MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Dj MaTThew S. - First Time (Bootleg Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Dj MaTThew S. - First Time (Bootleg Remix) (/temat-dj-matthew-s-first-time-bootleg-remix)



Dj MaTThew S. - First Time (Bootleg Remix) - surgal16 - 21.05.2016

Hay... Chciałem pokazać i zaprezentować taki oto utwór ;) Mam nadzieję że się spodoba :)
Pozdrawiam MaTThew S.
Jeśli możecie oceniajcie i dołujcie ile można xD

[zs]http://www111.zippyshare.com/v/5863xdFk/file.html[/zs]


RE: Dj MaTThew S. - First Time (Bootleg Remix) - Pedri - 23.05.2016

Oryginału nie znam, więc nie wiem na ile zremixowany, ale wszystko wydaję się dobre. Dosyć energiczny, dobra melodia, jedyne co ja mógłbym zarzucić to troszeczkę za mocny kick, lead jakby miejscami trochę czymś zagłuszony, nie wiem czy to wina mixa czy obniżona jakość po wrzuceniu


RE: Dj MaTThew S. - First Time (Bootleg Remix) - surgal16 - 23.05.2016

Dzięki za komentarz i ocenę; ) Remixu nie ma bo to moja oryginalna melodia ;)
Jeszczę po pracuję nad mixem ponieważ mam słuchawki niskiej jakości. Ale mam zamiar kupić nowe studyjne i wtedy będziemy pracować dalej; ) pozdrawiam Matthew S.


RE: Dj MaTThew S. - First Time (Bootleg Remix) - Brisk Bullet - 24.05.2016

Masz tutaj nute niewklejona w tonacje, przykladowo na 1:52 cos mi falszuje, ale podoba mi sie melo pomimo tego, chociaz widzialbym to inaczej.

Jak dla mnie mix na sluchawkach w nocy sprawia wrazenie dobrego, ale wiemy ze porzadne monitory robia robote i powiedza prawde. Szkoda ze niemam profesjonalnego ''studio pokoju'', ktory bylby na kazde zawolanie o kazdej porze. Niestety moja zona jest fanka mojej muzy (przynajmniej co niektore) tylko przez pierwszy tydzien sluchania tego samego w kolko...:)

Wracajac do tematu arzanzacja to jest tak jakbys zrobil ''mini mix'', a nie produkcje. Wytlumecze najlepiej jak potrafie. Od poczatku utworu do 1:00 to zmiesciles refren w 45 sekundzie utworu. Przynajmniej ja to tak odczulem. Potem dalsza czesc po minucie powinna byc ta wczesniejsza, a ty po tym wyskoczyles z tym samym?
Ja bym zamienil je ze soba.

Nastepnie dales od 1:30 dales powtorke ''bridge'' i glowny motyw, ktory nieco odbiega od wczesniejszego?<nonie>
Ja moglbym zrobic z tego 2 utwory lub uzylbym tej motywu na 0:45 jako przejscie przykladowo ''pitch'' na wokalu, perkusja oraz zastosowac zmiany taktow.
2:30 to brzmi jak nie z tej bajki i masz nastepny dansowy utwor? (melodia bardzo powszechna) Potem znow ''mostek'' i niema breaka??? Dalej niema co gadac, bo wyszedl ci ''megamix'' (kolejna melodia, kolejny utwor)xD

Przejscia i dropy w miare. Mix wydaje mi sie jakis ''plastikowy'' bardzo ''midi'' z powodu braku dobrze uzytych efektow. Nie jestem pewien czy tytul ma jakies odniesienie do twojej produkcji. W kazdym razie trafiony.
Duzo nauki przed toba. Podstawy jak poglos i EQ oraz, budowa utworu, a dopiero potem aranzacja. Wiele czasu i poswiecenia, wzlotow i upadkow (nerwow).
Od ciebie zalezy czy to wchloniesz czy sie poddasz...

Na zakonczenie powiem, ze ostatnie 30 sec jest bezsensowna powtorka wczesniejszych pol min...
Podsumowujac nuta jest taka zwyczajna i przypomina mi klub ''Energy'', ktorego nigdy niebylem fanem. Jesli lubisz taka muze, to posluchaj starego utworu ''Laurent Wolf - Wash my World'' i porownaj sobie twojego ''syntha'', ''leada'', to uslyszysz kolosalna roznice w czystosc mixu.;)


RE: Dj MaTThew S. - First Time (Bootleg Remix) - surgal16 - 24.05.2016

Dzięki za całą ocenę i komentarz Brisk Bullet ;) Nie będę się denerwował, bo właśnie o to tu chodzi :)
Tak tytuł odnosi się do utworu ;)
Cały czas pracuję nad tym utworem więc wszystko jeszczę się po zmienia. Uczę się jak tylko mogę i pobieram lekcję z miejsc jakiś się da bo jestem w Icelandii i zarabiam właśnie na takie mini studio o jakim mowisz :D
Pozdr. MaTThew S. ;)


RE: Dj MaTThew S. - First Time (Bootleg Remix) - KOT - 26.05.2016

Jak na first time to jest nie najgorzej. Mnie tam się melodyjka podoba Bardzo energiczna i wesolutka. Mix owszem skopany, zamglony, muł. Nowy jesteś to podpowiem. Za tak rozbudowany komentarz jakim zaszczycił Cię Brisk Bullet to mógłbyś mu kliknąć ten plusik. Wiesz na forum panuje taka skomplikowana hierarchia ważności. Życzę sukcesów strzałka


RE: Dj MaTThew S. - First Time (Bootleg Remix) - surgal16 - 26.05.2016

Dzięki za podpowiedź KOT :) Nie wiedziałem o takim czymś, na przyszłość będę pamiętał :)


RE: Dj MaTThew S. - First Time (Bootleg Remix) - surgal16 - 28.05.2016

Brisk Bullet... Mógłbyś ocenić perkusję w utworze ??


RE: Dj MaTThew S. - First Time (Bootleg Remix) - KJR - 27.06.2016

Bardzo fajny klimat kawałka, który mocno trafił w mój gust :) Bardzo wkręcający się motyw muzyczny, wpada w ucho. Z pewnością przyda się do grania. Miks, mastering wyglądają na ok. Jak najbardziej na plus. Czekam na więcej takich produkcji! :)