro


RE: Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) - KOT - 26.05.2016

magiel zmnień odsłuch jeśli uważasz że ten track ma za mało bassu


RE: Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) - Shutara - 26.05.2016

Basu jest w sam raz - potwierdzam na moich budżetowych AKG xD
Moja opinia w gruncie rzeczy pokryje się z Adamzzz'ową - porządna dawka delikatnych brzmień. Niby to progressive house, ale jakoś pod sam koniec już mi się motyw przejadł i dlatego daję (tylko, bądź też aż) 4 :)


RE: Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) - tobik1980 - 29.05.2016

Dzięki wielkie za opinie, wiele dla mnie znaczą. Zgadza się .... ten kawałek (jak i moje inne) nie są może super ciekawe ale po pierwsze...na tą chwilę to taki mój styl...po drugie... na razie skupiam się żeby były poprawne muzycznie i brzmieniowo, na super ciekawe hiciory przyjdzie czas. :) Cały czas się uczę i najbardziej na tą chwilę zależy mi żeby z kawałka na kawałek był progres :) Pozdrawiam Was serdecznie! :)


RE: Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) - Shabboo Harper - 11.06.2016

Cytat:Zgadza się .... ten kawałek (jak i moje inne) nie są może super ciekawe ale po pierwsze...na tą chwilę to taki mój styl...po drugie... na razie skupiam się żeby były poprawne muzycznie i brzmieniowo, na super ciekawe hiciory przyjdzie czas.


Hmm... nie do końca tak jest. Niektóre Twoje projekty wyróżnia solidny potencjał. Brzmienie owych de facto jest zbliżone. Preferujesz Progressive (Light) House mood i w wykreowanych przez Ciebie tematach tenże klimat jest subtelnie uchwycony ("Into the Blue"/"Secret"), czasem efektownie podkreślony ("Khoisan"/ "Flowers"); rzadziej godny większej korekty ("Sky"). W generalnym odczuciu to gwaranty przyjemnych "chilly" nutek. Jest tylko jedno zagrożenie... oby wszystko nie było do siebie zbyt podobne. Kreacja swego rozpoznawczego stylu; image'u to niekiedy "żniwo" długotrwałego twórczego procesu...

Cytat:"Cały czas się uczę i najbardziej na tą chwilę zależy mi żeby z kawałka na kawałek był progres."

Cechuje Cię wytrwałość i... (melodyjna) wyobraźnia. Niech każdy kolejny Twój track będzie tego wspaniałym świadectwem.

Dziś, jeśli chodzi o "Clouds Above". Powtarza się jedno tożsame wrażenie: zbyt cicho. Przewodni motyw jest zbyt ukryty; owszem jest zwiewnie, "niebiańsko", lecz piano niewyraźnie kluczy wśród reszty urokliwie fonicznych ścieżek. Więcej soczystości, "ikry" (kompresji) uniesie Twój utwór... above the clouds. ;)

PS. Tobik, powodzenia we wszystkim.


RE: Skyline - Clouds Above (Orginal Mix) - Z3KE - 14.06.2016

Miły dla ucha mocno chilloutowy vibe, brzmienia spójne, nic sobie nie przeszkadza (aczkolwiek mnie osobiście przeszkadzały hihat'y - zbyt duży volume i odrobinę za duży pogłos). Jeżeli chodzi o aranżacje to skróciłbym cały motyw bo jednak ponad 5 minut to za dużo jak na tego typu utwór przez co pod koniec ucieka trochę "świeżości". Nie mniej pozytywnie :)