MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) (/temat-other-asking-alexandria-someone-somewhere-cover)



Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Shutara - 23.05.2016

Z racji tego, że ostatnio pożyczyłem sobie od znajomego GoPro Hero, to postanowiłem nieco się pochwalić orężem, jakim władam w pokoju.
Zapraszam do odsłuchu i z góry przepraszam za jakość audio (brak porządnego mikrofonu)



RE: Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Zirds - 23.05.2016

A teraz chciałbym to usłyszeć bez podkładu. Samą gitarę.


RE: Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Shutara - 23.05.2016

(23.05.2016, 21:56)Zirds napisał(a): A teraz chciałbym to usłyszeć bez podkładu. Samą gitarę.
Jakość audio oryginału była na tyle powalająca, że postanowiłem dać nieco głośniej oryginał. Nie wiem czy prosisz o to dla uciechy własnego ucha, czy też nie :P


RE: Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Zirds - 23.05.2016

Dla sprawdzenia Twoich umiejętności. Nie jestem znawcą gitar, ale na brzmieniu się trochę znam. A to co słyszę w powyższym filmiku to tylko jakieś dogrywki do materiału, a chcę czyste brzmienie.


RE: Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Shutara - 23.05.2016

(23.05.2016, 22:04)Zirds napisał(a): Dla sprawdzenia Twoich umiejętności. Nie jestem znawcą gitar, ale na brzmieniu się trochę znam. A to co słyszę w powyższym filmiku to tylko jakieś dogrywki do materiału, a chcę czyste brzmienie.

Służę zatem.
https://youtu.be/KJaL3BGaVaU


RE: Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Zirds - 23.05.2016

No teraz wszystko gra. Ładnie tempo gra, zero fałszów. Bardzo dobrze. Nie myślałeś żeby skomponować coś samemu?


RE: Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Shutara - 23.05.2016

Czasami w przerwach między coverowaniem puszczam wodze fantazji, ale póki co nic poważnego nie skleciłem tak, żeby gdzieś zapisywać i składać w całość. Aczkolwiek warte uwagi, szczególnie jak już (o ile w ogóle) zaopatrzę się w ten cholerny interfejs albo mikrofon xD


RE: Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Zirds - 23.05.2016

Polecam interfejs, mikrofon zbytnio rezonuje i zbiera niepotrzebne śmieci z tła, a tak to podłączasz wiosło pod interfejs i nagrywasz bezpośrednio do DAW, używając przy tym różnych efektów live z DAW.


RE: Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Shabboo Harper - 24.05.2016

Krzysiu, nader "potoczyście", zgrabnie; w poprawnej regularności. Gratuluję.

Cytat:(...) postanowiłem nieco się pochwalić orężem, jakim władam (...)

A gdzież ten "oręż"? <hmm> Ochhh yeaah, "somewhere"... ;)


RE: Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Adamzzz - 24.05.2016

Też tak sobie lubie czasem powiosłować, z volumami ustawionymi 60% oryginał 40% moja gitara xD Wtedy wszystkie niedociągnięcia znikają gdzieś w ścianie dźwięku (zwłaszcza kiedy mówimy o rocku). Także, dobrze że dałeś Zirdsowi linka do wersji bez podkładu bo wszystko wyszło na jaw :P
W sumie mogło być gorzej. Solo trochę skopciłeś, ale reszta raczej w porządku.


RE: Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Shutara - 24.05.2016

(24.05.2016, 16:59)Adamzzz napisał(a): Też tak sobie lubie czasem powiosłować, z volumami ustawionymi 60% oryginał 40% moja gitara xD Wtedy wszystkie niedociągnięcia znikają gdzieś w ścianie dźwięku (zwłaszcza kiedy mówimy o rocku). Także, dobrze że dałeś Zirdsowi linka do wersji bez podkładu bo wszystko wyszło na jaw :P
W sumie mogło być gorzej. Solo trochę skopciłeś, ale reszta raczej w porządku.

Człowiek wiedząc, że jest nagrywany to od razu gorzej trafia xD


RE: Asking Alexandria - Someone, Somewhere (cover) - Mat.Mor.Raw - 25.05.2016

Za wykonanie masz 5.

Widać, że sprawnie i swobodnie posługujesz się wiosłem.
W tym kawałku na uwagę zasługują:
- Dobrze skontrolowany palm muting,
- szybkie kostkowanie obustronne,
- szybkie kostkowanie z góry na dół
- opanowanie gryfu lewą ręką
- wibratto góra-dół

Naprawdę solidny warsztat.

Z tego co udało mi się odsłuchać, wykręciłeś całkiem przyswoite, chrupiące brzmienie metalcorowe.

Nie oceniam produkcji całości. Uważam, tak jak Zirds, że powinieneś nagrać wersję z samą swoją gitarą lub pomyśleć nad jakąś aranżacją.
W dzisiejszych czasach naprawdę wystarczy mały interfejsik usb za 100zeta i można nagrać do DAW'a przyzwoicie brzmiącą gitarę.